Dějiny Říše římské

Dějiny Říše římské https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384810/mid_dejiny-rise-rimske-nJO-384810.png 5 16 2

Převážně obrazová publikace zachycuje historii říše, její výboje, kulturu, náboženství i úpadek.

Atanone
19.08.2017 5 z 5

Dobrá a přehledná kniha s krásnými ilustracemi pro někoho,kdo se tématu chce jen lehce dotknout,nebo se rozhoduje,o čem by se rád dozvěděl víc.

braunerova
28.08.2016 5 z 5

Výborný 4.díl série, standardně vysoká úroveň obrázků. Vše podstatné z dějin antického Říma od jeho založení až do 5.století po Kristu. Narazil jsem ale i na drobné chyby:
str.321 - Augustův vojenský um nestál za nic, nejdůležítější bitvy za něj vybojoval Agrippa
str.323 - pretoriáni nebyli zámožní Římané, ale zkušení legionáři. Vigilové byli propuštění otroci a proletariát.
str.328 - Claudius nebyl mužem průměrných kvalit, ale vzdělaný historik a schopný administrátor

"Řím, který je nejprve královstvím zrozeným z mýtů a legend. Řím, v němž republiku vystřídá císařství. Řím, jenž se stane středem světa, hlavním městem bohů a lidí ... Řím, kde se schyluje k zániku říše a nástupu barbarů ..."