Ilustrovaná teorie všeho

Ilustrovaná teorie všeho https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15918/ilustrovana-teorie-vseho-15918.jpg 5 74 6

Počátek a osud vesmíru. Stephen Hawking ještě nikdy nebyl tak srozumitelný a výstižný jako ve své nejnovější knize Ilustrovaná teorie všeho, která je vlastně přepisem série přednášek z Cambridgeské univerzity. Autor svým osobitým stylem, okořeněným suchým anglickým humorem, podává fascinující pohled na svět kolem nás a nevyhýbá se ani přesahům do oblasti filozofie, či dokonce teologie. Tato práce, jež se důsledně vyhýbá matematickým vzorcům, je přes svou stručnost strhujícím úvodem do komplexních teorií o počátku vesmíru a času. Profesor Hawking, jenž patří ke špičkám v tomto oboru, si přes své postižení – a možná právě kvůli němu – uchoval optimistický pohled na svět, který sleduje s lehce ironickým odstupem. Jeho komentáře k teoriím dalších velkých fyziků se možná mohou jevit uštěpačné, vyznívají však vždy upřímně. I zde klade autor znepokojující otázky týkající se smyslu bytí, či dokonce samotného Stvořitele. Kniha nejen že čtenáři dovolí nahlédnout do tajemného soukolí vesmíru, ale především mu otevře prostor k vlastnímu názoru a probudí v něm touhu dozvědět se víc.... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Argo

The Illustrated Theory of Everything , 2002

PetrCepek
22.08.2020 5 z 5

Tak jsem se rozhodl, že na stará kolena pochopím fungování vesmíru. Vybral jsem si skvělého rádce, jenž napsal útlou polopatickou knihu s velkými obrázky a potenciálem, že by ji měla pochopit i patnáctiletá mládež. Hm, porozuměl jsem zhruba dvacetině, ale nejspíš to nebude chybou Stephena Hawkinga :-)

stopař
11.05.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha,která srozumitelnou formou odpovídá na spoustu otázek spojených s vesmírem.Zároveň nastoluje další a nutí člověka přemýšlet nejen o vesmíru.....

krži
19.10.2017 5 z 5

Tenhle zábavný styl sdělovaní informací mě prostě baví - jsem opět o něco chytřejší :)

kany34
27.01.2017 4 z 5

Velmi poučná a zajímavá kniha. Ondesl jsem si to v co jsem doufal.

Jonny
07.06.2016 3 z 5

Na to, že je to jen "nudná fyzika" je to čtivé. Fakta jsou podávaná polopaticky, srozumitelně, ale samotná forma textu mi připadá nezáživná - ztrácel jsem se, pozornost mi odbíhala. Potenciál ilustrací mi připadá nevyužitý, obrázkem se toho dá říct mnohem víc (a na to, že má kniha ilustrace v názvu jich tam až tolik není).

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Odporúčam... pre všetkých ktorý majú radi NIELEN vesmír ale i fyziku atd... je to písané veľmi zaujímavým štýlom.

vesmír fyzika populární věda

Stephen William Hawking
britská, 1942 - 2018
1991  85%Stručná historie času
2008  89%Jirkův tajný klíč k vesmíru
2004  91%Ilustrovaná teorie všeho
2002  88%Vesmír v kostce
1995  85%Černé díry a budoucnost vesmíru

Kniha Ilustrovaná teorie všeho je v