Staré civilizácie

Staré civilizácie https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65423/stare-civilizacie-65423.jpg 5 14 4

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Gemini (SK)

Les Civilisations anciennes , 1991

mi-380
mi-380
23.04.2020 4 z 5

Tak tohle mě bude vždycky fascinovat. Co všechno už lidé po celém světě uměli a kde to skončilo. Znalosti, dovednosti, zápisky už po tisíciletí končí v troskách přírodní katastrofou, pod kopyty nájezdníků, pochodněmi náboženských fanatiků. Sopka, tsunami, doba ledová, epidemie, nenávistní barbaři, křesťané, muslimové. Co máme čekat dnes? Kdy začneme zase od nuly?
Kniha, vlastně celá série Ilustrované dějiny světa, je jako velký naučný komiks. Kvalitní ilustrace překonávají text. Ten je stručný, občas místy mírně chaotický, protože ne vždy srozumitelně vystihuje zobrazované.
85 % (zatím 9 hodnotících s průměrem 89 %).

V roce 1398 vyplenili Mongolové Dillí a zanechali za sebou zcela zpustošenou zemi. Všechny muslimské vpády byly provázeny ničením tradičních středisek hinduistického náboženství v Indii.

V roce 1492 zakotvila v přístavu Kalikat na malabárském pobřeží portugalská výprava Vasco da Gamy. Zprvu byli Portugalci dobře přijati místním rádžou, ale když se jim nepodařilo prodat evropské zboží, které nemělo pro bohatou indickou šlechtu žádnou cenu, zmasakrovali několik set rybářů na pobřeží a vrátili se zpět do Lisabonu.

Lessana
Lessana
14.07.2018 4 z 5

Kniha plná zaujímavých informácií, podaných pútavou formou (taká škola hrou), a krásnych obrázkov z nápaditej série, ktorú som ako dieťa mala rada.

braunerova
braunerova
10.09.2016 5 z 5

Pro nás poněkud exotické civilizace - Indie, Čína, Japonsko, Afrika, američtí Indiáni, Mayové, Aztékové a Inkové.

"Na březích jezera Guatavita v Kolumbii snili španělští conquistadoři 16.století o zlatém muži, El Doradovi. V očích nenasytných Evropanů se americký kontinent stal zlatou zemí, Eldoradem."

Luvák
Luvák
18.05.2016 5 z 5

V dětství jedna z nejoblíbenějších knížek.

starověk dějiny lidstva

Autorovy knížky