Ilustrovaná žena

Tato Bradburyho kniha zahrnuje povídky z období let 1960 až 1964 a přestavuje nejširší námětovou škálu jeho tvorby: vynikající povídky science fiction z prostředí Měsíce a Marsu, hrůzostrašné povídky nejlepší poeovské linie, povídky s námětem fantastického převtělování, povídky z irského prostředí silného humanistického ladění a povídky výstižně charakterizující život dnešní newyorské společnosti z literárního a filmového prostředí. Bradbury znamenitě domýšlí situace, do nichž technická civilizace může zavést v blízké budoucnosti, a paradoxně je konfrontuje s prostými touhami lidského srdce. Je autorem úžasné fantazie a rozletu smělých představ, které ztvárňuje formou často poetického ladění. Fantastická básnivost vtiskla Bradburyho dílu charakteristickou pečeť, takže jeho knihy jsou pro čtenáře opravdovým požitkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12624/ilustrovana-zena-12624.jpg 4.363

The Machineries of Joy (1964)

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Ilustrovaná žena

3nitka

Ach. Krása. Naozaj pekné a netradičné poviedky.
K. ďakujem Ti za tip na skvelého autora.

"Představ si, jak by to bylo krásné, kdybychom se zítra probudili, všichni by byli ze světa pryč a začalo by se znova." .. " A kdybys teď mohl někde zmáčknout nějaký koflík a dosáhnout toho, udělat bys to? "

Hun
21.11.2015

Nejvíc mě uchvátily povídky z Irska. Mají nádhernou, deštivou, severskou atmosféru.

Čtec
11.06.2014

Byl jsem naprosto nadšen z povídky "Hymnoví sprinteři". To je přesně můj šálek čaje a druh humoru jaký mám rád.

steppen-wolf
23.03.2013

Skvělý, velmi citlivý český výběr toho nejlepšího z dosavadního Mistrova díla. Knihu však o dvě desetiletí později zastínil ještě lepší Kaleidoskop.

Lenka Žofka
01.11.2012

Prostě typické Bradberyho povídky. Na malém prostoru poutavý příběh - kolikrát i celý svět.