Il divino Boemo - božský Čech Josef Mysliveček

Il divino Boemo - božský Čech Josef Mysliveček https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63582/bmid_il-divino-boemo-65bfd9e277bc8.png 4 19 4

Román o životě a díle slavného hudebního skladatele Josefa Myslivečka. 2. vydání

Shardlake
Shardlake
10.11.2023 4 z 5

Doporučuji všem, kdo mají rádi životopisy slavných osobností. Mně kniha mile překvapila svou čtivostí, i když mi zpočátku dělalo problém nářečí, které se v některých částech knihy vyskytuje.

Ladis777
Ladis777
13.11.2021 4 z 5

Docela se mi to líbilo, otravné byly patetické pasáže a to idealizování postavy, ale jinak dobré.

ddkk
ddkk
07.11.2017 5 z 5

Ne každý ví, že Josef Mysliveček byl ve své době obdivovaný a velmi uznávaný český hudební skladatel, souputník a vzor Wolfganga Amadea Mozarta. Kniha o jeho životě je zajímavá, čtivě napsaná a poučná. Doporučuji všem.

miriama
miriama
18.06.2013 5 z 5

Poutavě napsaný životopisný román o životě skladatele Josefa Myslivečka. S hrdinou prožíváme jeho dětství a mládí v rodném mlýně v Šárce, studia hudby u jezuitů a pak odchod do Itálie. Zde prožívá skladatel léta úspěchů, slávy, obdivu publika a přízně žen. Později přijde nemoc, neúspěch a osamocení. Hrdina nakonec umírá sám v bídě a všemi opuštěný. Skladatel, který byl ve své době velmi žádaný a populární, se také přátellil s W. A. Mozartem. Ten v něm viděl i svůj vzor. I když kniha ve všem neodpovídá skutečnostem, je psaná čtivě a poutavě. Mohu doporučit všem, kdo mají rádi životopisy.