Krajina nočních jezdců

Krajina nočních jezdců https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245413/bmid_krajina-nocnich-jezdcu-245413.jpg 5 478 103

Hynek Tas z Boru série

< 4. díl

Boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. Bojuje každý s každým. Císař Zikmund spoléhá na křížovou výpravu do Čech, kdy vojska se znakem kříže mají sevřít království ze všech stran. A co Hynek Tas z Boru, někdejší osobní strážce krále Václava IV.? Přidá se k některé ze stran? Kývne na nabídku spojenectví s Oldřichem II. z Rožmberka? Nebo se naopak spojí se svým někdejším známým Janem Žižkou?... celý text

Carmaykl
09.01.2020

naprosto skvělá historicka serie. jen by to chtělo ještě alespon jeden dil...

vincek1
12.11.2019 4 z 5

Tak doufám, že to není konec série. Vždyť i pověstní mušketýři se vraceli po desítkách let. Knihy pana Niedla patří k mým nejoblíbenějším, mám na nich rád popis, ne právě lehkého života lidí tohoto období. Hlavní hrdina, kladný "vrahoun" je člověku sympatický, protože se snaží dodržet co slíbí a trestá bezpráví. Takže tak trochu pohádka, ale kdo by si podobný příběh rád nepřečetl i přes nepřesnosti, které pode mnou uvádí RenkaB. Co mi trochu chybí u těchto knih je mapka. Takhle jsem si ji musel dohledat sám a možná to je dobré, člověk alespoň procvičí příslušné závity. Takže pane Niedle s chutí do toho a půl je hotovo. Ještě malá poznámka. V závěru knihy jsem si vzpomněl na svého oblíbeného autora z dětství E.T.Setona. Když chcete vědět proč, přečtěte si knihu a poznáte důvod.

soupik2012
01.11.2019 5 z 5

Celá série na sebe tak úzce navazuje, že je potom strašně složité hodnotit každou knihu zvlášť. Takže ač nerada, budu se jenom opakovat. Prostě nemám nic, co by se této knize a celé sérii dalo vytknout. Napsat toho víc, to by bylo pouze nošení dříví do lesa. Děkuji panu Niedlovi a panu Sitkovi za krásné přečtení.

RenkaB
27.10.2019 3 z 5

Tak i tentokrát mi řádky utíkaly jako voda a já se najednou ocitla na poslední stránce. Hynek Tas mi dělal hezkou společnost těchto pár dnů, potěšení bylo na mé straně.

SPOILERY!!!
Ale ts, ts, ts, ts pane Niedle, musím se ohradit vůči chybám, o které jsem v posledním dílu zakopávala. Překousla jsem přejmenování Terka/Katka v druhém dílu, zmrtvýchvstání Kadrnožky v třetím dílu, ale ten čtvrtý díl… to byl tedy nářez. Jen namátkou co si tak vzpomenu, tak vypíchnu (protože mi to prostě nedá, štvalo mě to při čtení):
1) Ulrika seděla na Tasově svatbě mezi tesaři X Ulrika tvrdí, že na Tasově svatbě nebyla
2) spálenina nad levým loktem ve tvaru dravčího spáru X na paži vytetovaný orel svírajícího v pařátech hada
3) Kaňka poslán se stádem koní na Suchý Vrbný přináležející Budějovicím X dohoda, že zůstane u Rožmberka i se stádem koní
4) po nájezdu na vesnici byl kostel využit jakožto hranice pro spálení mrtvol X otec (kněz) mluví o kostelíku, který je celý nachýlený
5) Blanka umírá hodinu po odjezdu Tase z Lazců X Tas vzpomíná, že mu zemřela v náručí

Ubírám za to hvězdičku dolů, to by se stávat nemělo.

Lolila
23.09.2019 5 z 5

Skvelé zakončenie série....možno nebude posledné...uvidíme:-).
Hlavného hrdinu Hynka som si obľúbila, stále verný svojim zásadám, bojujúci za šťastie svojich blízkych a prenasledovaný neprajníkmi v ťažkej dobe husitskej.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické, dobrodružné romány.
Určite si prečítam od pána Niedla ďalšie jeho romány, je to výborný spisovateľ.

harena
31.08.2019 5 z 5

Ani čtvrtý díl nezklamal, škoda, že je zároveň poslední. Zatím se tedy se statečným panem Hynkem z Boru loučím a budu čekat, jestli pan Niedl nenapíše další díl. Kdo má chuť si přečíst dobře napsané dobrodružné, romantické příběhy, které se odehrávají v době husitské, tak doporučuji.

druzickaster
26.07.2019 5 z 5

Život ty mé hrdiny zkoušel nemilosrdně, ale taková byla holt doba. Nerad se loučím s panem Tasem a Hynkem, Štěpánem, Kadrnožkou a vůbec celou skvadrou kolem pana Hynka. Snad to bude jen dočasně :) Děkuji za krásné dobrodružné příběhy z naší historie.

mythos91
26.06.2019 5 z 5

Jako fanoušek historických románů, v současné době nejvíce se věnující vikinské kultuře, kdy mě uchvátili romány Bernarda Cornwella nebo Gilese Kristiana, jsem náhodně narazil na českého autora pana Niedla a řekl si: "Jo, to vypadá zajímavě, to si chci přečíst." A trefil jsem se přesně do černého. Literárně stavím tuhle sérii na nejvyšší pozice. I to, že se děj odehrává z velké části v Jižních Čechách kolem Prachatic a na Zlaté Stezce, jejíž části jsem s rodinou na několika dovolených na Šumavě absolvoval, na mě působí tak nějak nostalgicky a připadám si tak trochu součástí tohohle příběhu. Samotný Hynek Tas z Boru mi přirostl k srdci a tak se jen horko těžko s tímhle udatným rytířem loučím, na zmírnění žalu už vybírám první knihu Rytířů z Vřesova. Věřím, že zažiju opět strhující dobrodružství z téhle nelehké doby.

GilGalad
29.05.2019 5 z 5

Loučení, loučení. Budu na Vás vzpomínat, pane z Boru. Sbohem i Štěpánovi Brusnickému - také sympatická postava. Děkuji panu spisovateli za krásné a napínavé chvíle v naší zemi o několik set let dříve. Bez mobilů, bez internetu, bez aut..jen s nebem a bohem nad hlavou, koněm pod sebou a s mečem v ruce...

surikata246
10.04.2019 5 z 5

Konečně jsem si ji s chutí přečetla jako náplast po těžké nemoci a jsem ráda,že zase mohu držet knihu v ruce. Mohu se ponořit do příběhu a rozběhnout se zatím jen pomyslně kam jen chci.

Jaruš7
16.01.2019 5 z 5

" Tas !" (povel tasit meč - pohotovost k boji- druhé jméno bojovníka) výstižné.
Citace : " Tehdy, ... dostal od krále Václava Vlkov jako výsluhu za mnohaleté věrné služby.. Ale byl to spíš danajský dar a trochu i králova poťouchlost, kterou chtěl Rožmberkovi nasadit veš do kožichu, když si sám na žádného z Rožmberků netroufl.
Vlkov byl vklíněn do rožmberského panství a to oni jen těžko snášeli. Ať už se jednalo o prostého zemana, nebo krále. To poznal kdysi i takový železný panovník, jakým byl Přemysl Otakar II., když jako hráz proti jejich rozpínavosti založil královské město Budějovice, a dokonce téměř na dohled od rožmberského Krumlova klášter Svatá trnová Koruna, později, snad pro své bohatství, přejmenovaný na Zlatou Korunu."

Celá série je drsné dobrodružství, jak přežít uprostřed znesvářených stran, kde každá je zaslepená jinou touhou, ale v konečném důsledku stejnou, a na to, kdo je vlastně bude živit se nebere ohled, čest má zde cenu k nezaplacení.
Je to vlastně série, má první, kde není straněno husitům, což je tedy Počin.
Je to jako objevit a slepenou stránku historie rozprostřít na slunečním světle.

angelika29
04.11.2018 5 z 5

Tato série o Hynkovi se četla tak rychle, že jsem nestačila ani dopisovat do databáze. Snoubí se zde romantika s napětím, velmi krásně a barvitě vylíčená doba husitská. doporučuji všem, kdo mají rádi historii ale i romantiku. Vskutku úžasně napsané. Moc děkuji pane Niedle.

alenkacermi
23.10.2018

Opět skvělý Tas. Je škoda,že to byl poslední díl série. Určitě si ji někdy přečtu ještě jednou

Kerberos
22.10.2018 5 z 5

Skvělé zakončení ,škoda jen dlouhého životního úseku mezi prvním a druhým dílem, mohlo být ještě jedno pokračování, čtenáři by to jistě ocenili.

Prateri
21.08.2018 5 z 5

Přišel čas se rozloučit s Hynkem Tasem z Boru. Děkuji za úžasné chvíle s panem Tasem. A děkuji také Vám, pane spisovateli, s Vámi se rozhodně neloučím.

babystar
28.07.2018 5 z 5

Zakončení série, kdy se člověk nerad loučí s hlavním hrdinou, z něhož se vyklubal Člověk. Naštěstí si mohu ještě přečíst Rytíře z Vřesova...

Josef1994
02.06.2018 5 z 5

Hynek Tas mi připadá jako Wolfram Katzinger a Beneš z Vřesova v jedné osobě
Obě série jsou velmi povedené

Standa24
04.05.2018 5 z 5

Výborné zakončení celé série. Škoda že není ještě alespoň jedno pokračování příběhů Hynka Tase z Boru.

Zdenda20
20.04.2018 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Ani se nechci opakovat co již zde bylo napsáno. Jen si dovolím doporučit dalším čtenářům. Věřím , že nebudou zklamáni. Už se těším na další díl Rytířů z Vřesova.

Aerine
13.04.2018 5 z 5

Hynek Tas z Boru překonal v poslední části tetralogie sám sebe. Probudil v sobě opět chladného zabijáka vycvičeného v Itálii a promyšleně se mstí svým protivníkům za učiněná příkoří. Ale poznáváme ho i z jeho světlé stránky, jako manžela, otce, ochránce ... Budeš mi chybět Tasi, takže se za tebou za nějaký čas vrátím.