Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499174/bmid_hlava-plna-lasky-65269a5a53677.jpg 4 503 98

Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

mina_harker
22.04.2024 3 z 5

Povedená, příjemná knížka. Moc se mi líbila. Skoro na čtyři hvězdičky.

Dámaskloboukem
22.04.2024 4 z 5

Po par stránkách jsem knihu odložila, protože mi zpočátku nesedla. Po odmlce jsem se k ní vrátila a dočetla.
Nakonec musím uznat, ze to bylo docela originální a ke konci i s detektivni zápletkou - příjemný bonus. Málo kdy se lze poučit z podobného druhu literatury, ale tady se čtenář nenásilně dozví spoustu podrobností ze života M. Curie Sklodowské. Fajn.

anovy64
21.04.2024 3 z 5

Tak tato kniha mě moc neoslovila. První polovina byla zdlouhavá, bez šťávy, pak se to trochu rozjelo. Levi fajn, ale Bee, která každou chvíli omdlévala a brečela, když uviděla mrtvé zvíře, to mi připadalo přemrštěné. A asi jsem moc prudérní, ale ty vulgarity mi taky vadily.

zuzana4291
06.04.2024 4 z 5

Kniha byla příjemné odreagování.Takový román pro ženy na odpoledne ke kávě. Nic náročného. Jen mi asi nejvíc brnkalo na nervy, jeho občasné a dlouhé romantické proslovy, byly podle mě na muže trochu mimo.

Kiikuus
03.04.2024 2 z 5

Co k tomu napsat?
No, byla to romantika/červená knihovna jak vyšitá a to já moc nemusím, ale na druhou stranu se to dobře četlo a snad mě to i celkem bavilo.
Jen nechápu, proč chlap musí být vykreslen jako naprostý Bůh a hlavní hrdinka jako taková malá chudinka. Hlavně tomu ženy nevěřte, takový chlap neexistuje :-D

Tebby
28.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Příběh jsem si vybrala hlavně proto, že je to jedna z knížek, která je v regálu snad každého knihkupectví a ze všech stran se na mě navíc valí samá chvála. Takže proč ne, když se to ještě k tomu hodí do výzvy, hned do několika kategorií.
Přečteno jsem měla za 3 dny a na knížku čekala skoro 3 měsíce, protože je na ni v knihovně fronta. Bylo super, že šlo o netradiční prostřední. Padavku Bee jsem si rychle oblíbila a stejně tak Leviho. Celé vyprávění je hodně čtivé, člověk se nemůže odtrhnout, jenže jsem měla po celou dobu v hlavě červíka, že mi tam prostě něco vadí... Když pak přišla finální zápletka se záporákem, tak jsem jen kroutila hlavou. Jak je možné, že se ti padouši na konci vždy tak rozpovídají. Taky se vždy těším na to, jak autor vyřeší situaci s prvním polibkem. Bohužel tady mě to dost zklamalo. Mohlo to být podchycené trochu lépe.
Plný počet to určitě nebude, ale rozhodně jde o milou oddechovku. 4*
PS: škoda že jim někde Tim utekl na Toma.

Rowana
28.03.2024 3 z 5

Kdyby šly dávat půlhvězdičky, zvolím hodnocení o polovinu hvězdičky vyšší, takto jen 3*. Kniha je čtivá, oba hlavní hrdinové Bee i Levi nesmírně sympatičtí. Bee ve svých úvahách vtipná a osvěžující. Prostředí NASA a výzkumu atraktivní. Ale něco mi tam prostě nesedlo tolik. Knížku jsem přečetla rychle, bavila jsem se u ní, ale v něčem to nebylo ono. I když jsem si oba dva i řadu lidí z jejich okolí opravdu oblíbila.

veronika4618
27.03.2024 5 z 5

Tato kniha byla za mě perfektní. Oslovila mě dokonce i více než Hypotéza lásky, která byla sice skvělá a vtipná, ale některé vtipy byly trochu trapné, kdežto v této knize všechno bylo dle mých představ.
Samozřejmě že jsem se během čtení nedokázala ubránit srovnání mezi Hypotézou a Hlavou, mají přeci jenom zajetý vzorec, ale ve výsledku mi to nevadilo, když to funguje, proč by ho autorka nemohla držet. Navíc, vědecké prostředí NASA bylo velmi zajímavé.
Chemie mezi hlavními postavami jednoduše fungovala, moc jsem jim fandila a děj knihy plynul tak, že jsem měla během jednoho víkendu přečteno.
Těším se na další knihy od této autorky!

Balenka
24.03.2024 2 z 5

Vyzeralo to na celkom peknú romantiku.. ale.. nakoniec sa z toho vykľula iba červená knižnica :-/ za mňa sklamanie

Buchtičkajani
24.03.2024 4 z 5

Já se tak bavila. Předvídatelná,ale k odreagování skvělè.

Mrňous1
23.03.2024 5 z 5

Ačkoliv mi svět piercingu, tetování, veganství a fialových vlasů není nijak blízký a hlavní hrdinka mi ke konci už trochu lezla na nervy, přesto jsem se opět výborně bavila. Autorka má skvělý smysl pro humor a vědecký svět je zajímavé prostředí. Jen nevím, zda by téměř dokonalý Levi mohl v reálném světě někde existovat:-) Ale rozhodně doporučuji.

Honey0105
22.03.2024 4 z 5

Hypotéza lásky mě asi jako celek bavila více. Tady jsem se ale nemohla odtrhnout od první poloviny knihy, které mě opravdu pohltila. Navíc mě baví, že jsou příběhy z vědeckého prostředí.
Určitě se chystám i na YA Šach a mat, ale doufám, že zase přijde nějaká další romantická komedie z pera paní Hazelwood. Po práci to je ideální čtení u kterého se dá příjemně vypnout, což dost často potřebuji.
A z příběhu musím vyzdvihnout moc pěknou přezdívku (v překladu) Wardebil.

Magdalenkačte
17.03.2024 4 z 5

Neurovědkyni Bee Königswasserové se splní sen. Stane se součástí vědeckého týmu v NASA. Její nadšeni však zkazí jeden momentzjištění, že bude muset pracovat s Levim Wardem.

Není ze spolupráce s Levim nadšená, protože už při studiích jí dal jasně najevo, co si o ní myslí. Ale co když je všechno jinak?? A navícLevi je vysoký, přitažlivý a jeho zelené oči Bee přitahují!

Jak dopadne projekt v NASA a opravdu platí co se škádlivá se rádo mívá?

Autorka píše jednoduše a je to takový oddechový čtení.

6Nikki6
17.03.2024 4 z 5

Moc hezké čtení ale Hypotéza se mi líbila víc :)

Inah
11.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout :) Autorka má super humor, dávám plus i za zajímavé prostředí ... já jsem prostě cílová skupina těchto knih, mě to fakt baví :)

Mišma
10.03.2024 5 z 5

Bee byla naprosto úžasná! Její narážky byly úžasný! Ale byla hrozně natvrdlá! Holka, šla bych do něj i přesto že mě nemá rád!

astra3
07.03.2024 5 z 5

Pěkné, dost jsem se nasmála. Bee byla "šílená" a Levi "svatý".

Ála1968
05.03.2024 3 z 5

Jako první jsem četla Hypotéza lásky a byla jsem ji unesená.Moc jsem se na knihu těšila a moc mě neoslovila,snad až poslední třetina knihy byla zajímavá

red_marionette
02.03.2024 5 z 5

Tak to byla nádhera.

Kristy.Seb
01.03.2024 5 z 5

Ptákofesty a Čurákofesty zbožňuju! Moje druhá kniha od této autorky a zase příště bomba!

2023  85%Hypotéza lásky
2023  86%Hlava plná lásky
2024  88%Šach a mat
2024  82%Teória lásky
2024  0%Nevesta

Kniha Hlava plná lásky je v