I - ťing - Ilustrovaná kniha proměn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ilustrovaná Kniha proměn se skládá ze šedesáti čtyř hexagramů a příslušných doprovodných textů. Hexagram pro danou otázku se získává pomocí vrhů mincemi a sestavuje se vždy kombinací dvou z osmi trigramů. Kniha je ilustrována čínskou autorkou žijící v Praze. Excentrické orákulum. Každý, kdo jej začne používat, zjistí, že má svou vlastní osobitost. Možná na sebe přebírá povahu tazatele, ačkoliv často zaujímá překvapivá a nevypočitatelná stanoviska. Někdy rád vede vtipné a vícesmyslné rozhovory, jindy neúnavně znovu a znovu probírá jediné téma nebo problém. Je to svéhlavá kniha - nelze ji odložit ani používat bez rozmyslu. Až se s I-ťingem patřičně sblížíte, uvidíte, že vás nejednou uvede do rozpaků, či poleká, ale často také rozesměje. Kromě osvíceného překladu představuje Ilustrovaná kniha proměn ojedinělou možnost proniknout k významu tohoto klasického díla: na základě myšlenky propojení pravé a levé mozkové hemisféry vám k intuitivnějšímu pochopení významu hexagramů nabízí čínské kaligrafické obrazy (každý z nich zachycuje náladu nebo atributy situace reprezentované daným hexagramem). Ilustrovaná kniha proměn tak představuje snadno dostupný nástroj sloužící k bytostnému porozumění univerzálním principům, tak jak je popisuje I-ťing, nejstarší kniha světa. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97750/i-ting-ilustrovana-kniha-promen-97750.jpg 4.84
Žánr
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Synergie
Orig. název

The Illustrated I Ching, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha I - ťing - Ilustrovaná kniha proměn

vesirena
01.03.2012

tak toto nejhezčí kniha I-ťingu, kterou mám...je velká nejen svojí velikostí 21x28 cm, ale i tím, co je uvnitř...výklad je velice srozumitelný a hezky napsaný.
Trošku mě zklamaly obrázky...je to již moderní čínská kresba- těšila jsem se na staré čínské kaligrafie...ale i tak je to nádherná dárková kniha...a obrázky na celou stránku to vyrovnávají.

Doporučujeme

Bůh chodí po světě vždycky inkognito
Bůh chodí po světě vždycky inkognito
Miluj svůj život
Miluj svůj život
Konec prokrastinace
Konec prokrastinace
Bohatý táta, chudý táta
Bohatý táta, chudý táta

Autor a jeho další knihy

R.L. Wing
americká

Kniha I - ťing - Ilustrovaná kniha proměn je v

Přečtených8x
Knihotéce8x
Chystám se číst4x
Chci si koupit3x