Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403500/bmid_ilustrovany-atlas-najcudesnejsich-p-H82-403500.jpg 4 37 8

Úspešná švédska ilustrátorka Maja Säfströmová približuje vo svojej novej knihe tie najčudesnejšie prehistorické zvieratá, aké kedy existovali na našej planéte. Vedeli ste, že niekedy po tejto zemi kráčali neuveriteľne čudné tvory, ako napríklad šabľozubý tiger, mamut srstnatý, vakovlk tasmánsky alebo dokonca dront nelietavý? Spoznajte dávno zabudnuté zvieratá na fenomenálnych ilustráciách Maje Säfströmovej, ktorá si získala srdcia slovenských rodičov a ich detí už svojím debutom Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách.... celý text

Příroda, zvířata Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (SK)

Animals of a Bygone Era: An Illustrated Compendium , 2017

muchomurka
12.02.2024 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla velmi zajímavá. Hodně se mi líbila přirovnání velikosti, aby měl člověk představu. A také vtipní hlášky některých zvířat. Čtení jsem si užila.

Betti
24.06.2023 5 z 5

Je to moc moc zajímavá knížka plná vymřelých tvorů, které možná znáte z filmů Doba ledová :).

Renike
10.06.2023 5 z 5

Další zajímavá vtipná knížka ze série, ale mláďata se mi líbila víc.

Bája89
23.02.2022 2 z 5

Nadšení z dříve čteného Ilustrovaného atlasu neuvěřitelných faktů o zvířatech se nekonalo. Byla jsem asi až moc vyhypovaná a nakonec dost zklamaná. Možná je to i tím, že nemám slabost pro prehistorickou zvířenu. Kdo ví? Ale i tak se i tady našlo mraky zajímavých věcí.

Sabča92
04.01.2021 4 z 5

Edice knih Ilustrovaný atlas mě opravdu nadchla. Nejen, že se jedná o milé a naučné publikace pro děti, také jsou zdařilou návykovou roztomilostí, které neumím odolat. Pravěcí tvorové jsou sami o sobě zastřeni jistým závojem záhady. Kdo byli? Každý, kdo by měl vyjmenovat nějaké pravěké zvíře odpovídá dinosauři. Přes sto dnes vyhynulých tvorů čeká na vaše objevení. Hodně zvláštní tvorové žily na naší planetě, měly klepeta, rohy, ostny, několik očí. Představa, že potkám vážku s rozpětím křídel 75 cm tak by mě porazilo. Celá publikace je tvořena hravou formou a děti rozhodně zaujme. Z knihy jsem nadšená a rozhodně vám ji mohu doporučit.

knihomolka239
01.01.2021

Tento rok už tu máme druhou knihu od autorky Ilustrovaného atlasu neuvěřitelných faktů o zvířatech, který zažil obrovský úspěch! Knihy Maji Säfströmové se líbí dětem i dospělým, proto jsem se i já nemohla dočkat, až vyjde další kniha z této roztomilé, naučné a vtipné série.

Třetí díl této série je od prvních dvou ale trochu odlišný. Týká se zvířat, která už v dnešní době neznáme - tedy pravěkých tvorů. Autorka je proto spíš představuje a nedozvídáme se z knihy tolik zajímavých faktů, jako jsme zvyklí. Na druhou stranu nám představí spoustu tvorů a troufnu si říct, že většinu z nich neznáte.

Osobně se mi líbila asi ze všech nejméně, ale to je spís způsobeno tím, že pravěcí tvorové mě nijak nefascinují a zkrátka mě moc nezajímají.

Knížka je ale stejně krásná jako obě předchozí a jestli máte doma milovníka pravěkých tvorů nebo se o ně sami zajímáte, tohle bude rozhodně ta pravá volba!

Za zaslání knihy mockrát děkuji Albatros Media!

wiix
25.09.2019 4 z 5

Naozaj zaujímavý spôsob, ako vtiahnuť deti do sveta encyklopédii.

Jajibloguje
25.03.2019 5 z 5

Zem ukrýva tajomstvá, ktoré ľudstvo nikdy neodhalí. Môže len náznakom vedieť, čo mohlo byť a ako všetko fungovalo. Ale nikdy nebudeme vedieť všetko a to ma veľmi fascinuje. Prosím si podobných kníh ešte viac. Ilustrácie priblížia čitateľovi podávané informácie hravejšou formou.

Každá dvojstrana obsahuje ilustráciu prehistorického zvieraťa a aj informácie o jeho anatómii alebo fyziológii. V ľavom rohu sa nachádza obdobie, kedy sa vyskytovali na Zemi a aj lokalita. Všetko dotvára milá poznámka alebo vtip.

V celej knihe nenájdete ani jedného dinosaura, čo ma trochu teší. Viaceré encyklopédie o prehistorických zvieratách, ktoré som chytila do rúk, boli o dinosauroch alebo mamutoch a podobných stvoreniach. Tu dostali priestor aj tie menej známejšie, čo ma prinútilo zamyslieť sa… ako toto všetko môžeme vedieť? Ako môžeme vedieť, že Opabinia mal na hlave päť očí… alebo že Macrauchenia bol cicavec, ktorý vyzeral ako dnešná ťava?

pravěk pro děti dinosauři atlasy pravěká zvířata

Maja Säfström
švédská, 1987
2020  94%Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech
2018  95%Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách
2019  85%Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

Kniha Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat je v