Na prahu 21. století

Na prahu 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144290/na-prahu-21-stoleti-144290.jpg 5 3 1

Stručné, bohatě ilustrované dějiny 20. století, především z technického a vědeckého hlediska. Kapitoly o technice, dopravě, kosmonautice a částečně biologii a ochraně přírody jsou vhodné pro čtenáře středního školního věku. Kapitoly o naší planetě a o člověku zítřka jsou přístupné spíše pro starší školáky.

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Cesty

A ĺAube du 21. siecle , 1993

Eeve
Eeve
10.06.2021 4 z 5

Knižka doslova plná informácií o mnohých oblastiach ľudského života, od histórie rôznych druhov dopravy, až po dobíjanie vesmíru, či predikcia ďalšej ľudskej existencie (bolo zaujímavé čítať rôzne predpovede autorov, čo si mysleli, že bude v roku 2020, a pod, a porovnávať to s realitou). Kvitujem to samotné kvantum informácií, ich rôznorodosť, čo mňa ale trochu zlostilo, bola doslova dezorientácia písaných informácií a obrázkov - veľmi veľa krát som netušila, ku ktorému obrázku patrí ten ktorý text, keďže sa máte orientovať len podľa slovíčok hore, dole, vpravo, vľavo, úplne hore, atď, a čo musím ešte dodať, evidentne aj samotní autori trpeli trocha dezorientáciou, keďže im to veľakrát ani nesedelo. To je taká menšia škvrnka na kvalite tejto inak veľmi vydarenej knižky.

světové dějiny, dějiny světa

Autorovy knížky