I dejž to pámbu, holenkové

I dejž to pámbu, holenkové https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128321/i-dejz-to-pambu-holenkove-128321.jpg 4 10 4

Líčení humorných příhod pana Randáka za prohnilé rakousko - uherské monarchie, její bezduchou a morálně prohnilou šlechtu a tvrdý život prostého člověka. Životní osudy a příběhy pana Randáka, jsou sledem událostí, rozmarných příhod a veselých situací, jež na životní pouti potkávají pana Randáka. Sledujeme veselého hrdinu od jeho dětství přes učednická léta u místního ševče, dlouhý vandr, spoluúčast na venkovské kapele, službu u panstva pod Alpami, přátelství s Vojtíškem Pašulou až po návrat do rodné Loučné. Randák vypráví své zážitky s vervou, rád uděluje i různá poučení, je shovívavý k lidským slabostem, ne však k špatnostem. Je to typ lehkomyslného krajánka, jemuž je příroda nade všecky statky světa, věčný tulák, z něhož však často mluví i hluboká životní zkušenost.... celý text

trasyk
22.11.2019 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Ohromně čtivá, humorná. Hlavní hrdina je v podstatě takový český Forest Gump..:-), který se v běhu života vždy náhodou přichomítne k důležitým situacím i osobnostem.

Cusco

Svou krev i život svůj
dám rád za domov můj.
[: Tobě žití mé povždy odevzdám." :]

(strana 88, "I dejž to Pánbů, holenkové" (název 1. strany,
rozdílný od názvu na přebalu knihy), rok 1952)

barbarera
13.01.2017 5 z 5

Je to kniha z mého dětství, rodiče nám ji za dlouhých zimních večerů četli na pokračování...škoda, že naposledy vyšla v roce 1960

Rafa-P
01.03.2014 5 z 5

Pokračování knihy Pozdrav Pámbu, pane Randák. Oba dva díly jsou v jedné knize a je to PERFEKTNÍ příběh!!!!

humor Rakousko-Uhersko humoristické romány

František Rachlík
česká, 1904 - 1980
1959  88%Komedie plná lásky
1971  72%Hodina předjitřní
1940  88%I dejž to pámbu, holenkové
1969  80%Oblázek
1943  100%Balty

Kniha I dejž to pámbu, holenkové je v