Wonder Woman: Válkonoška

Wonder Woman: Válkonoška https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371708/bmid_wonder-woman-valkonoska-ksi-371708.jpg 4 173 47

Ikony DC série

První kniha světově úspěšné série o mládí komiksových superhrdinů. Wonder Woman v příběhu Leigh Bardugo, bestsellerové autorky Šesti vran. Než se z ní stane Wonder Woman, musí vyhrát velký boj. Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, čímž ohrozí celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel – smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Pokud chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Wonder Woman: Warbringer , 2017

okeey
okeey
12.09.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka. Mělo to ten správnej drive, u kterýho jsem si ukousala všechny nehty, nešlo se od knihy odtrhnout. Skvělej příběh, parádní zápletka, nečekanej konec, prostě fantasy, jak má bejt!

Highlander
Highlander
21.06.2018 5 z 5

Wonder Woman zhruba znám, ale spíše z náznaků a filmu.. ale není třeba ji znát, knihu si můžete užít i bez jakékoliv znalosti komiksů.
Diana v tomto příběhu ještě není dospělá a pochybuje o svém místě na ostrově, má pocit, že tam nepatří - a hlavně, že přesně to si myslí i některé další Amazonky.
Chce zapadnout, chce být někým.
Musím říct, že se mi hodně líbí myšlenka Válkonošek a, jako většina takovýchto příběhů/superhrdinů, je Wonder Woman pěkně zasazena do mytologie, v tomto případě řecké.
Musím říct, že i když ze začátku se mi kniha moc nepozdávala a přišla mi možná i trošku nudná, tak se mi přesto četla dobře a napětí si udržela. A rozuzlení nakonec nebylo tak obyčejné, jak se na první pohled zdálo. :)
Za mě plný počet a jsem zvědavý jaké budou další knihy z této DC série.

Misa.V
Misa.V
14.06.2018 5 z 5

Tak na tuto knihu jsem se těšila dost dlouho a čekání se vyplatilo! Po jejím přečtení zbožňuji Wonder Woman/Dianu snad ještě víc. Celý příběh jsem si moc užila, naprosto jsem se do něj ponořila a postupně si oblíbila i ostatní postavy, i když Diana u mě rozhodně vyhrává na celé čáře! No, a řecké mytologie není nikdy dost, tu si užívám v jakémkoliv zpracování.

1259
1259
18.05.2018 5 z 5

Hezky zpracovaný a hodně napínavý. Rozhodně se těším na další příběhy od DC.

Veronicess
Veronicess
16.05.2018 4 z 5

Najlepšia vec na tejto knihe bola rozhodne Diana. Ostatné aspekty ma zase až tak neohúrili. Dosť dlho mi trvalo než som si aspoň trochu obľúbila ďalšie postavy a než sa mi začal páčiť dej. Myslím že druhá polovica príbehu a Dianin charakter zachránili túto knižku, ktorá sa úrovňou podobá skôr na Grišu než na majstrovských Šesť vrán. Každopádne to bolo moc fajn čítanie a som veľmi rada že som sa mohla dozvedieť viac o mojom naj hrdinovi.

kklepkaa
kklepkaa
15.05.2018 3 z 5

Čekala bych Wonder Woman temnější, ale byl to takovej teen odvar. To ale neznamená, že bych si čtení neužila. Líbilo se mi propojení s řeckou mytologií, které tady bylo nápaditě využito.
Jsem zvědavá i na další ohlášené příběhy a doufám, že se za Dianou ještě někdy tímto prostřednictvím podíváme.

terka98
terka98
26.04.2018 3 z 5

Do této knížky jsem šla s menší rezervou, a to z důvodu, že mě bohužel tvorba DC nějak zvlášť neoslovila. Marvel mám prostě mnohem radši. Nutno ale říct, že mě knížka velmi příjemně překvapila. Je pravda, že děj byl lehce předvídatelný, dokonce i konec (až na jeden jediný fakt, který mě překvapil) byl takový trochu víc klišé. Čím to, ale knížka vynahradila byla hromada humoru a ironie mezi postavami a také skvělé vztahy mezi nimi, které poukazují na lidskou odhodlanost. Celkově pro mě byla knížka velkým překvapením a jsem zvědavá na další díly z per jiných autorů.

DC Comics Wonder Woman

Leigh Bardugo