I staré dámy umí vraždit

I staré dámy umí vraždit https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231396/bmid_i-stare-damy-umi-vrazdit-231396.jpg 4 21 10

Mach a Studnička série

Kriminální případy z pera známého autora, držitele Ceny Jiřího Marka, který je zároveň emeritním komisařem písecké kriminální služby, zavedou čtenáře do minulosti i žhavé současnosti. Příběhy mají reálný základ a nechybí v nich dokonalá znalost kriminálního prostředí, napětí, ba dokonce ani humor.

TomHr
15.11.2023 4 z 5

Taková oldschool oddechovka, napsaná s detailní znalostí prostředí – nejen prostředí policie a kriminálky, ale i Písku a okolí včetně místní galerky. Autenticita je velkou devízou knížky, kriminalistické postupy, také sympatické postavy. Koneckonců je sympatická i povaha případů. Jsou to takové ty běžné kauzy ze života, žádné šíleně vykonstruované výplody chorých mozků, bez kterých se dneska neobejde žádný řádný thriller aspirující na slušná čísla prodejnosti.

alnahu
25.04.2023 4 z 5

Příjemné počtení-ráda čtu detektivky z minulého století ze série: Původní česká detektivka.V této knize si přečteme 19 povídek z písecké galérky,která nás zavede mezi bezdomovce,gamblery,narkomany,zloděje,ale také podnikatele a vojáky,protože ani ti nemají čisté svědomí.

Verunka926
25.12.2022 2 z 5

Žádný zázrak to nebyl a knihu jsem dočetla, jen aby mě už nestrašila v knihovně.

kolacky
02.05.2022 4 z 5

Nové dobré případy! A mimochodem, v Midsomeru vraždila stará dáma v dílu Zvoní ti umíráček. Zvoníky.

Marcik7
18.01.2019 4 z 5

velmi čtivé, přímo z praxe, milý humor a žádná krev - prostě příjemné počtení

Hani77
11.01.2019 4 z 5

Po přečtení 3-4 kapitol jsem to chtěla vzdát-trestná činnost lehčího typu, jako jsou krádeže, přepadení apod. Pak ale přišly 2 zajímavé případy a začalo mě to bavit. Humorné příběhy o místní galérce, výborně popsaný místopis, který velice dobře znám a uměla jsem se díky tomu krásně vžít do příběhu. Četla jsem mnohem lepší detektivky, ale toto dílo mě bavilo.

medvedice3
20.02.2018 5 z 5

Kratší příběhy, čtivé, s vhledem do policajtské práce. Bodeď by ne, když je autor bývalý vyšetřovatel.

ivoiro
16.01.2018 5 z 5

Za mne skvělá kniha, které nemůžu dát míň než 5*.

RadkaKabát
26.05.2015 3 z 5

Utahané, nudné, o ničem. Ale chápu, že to má své fanoušky a je to komu prodat. Já mám radši detektivky s nápadem, které mají švih a jiskru.

IlonaIlona
12.05.2015 3 z 5

Všechno je to na jedno brdo. Budí to dojem, že to už někdy vyšlo. Nepropracované postavy, plytký děj, nezáživné. Typická česká krimi v sešitech