Vzpomínky Ijona Tichého

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky Ijona Tichého, hvězdného poutníka, kapitána galaktických plaveb, lovce meteoritů a komet, nejsou jen rozkošnými příběhy meziplanetárního barona Prášila, ale zároveň humoreskami s hlubokým filosofickým zaměřením. Podtextem neuvěřitelných příhod na planetách obydlených cizími civilizacemi je satira – ostrá společenská kritika, která činí z těchto groteskních povídek dílo, přesahující obvyklý rámec science-fiction. Přeložil František Jungwirth....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13793/ijon-tichij-vzpominky-ijona-ticheho-lGS-13793.jpg 4.458
Série:

Ijon Tichý (1.)

Žánr:
Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

Ksiega robotów (1961)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Vzpomínky Ijona Tichého

Přidat komentář
ufak
23.11.2017

Jako u všech Tichoniád mám pocit, že byl autor spíš zhulený než opilý. Ale vše je vtipné, napnuté, spousta nápadů. Zase se k nim vrátím. Satira jak svina.

encyklopedie
02.06.2017

Ijon již více jak 45 roků pořád stojí u vrcholu satirické scifi .... geniální groteska
Musím si to přečíst znovu!!!

Daxie L. Jesus
14.05.2013

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!! WHAT A LEM! GENIALITA! Pondělí Začíná v Sobotu a Vzpomínky Ioana Tichého, dvě nejlepší absurdity na světě!

HTO
26.02.2012

Lem byl unikátní i jako humorista. Tyhle povídky jsou nejen neuvěřitelně zábavné, ale tak krutě satirické a kritické, že se divím, že tady vůbec mohly vyjít. Možná to bylo tím, že pod pláštíkem SF, stejně jako v dětské literatuře, prošlo leccos, co by v „normální“ beletrii nemělo šanci. – K zážitku z knihy přispívá úžasný, kongeniální překlad Františka Jungwirtha, který vyniká hlavně v povídce o Kalkulátorovi.