Hypotéza lásky

Keď falošný vzťah medzi vedcami narazí na nezadržateľnú silu príťažlivosti, starostlivo vypočítané teórie zachváti chaos… Olive Smithová, tretiačka na doktorandskom štúdiu, neverí na dlhotrvajúce romantické vzťahy. Ale jej najlepšia priateľka áno – a práve vďaka tomu sa dostane do tejto šlamastiky. Presvedčiť Anh, že skutočne randí, však nebude také jednoduché – vedci totiž potrebujú dôkaz. Preto, rovnako ako každá biologička s trochou sebaúcty, spanikári a pobozká prvého muža, ktorého zbadá. Ten muž nie je nikto iný ako Adam Carlsen, ich mladý a nadaný vyučujúci – a všeobecne známy kretén. Olive preto nedokáže uveriť vlastným ušiam, keď pristane na jej pretvárku a súhlasí, že bude vystupovať ako jej falošný priateľ. A keď sa veľká vedecká konferencia uberie nečakaným smerom a Olivina kariéra sa ocitne v ohrození, Adam ju prekvapí znova – pevnou podporou a ešte pevnejšou… vypracovanou hruďou! Ich malému experimentu odrazu hrozí poriadny výbuch. Olive si uvedomí, že jediná vec, ktorá je komplikovanejšia ako hypotéza lásky, je položiť vlastné srdce pod mikroskop....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496097/big_hypoteza-lasky-gAn-496097.jpg 4.547

Vydáno: , Lindeni

The Love Hypothesis, 2021

Kniha Hypotéza lásky

Ketfl

Tak tohle byla přímo skvělá kniha. Zajímavé a netypické prostřední vědecké obce a absolutně rozkošný hlavní pár. Olive měla skvělý smysl pro humor a Adam, no ach jo, to byl fakt takový drsný a přímý cukrouš. Panovala mezi nimi naprosto dokonalá chemie. Čtení mi absolutně sedlo a až příští rok na jaře vyjde kniha i v češtině, tak si ji přečtu znovu.

Petra-1

Četla jsem v originále a kniha se mi líbila. Zajímavé prostředí a sympatické prostředí.

jitka_dankova

Nádherný příběh lásky z prostředí vědy, univerzity, věčného boje o granty, pipety a ponocování kvůli studiím. Navíc s tématem falešného chození, které nabízí spoustu vtipných a milých situací. Autorce se podařilo bravurně a trefně popsat prostředí doktorského studia na univerzitě, celou tu atmosféru i základní pohnutky, které mladé vědce vedou k tomu, aby po nocích do nekončena opakovali nějaké pokusy. I když knihu prostupuje možná až velké množství zajímavých "náhod", každičká z nich mi přišla v tomto prostředí prostě uvěřitelná a pravděpodobná.
Romantická linka je tady postupná, tzv. slow burn, vztah hlavních hrdinů je krásně prokreslený. Sex. scény jsou tady krapet víc podrobné, než jsem čekala v tomto typu knihy, ale stále dobře pojaté, nebylo to rušivé.
I v této knize narazíte na přátele, kteří jsou jinak sexuálně orientovaní. Vím, že je to v dnešní době populární součástí skoro každé romantické knížky a taky vím, že se ne vždy povede tohle téma dobře do příběhu včlenit. Každopádně tady, tady se to fakt příjemně podařilo a i tahle "povinná" součást moderních love story knížek je tady nerušivá a vkusně zařazená.
Naprosto rozumím pobláznění tímto příběhem, prostředí mladých vědců je chytlavé a jejich povahy a vrtochy jsou nádherným materiálem pro spoustu netradičních situací. Ostatně, vždyť je dnes stále tak populární i seriál The Big Bang Theory. Každému, koho oslovil tento seriál, doporučuju i tuhle milou knížku.

Čteno ve slovenštině, ale bylo to pro mne tentokrát náročnější. V češtině vyjde v dubnu 2023, určitě si ji přečtu i v češtině. Doufám, že ponechají i tu parádní obálku s kresbou, která tak dobře vystihuje začátek příběhu.

Ralemo

Skvěle napsaná romantická knížka z prostředí vysoké školy a laboratoří! Vrátily se mi vzpomínky na moji vysokou školu. Krásně napsaný příběh se zajímavou zápletkou, nechybělo drama, pár nedorozumění, ale nakonec vše skončilo, tak jak mělo. Oba dva hlavní hrdinové byli úžasní, sedli mi od začátku, jejich chování a postupné sbližování s neskutečnou přitažlivostí jen dodaly knížce to pravé jiskření. Velice se pobavíte u jejich skvělého humoru, kniha je sice psaná slovensky, ale to mi vůbec nevadilo. Určitě doporučuji! :)

Anna195

Kniha spomínaná, tak na celom bookstagrame, fakt som ju videla všade), no ani ja som si ju nemohla nechať ujsť, keďže som chcela zistiť či je taká dobrá, ako ju všetci prezentujú. Jednoznačne musím povedať... Áno, je skvelá a získala si ma.

Opäť tu máme slow-burn romantiku, čo ja môžem. Rozhodne autorka týmto u mňa zabodovala. A čo ďalšie u mňa zabodovalo, bolo prostredie, pretože vedecké prostredie sa nevidí v každej knihe, takže pre mňa skvelá zmena, toto bolo niečo nové a neokukané.

Bavia ma zaujímavé postavy a Olive a Adam presne takýmito postavami boli. Úsmev na tvári som mala počas celého čítania, hlavne, keď boli Adam a Olive spolu, pretože títo dvaja mali spolu skvelý humor. A síce Adam môže na začiatku pôsobiť ako nevrlý chlap, no zdanie môže klamať a mne osobne sa páčia presne takéto mužské postavy, ktoré mi odhaľujú svoje skutočné ja cez svoje činy. A za Adama jeho činy rozhodne hovorili, aj keď potreboval, také malé postrčenie. Nuž, čo môže spraviť jeden malý bozk.

Vždy som sa tešila na ich spoločné chvíle a najmä doberanie, pretože to doberanie, chémia a iskry medzi nimi bolo niečo, čo práve na takýchto príbehoch milujem. Musím spomenúť aj vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali dej príbehu. Celá zápletka príbehu sa mi páčila, aj keď som vedela určité veci predvídať, no napriek tomu som si celé toto čítanie užívala.

Takže ja knihu môžem len odporučiť. Snáď bude preložená aj ďalšia kniha od autorky, pretože potrebujem ďalší príbeh od nej.

__Vev__

Boží! Fenomén z tiktoku a instagramu, který jsem si prostě musela pořídit. A čekat na české vydání se mi opravdu nechtělo. Což je asi dobře, protože ve slovenštině, kterou miluju, to mělo pořádný grády.
Úžasná romantická kniha, hodně vtipných scén, sympatické postavy a zajímavé, mnou neznámé, vědecké prostředí. Tohle všechno činí z knihy pecku mezi romantickými knihami.

D o p o r u č u j u. Nečekejte na české vydání, které bude až někdy v dubnu, a přečtěte si to ve slovenštině!

Fallon443

Miluju to. Kniha mě zaujala z tiktoku. Četla jsem v originále a nemá to chybu. Považuji to za jednu z nejlepších romantických knih.

Libris_Na_Ex

Och, tohle bylo skvělý. Vědecké prostředí (chci studovat chemii, takže jsem si to fakt užívala), skvělé postavy, humor, PUMPKIN SPICE LATTE a reprezentace asexualitu je perfektní sloučenina!