I - ťing - Ilustrovaná kniha proměn

Ilustrovaná Kniha proměn se skládá ze šedesáti čtyř hexagramů a příslušných doprovodných textů. Hexagram pro danou otázku se získává pomocí vrhů mincemi a sestavuje se vždy kombinací dvou z osmi trigramů. Kniha je ilustrována čínskou autorkou žijící v Praze. Excentrické orákulum. Každý, kdo jej začne používat, zjistí, že má svou vlastní osobitost. Možná na sebe přebírá povahu tazatele, ačkoliv často zaujímá překvapivá a nevypočitatelná stanoviska. Někdy rád vede vtipné a vícesmyslné rozhovory, jindy neúnavně znovu a znovu probírá jediné téma nebo problém. Je to svéhlavá kniha - nelze ji odložit ani používat bez rozmyslu. Až se s I-ťingem patřičně sblížíte, uvidíte, že vás nejednou uvede do rozpaků, či poleká, ale často také rozesměje. Kromě osvíceného překladu představuje Ilustrovaná kniha proměn ojedinělou možnost proniknout k významu tohoto klasického díla: na základě myšlenky propojení pravé a levé mozkové hemisféry vám k intuitivnějšímu pochopení významu hexagramů nabízí čínské kaligrafické obrazy (každý z nich zachycuje náladu nebo atributy situace reprezentované daným hexagramem). Ilustrovaná kniha proměn tak představuje snadno dostupný nástroj sloužící k bytostnému porozumění univerzálním principům, tak jak je popisuje I-ťing, nejstarší kniha světa. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97750/i-ting-ilustrovana-kniha-promen-97750.jpg 4.84
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Synergie

The Illustrated I Ching, 1982

Kniha I - ťing - Ilustrovaná kniha proměn

vesirena
01.03.2012

tak toto nejhezčí kniha I-ťingu, kterou mám...je velká nejen svojí velikostí 21x28 cm, ale i tím, co je uvnitř...výklad je velice srozumitelný a hezky napsaný.
Trošku mě zklamaly obrázky...je to již moderní čínská kresba- těšila jsem se na staré čínské kaligrafie...ale i tak je to nádherná dárková kniha...a obrázky na celou stránku to vyrovnávají.

R.L. Wing
americká