I města mají duši

I města mají duši https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86963/i-mesta-maji-dusi-86963.jpg 4 57 12

Autorka projevuje schopnost města nejen vidět, ona je umí procítit. Poznáme s ní Amsterodam, Benátky, San Francisco, Vancouver , ale i Šanghaj, Lakosilly, Caracas, Nairobi aj. Přesvědčí nás, že láska není cit vyhrazený živým bytostem, že i města mohou vzbuzovat něhu, nechuť, respekt, nebo shovívavost.

Klara1909
11.02.2022 4 z 5

Velmi zajímavé popisy i méně známých měst, vtipné historky z cestování. Moc se mi to líbilo.

mario.nette
12.05.2020 5 z 5

Paní Holcová hezky píše a knížka mě moc bavila.

soukroma
09.01.2020 4 z 5

Líbilo se mi to, i když zrovna s charakteristikou měst mně známých z hrstky zde vybraných tak docela nesouzním. Kniha vyvolá vzpomínky na místa navštívená a chuť podívat se na místa neznámá (nebo naopak nechuť, případ od případu). Je to pěkný vzorový průřez výraznými světovými městy, pěkně abecedně.

MOu598
07.03.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Několik z popisovaných míst jsem také již navštívila. Zaujalo mne často něco jiného, ale to je vpořádku.

Arocrynn
30.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od Mileny Holcové - a - dostala mne! Inteligentní humor, výstižné popisy míst, cit pro atmosféru, ale také pro vše podstatné a zajímavé. Skvělá práce s textem. Dokonce i ojediněle použité vulgarismy (kupodivu) neurazí, jsou výstižné a vhodně doplňují již tak skvělou atmosféru knihy. Popis míst, která jsem prošla osobně, působil jak balzám na duši - jako když někdo vysloví nahlas něco, co si vy jen myslíte.

pajaroh
02.04.2016 4 z 5

Porovnat atmosféru města s lidskou povahou je zajímavý nápad, právě cestopisy jsou silná stránka této spisovatelky. Doporučuji především těm, kteří rádi cestují a navštívili popisovaná místa.
Sama jsem vybrané kapitoly četla před a po návštěvě daného města a je to nesrovnatelné - číst o místě, které člověk neviděl, je sice zajímavé, ale ten "vychytaný" popis a přirovnání Holcové člověk ocení opravdu až po návštěvě.
Moc pěkná kniha, stejně jako další díl I města mají vši.

sonihe
12.10.2015 2 z 5

Kniha formou cestovního deníku mě nijak zvlášť neoslovila. Kdybych ji nedostala jako dárek, nejspíš bych ji odložila v první třetině. Asi proto že spíš než číst o subjektivním vnímání různých měst preferuji vlastní zážitky anebo nějakou přidanou hodnotu, ať už infromační nebo emoční, která by mě například nadchla pro další plánování. Ale toto většina kapitol nesplnila. Přesto Milena Holcová je pro mě váženou cestovatelkou a ráda se zase začtu do nějaké jiné knihy.

MagdaS
02.10.2015

Zajímavý nápad - napsat knihu o svých pocitech ve světových městech a čtenáře poučit, pobavit a přitom nenudit. Po Přezrálých broskvích mě autorka rozhodně nezklamala, i když jde o naprosto jiný žánr.

Ewik
23.03.2015 5 z 5

Krásně a poeticky napsaná kniha. Z každého příběhu na mě úplně dýchala atmosféra a duše toho jednotlivého města. Připadala jsem si, jako bych s autorkou všechna ta místa navštívila. U něčeho jsem se zasmála a naopak u některých měst jsem si řekla, že tam určitě nepojedu.
Inspirativní pro ty, kdo chtějí někam vyrazit na dovolenou. :-)

čertina
23.09.2014 5 z 5

Tak jsem si připadala,že cestuji s paní Holcovou a všechna ta města jsem s ní navštívila.Tak je to živé !

honzusak
12.09.2013 3 z 5

Místy jsem se nudil, ale jinak docela zajímavá knížka.

danuska
17.08.2013 5 z 5

Zboznujem cestopisy Mileny Holcovej, pise velmi zaujimavo, a aj vtipne. Tieto knihy sa daju citat stale dokola.