Iliada - Trójska vojna

Iliada - Trójska vojna https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365500/bmid_iliada-trojska-vojna-Vet-365500.jpg 4 23 3

Homérova Iliada - Trójska vojna prerozprávana Steliom Martteli. Už deviaty rok sa bojuje pod Trójou. Už deviaty rok Gréci a Trójania zvádzajú krvavý boj, no ani jedni ani druhí sa nemôžu pochváliť víťazstvom. Už deviaty rok sa umiera v boji. Teraz je vyhlásené prímerie, ale Gréci zomierajú ďalej. Kosí ich záhadná choroba - mor, na ktorú niet nijakého lieku. A to je neklamné znamenie, že Apolón sa hnevá. Prečo sa však Diov syn tak rozhneval? Prečo? Nesmrteľné, veľkolepé dielo Homérovo pretrvalo tisícročia a v knihe znovu ožívajú antickí hrdinovia... Veľký formát knihy s množstvom skvelých ilustrácií.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pověsti

Vydáno: , Junior (SK)

Iliade, La guerra di Troia

Peleus
27.02.2018 5 z 5

Pokud je vám deset, vše, co potřebujete vědět o trojské válce, najdete zde. Díky ilustracím se naplno rozjede vlastní představivost a kdo ví, třeba již za pár let zvědavě sáhnete po originální verzi od Homéra. Každopádně tato kniha je výborný začátek na cestě za poznáváním Antiky.

angloumene
20.11.2015 4 z 5

Jako dítě mě na téhle knížce oslovily zejména povedené ilustrace. Hlavní cíl, tedy předat starou řeckou klasiku i mladším čtenářům, byl nicméně naplněn.

Jančislava
03.10.2015 5 z 5

Ilias mě bavila o trochu více než Odysea. Pěkně ilustrované a pro děti pěkně napsané.

Trojská válka převyprávění

Stelio Martelli