I ty se v tom najdeš

I ty se v tom najdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455297/bmid_i-ty-se-v-tom-najdes-L5e-455297.jpg 3 4 1

Krása života je v tom, že se okolo nás neustále něco děje, ať už jsou to věci milé, anebo nemilé. Tato sbírka básní pojednává právě o běžných věcech v životě, ať už je to láska, která nás naplňuje, či láska, která se ztrácí, a přichází rozchod. I to je potom jeden z důvodů, proč člověk navštěvuje všelijaké bary v domnění, že přítel alkohol na okamžik pomůže. Časem přijdete na jiné myšlenky a jak se říká: „Jede se dál.“ Zkrátka i Ty se v tom najdeš!... celý text

Humor , Literatura česká , Poezie

Vydáno: , Anahita

Luci83
03.08.2021 4 z 5

V jistých věcech jsem se našla,
zasmála se, zamyslela, občas žasla.
Básně často kritické, depresivní, komické,
vulgarismy, refrén pro ně typické.

Básně o lásce, žalu, strastech i pohodě,
o hráčství, chlastu a pobytu v hospodě.
Kritizuje ženy, práci, řidiče,
vše je špatně, co se policistů týče.

Vyzývá lidi, aby smáli se více,
vysrali se na všechno a rozchechtali plíce.
Milovaným věnovali svůj čas,
páč těžko říct, kdy budem ho mít zas.

Po velmi dlouhé době jsem četla básně a musím říct, že mi byly fajn společníkem během propršeného odpoledne. Je pravda, jak už napovídá název, že se v alespoň jedné z básní každý najde.
U některých básní jsem se zasmála, jiné mi přišly až zbytečně útočné nebo kritické, nicméně je to autorův pohled na věci, lidi, situace nebo povolání a myslím si, že je důležité brát je s nadsázkou - dívat se na ně s jakýmsi nadhledem, protože možná i tak byly míněné (alespoň to tak na mě působilo).
Některé básně doprovází pěkné minimalistické obrázky.

Autorovy knížky

Burák
česká
2020  50%I ty se v tom najdeš

Kniha I ty se v tom najdeš je v