Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82936/bmid_hypnotizer-82936.jpg 3 15 5

Pavel Los, člověk obdařený vyjímečným nadáním a sympatickým zevnějškem, pracuje jako klinický psycholog v oboru hypnoterapie. Díky zdánlivých hypnotizérským zázrakům a své expanzivní sobecké povaze krácí za životní kariérou opravdu mílovými kroky. Jenže on chce získat mnohem víc: v "umění" života hodlá překonat nejen své kolegy, ale touží překročit i hranice, které střeží svědomí jedince. Tento novodobý doktor Faust napřehuje ruce k osudům bližních s chladnokrevnou rozvahou a přesvědčením o své nezranitelnosti a nadřazenosti, jež se ovšem ukáže být mylné...... celý text

VivienRavenhill
06.08.2023 3 z 5

Knížku jsem našla náhodou a důvod, proč jsem se rozhodla ji otevřít byl zajímavý název i retro přebal. Nic jsem si o ní předem nezjišťovala, očekávala jsem nějakou napínavou detektivku. Nakonec se z toho vyklubala psychologická sonda do hlavy erudovaného, avšak silně egocentrického hypnoterapeuta Pavla Lose. Příběh jeho raného dospívání až do podzimu života. Raketové úspěchy, lásky, podivné a pevné pouto s jeho celoživotním přítelem Miroslavem Hoře i kariérní a životní pád na samé dno. Nejvíce mě zaujala pasáž o meldvaltických vraždách a Pavlovy pochybnosti ohledně toho, zda bylo použití hypnózy k přiznání hlavního obviněného morálně správné, či ne. Přiznám se, že finální rozuzlení důvodu Pavlovy komplikované osobnosti mě velice překvapilo a cítila jsem se podobně zrazená, jako hlavní hrdina. Zvažovala jsem, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Čtyři bych dala za atraktivní téma, odbornost a neskutečný přehled autora v daném tématu, tři jsem nakonec dala za poněkud vleklejší děj, protože jsem knihu četla na mé poměry velmi dlouho. Rozhodně mám ale v plánu si od pana Novotného přečíst i něco jiného, protože si myslím, že to může stát za to.

zuzca.h
12.02.2021 4 z 5

Za mě zdařilý náhled do mysli jednoho člověka. Začátek zajímavý a dobře se četl ve 3/4 knihy to začalo být trochu dost zmatené a já začala přemýšlet jestli hlavní hrdina kromě toho že to je egoistické prase a psychopat nezačíná trpět ještě další duševní chorobou spočívající v rozpadu osobnosti. Kromě této alternativy mě napadla ještě jedna možnost proč je celé dění ve 3/4 knihy takové zmatené. Konec knihy potom nabral spád a jedna z mých domněnek se potvrdila ovšem strůjce jsem teda netipovala. Nicméně úplný konec je extrémě otevřený a já si po dočtení říkala wtf tak jak se teda hlavní hrdina rozhodne. Mimochodem hlavní hrdina mi byl většinu knihy neuvěřitelně nesympaticý, ale to se změnilo v samotném závěru. Pokud máte rádi psychologické romány kniha rozhodně stojí za přečtení.

Zoy
13.06.2017 2 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst, i když samostatný obsah knihy mě bude zajímat. Asi si nechám knihu na pozdější věk

jprst
16.11.2011 2 z 5

Knihu jsem dočetl silou vůle především proto, že se snažím přečíst vždy více knížek od jednoho autora,abych si na jeho knihy vytvořil svůj názor. Téma využití hypnózy bylo zpracováno v jiných dílech daleko poutavěji, zatímco tato kniha ztrácí chvílemi spád a je až nudná.

Lusa
12.10.2011 3 z 5

Oficiálně jsem to už vzdala dočíst tuto knihu do konce, námět velice zajímavý, ale děj se celkově táhl a někdy byl až moc podrobný, i když jsem se mi stalo, že jsem si vybavila jednu pasáž z knihy ve chvíly kdy jsem to vůbec nečekala, ale bohužel ani to mě nedonutilo knihu dočíst, prostě to už nešlo.