Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6015 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

zd0981
01.09.2015 1 z 5

Neskutečné, neživotné postavy, připadá mi, že každá má nějakou vadu osobnosti, jednají chaoticky, neprofesionálně. Příběh jako by byl opsán ze zlého snu abstinujícího narkomana.
Po přečtení takových knih mne napadá, jestli si ty severské země neidealizujeme.

juli2
28.08.2015 5 z 5

První pořádná detektivka, kterou jsem zatím četla. Knížka mě naprosto nadchla a přečetla jsem ji jedním dechem. Za mě velká jedna s hvězdou a aspoň pětkrát podtržená!

Henke
25.08.2015 4 z 5

Má první knížka od těchto spisovatelů. Dobře se čte, je to napínavé, ale minimálně 3x se tam objevili nesrovnalosti - typu leželo to přede dveřmi včera a ve stejné kapitole na následující straně to tam leželo před týdnem. Ale to rozhodně není až tak na závadu a docela jsem si to užila. Tedy jdu na další knihu a jsem zvědavá :-).

Lexina
21.08.2015 4 z 5

Má první kniha od Keplera. Je bezpochyby zajímavá, ale místy jsem si říkala, proč se tak děje?..Vyhovoval mi styl psaní, kniha měla spád, rychle se četla, ale... Knihy od Adlera-Olsena se mi líbily zatím víc.

Carmichael
20.08.2015 5 z 5

Nenudila jsem se u jedineho pisnenka. Ma prvni kniha od dvojice Lars Kepler a absolutne jsem propadla jejich stylu. Skvele propracovane a kvalitni cteni. Po prvni ctvrtine jsem uz mela objednane zbyle ctyri knihy s komisarem Joonou Linnou:) Proste parada prada parada.

klarakozlova
19.08.2015 5 z 5

Tato kniha mě pohltila tak, že jsme jí měla během pár dnů přečtenou. Kdybych nemusela do práce nebo jinak fungovat, určitě bych jí zvládla na jeden zátah :-) Doporučuji!

Adilajla
17.08.2015 5 z 5

Hodně povedená kniha i dobře filmově zpracovaná. Čte se jedním dechem !

Market = )
16.08.2015 4 z 5

Celkově se mi knížka četla moc dobře, jen bych bývala byla radši, kdyby první část trvala celou dobu, krimi mi vyhovuje více než triler. Ale každopádně bezva, těšm se na další.

Mil@n
15.08.2015 3 z 5

Příliš dlouhé.

NicaCola
06.08.2015 5 z 5

Nemam slov. Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla...:-)

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Má první kniha od Lars Kepler, naprosto mě uchvátila a pohltila. Po přečtení této knihy jsem se dala do čtení dalších knih od tohoto autora. Naprosto skvělý příběh, hodně čtivé, do posledního okamžiku vlastně člověk neví, o co jde a která bije. Těším se na stalkera, který mi jako jediný z jejich knih chybí. Hypnotizér je zatím mou nejoblíbenější knihou od Lars Kepler. S čistým svědomím uděluji plný pět hvězdiček :)

Bee
27.07.2015 5 z 5

Fííha.. detektivky skoro vůbec nečtu a je naprostá náhoda, že jsem narazila na Stalkera a zjistila, že tahle série existuje. A jsem za to fakt ráda, protože to prostě nemělo chybu!!
Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšanda a nakonec jsem to přečetla během jednoho odpoledne, protože, jak jsem zjistila, od knih této dvojice se neodchází. Pokud se chystáte tuhle sérii rozečíst, doporučuju vám začít během dovolené, protože zavírat ji kvůli tomu, že vystupujete z vlaku, to se prostě nedá.
Zápletka je perfektní, napětí by se dalo krájet a práce s postavami je bezvadná. Lars Kepler je pseudonym pro manželský pár, který píše společně, a to potvrzuje mou domněnku, že nejlepší knihy vždy vzejdou ze spolupráce ženy a muže.

Lucka385
26.07.2015 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé!!! Pokud je skutečně Hypnotizér nejslabší Keplerovkou, tak jsem opravdu velice zvědavá na další díly. Napínavý detektivní thriller, který má děj a spád, je napínavý od začátku až do úplného konce. Nepřišlo mi to ani utahané, ani zmatené a styl psaní naprosto normální, žádné zbytečné přeskakování od osoby a děje někam úplně jinam. Samozřejmě spisovatel musí nechat čtenáře v napětí, nemůže vše vypsat na jeden zátah, ale kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Co se týče cca 100 stránkového přeskoku do minulosti Erika, já jsem naprosto spokojená. Konečně se vysvětlila Erikova minulost a spoustu otázek s ní. Podle mě je Hypnotizér skvělá kniha a osobně docela nechápu její nízké hodnocení.

Odehnalka
13.07.2015 4 z 5

Zdá se, že jsem si našla dalšího oblíbeného komisaře... Přiznám se, že na jedinečný a neobvyklý styl psaní jsem si musela zvyknout, ale pak děj ubíhal velmi rychle a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těším se na další díly!

Niraj
08.07.2015 4 z 5

Moje druhá kniha této autorské dvojice. Jako první jsem četl Stalkera, ten byl svižnější, více to odsejpalo. Hypnotizér je rozhodně hodně napínavý, ale místy se mi zdá zbytečně protahovaný. Takže za to jednu hvězdu dolů. A jdu na další :-)

Rosie1
26.06.2015 3 z 5

Ešte ju nemám dočítanú, ale zatiaľ dobre :-)

Giný
21.06.2015 5 z 5

Tato kniha pro mne neměla chybu. Hodně stran mě zpočátku děsilo tím, že se začnu brzo nudit, ale nebylo tomu tak. Děj byl napínavý a knížka mě navnadila na další detektivky. Už se těším až se mi do ruky dostane např. Stalker nebo Svědkyně ohně.

Mikik
10.06.2015 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale postava hlavního detektiva mi moc sympatická nebyla. A když bylo asi po desáté zdůrazněno, že mluví finskou švédštinou, tak už mi to trochu lezlo na nervy. Jinak příběh byl dobrý, ale je trochu neuvěřitelné, co by dokázal patnáctiletý chlapec.

adela3128
09.06.2015 5 z 5

Málokdy se mi stane, že se začtu tak rychle. Příběh má spád, pořád se něco děje. Občas je to opravdu hodně brutální, ale tím je to i napínavé. A detektiv Joona vypadá jako sympaťák, už se těším na další díl.

sabca.0207
01.06.2015 5 z 5

Velice mě tato kniha překvapila. Úžasný a napínavý děj. Velice jsem si jí oblíbila :-)