Identita a mládež

Identita a mládež https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468201/bmid_identita-a-mladez-ZEB-468201.jpg 3 4 3

Jak si stojí fenomén krajní pravice ve vztahu k české a moravské mládeži? Je krajní pravice pouze patologií nebo liberalismus má stále větší a větší potíže se svými kritiky? Je pravda někde „uprostřed“? Kniha Michala Ševčíka je netradičním textem, který je rozdělený do tří tématických kapitol; v první se zabývá právě mládeží, která hledá hodnotová ukotvení u krajní pravice, v druhé nabízí svůj pohled na sociopolitickou realitu, který je ovlivněn křesťanstvím, vlastenectvím a neliberálními tradicemi dělnického hnutí a konečně v poslední dává prostor zajímavým osobnostem v rozhovorech, které v druhé dekádě realizoval se svými přáteli. Obsah Předmluva Josefa Smolíka Předmluva autora I. kapitola – Mládež a krajní pravice Úvod Typologie krajní pravice Subkultury a krajní pravice Sociální patologie a krajní pravice Ideové zdroje krajní pravice Militantní demokracie Sociální patologie a mládež krajní pravice Závěr Literatura a prameny II. kapitola – Patriopluralismus jako příspěvek ke Čtvrté politické teorii? Teorie patriopluralismu Postmoderní svět Hodnoty – význam a platnost Cíle patriopluralismu Nenaplněná sociální realita patriopluralismu Řízení jako možnost „přežití“ Názorové rozpory vlasteneckých sil Patriopluralismus, Čtvrtá politická teorie, Nová pravice III. kapitola – Zajímavé rozhovory Milan Nakonečný Solimano Mutti Stanislav Bernard Doslov Bibliografické údaje... celý text

Rešeršista
06.05.2021 4 z 5

Titul čtenáře důkladně seznámí se všemi koncepty relevantními pro pochopení nejen krajní pravice jako takové, ale velkou měrou i pro pochopení subkulturního a aktivistického života. Ideální četba pro zvídavé, kteří se v poznávání světa nechtějí omezit na černobílé škatulkování.

Rozhovory s několika zajímavými českými osobnostmi jsou příjemným bonusem.

Jezewec
23.04.2021 4 z 5

Neortodoxní pohled na českou "krajně pravicovou" scénu. Vytkl bych příliš korektní jazyk první kapitoly.

Ovar
17.04.2021 odpad!

Za zmínku stojí snad jen rozhovor s p. Nakonečným.
Jinak zcela zbytečná kniha.
To bych si raději přečetl zážitky Haliny Pawlowské a dalo by mi to více.

extremismus levice identita mládež sociální pedagogika

2021  74%Budoucnost levice bez liberalismu
2021  60%Identita a mládež
2023  %Lidská práva: Zprava i zleva
2023  %Naše země na rozcestí

Kniha Identita a mládež je v