Krajina nočních jezdců ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. Bojuje každý s každým. Císař Zikmund spoléhá na křížovou výpravu do Čech, kdy vojska se znakem kříže mají sevřít království ze všech stran. A co Hynek Tas z Boru, někdejší osobní strážce krále Václava IV.? Přidá se k některé ze stran? Kývne na nabídku spojenectví s Oldřichem II. z Rožmberka? Nebo se naopak spojí se svým někdejším známým Janem Žižkou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245413/krajina-nocnich-jezdcu-245413.jpg 4.7247

Hynek Tas z Boru 4.

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Krajina nočních jezdců

OSTROVID

Závěrečný díl série v ničem nezaostává za předchozími díly...opět na výbornou...

ujira

Další výborně napsaný příběh Hynka Tase z Boru. Hrdina stárne, ale jeho jízda v kolotoči dějin nekončí.

Carmaykl

naprosto skvělá historicka serie. jen by to chtělo ještě alespon jeden dil...

vincek1
12.11.2019

Tak doufám, že to není konec série. Vždyť i pověstní mušketýři se vraceli po desítkách let. Knihy pana Niedla patří k mým nejoblíbenějším, mám na nich rád popis, ne právě lehkého života lidí tohoto období. Hlavní hrdina, kladný "vrahoun" je člověku sympatický, protože se snaží dodržet co slíbí a trestá bezpráví. Takže tak trochu pohádka, ale kdo by si podobný příběh rád nepřečetl i přes nepřesnosti, které pode mnou uvádí RenkaB. Co mi trochu chybí u těchto knih je mapka. Takhle jsem si ji musel dohledat sám a možná to je dobré, člověk alespoň procvičí příslušné závity. Takže pane Niedle s chutí do toho a půl je hotovo. Ještě malá poznámka. V závěru knihy jsem si vzpomněl na svého oblíbeného autora z dětství E.T.Setona. Když chcete vědět proč, přečtěte si knihu a poznáte důvod.

soupik2012
01.11.2019

Celá série na sebe tak úzce navazuje, že je potom strašně složité hodnotit každou knihu zvlášť. Takže ač nerada, budu se jenom opakovat. Prostě nemám nic, co by se této knize a celé sérii dalo vytknout. Napsat toho víc, to by bylo pouze nošení dříví do lesa. Děkuji panu Niedlovi a panu Sitkovi za krásné přečtení.

RenkaB
27.10.2019

Tak i tentokrát mi řádky utíkaly jako voda a já se najednou ocitla na poslední stránce. Hynek Tas mi dělal hezkou společnost těchto pár dnů, potěšení bylo na mé straně.

SPOILERY!!!
Ale ts, ts, ts, ts pane Niedle, musím se ohradit vůči chybám, o které jsem v posledním dílu zakopávala. Překousla jsem přejmenování Terka/Katka v druhém dílu, zmrtvýchvstání Kadrnožky v třetím dílu, ale ten čtvrtý díl… to byl tedy nářez. Jen namátkou co si tak vzpomenu, tak vypíchnu (protože mi to prostě nedá, štvalo mě to při čtení):
1) Ulrika seděla na Tasově svatbě mezi tesaři X Ulrika tvrdí, že na Tasově svatbě nebyla
2) spálenina nad levým loktem ve tvaru dravčího spáru X na paži vytetovaný orel svírajícího v pařátech hada
3) Kaňka poslán se stádem koní na Suchý Vrbný přináležející Budějovicím X dohoda, že zůstane u Rožmberka i se stádem koní
4) po nájezdu na vesnici byl kostel využit jakožto hranice pro spálení mrtvol X otec (kněz) mluví o kostelíku, který je celý nachýlený
5) Blanka umírá hodinu po odjezdu Tase z Lazců X Tas vzpomíná, že mu zemřela v náručí

Ubírám za to hvězdičku dolů, to by se stávat nemělo.

Lolila
23.09.2019

Skvelé zakončenie série....možno nebude posledné...uvidíme:-).
Hlavného hrdinu Hynka som si obľúbila, stále verný svojim zásadám, bojujúci za šťastie svojich blízkych a prenasledovaný neprajníkmi v ťažkej dobe husitskej.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické, dobrodružné romány.
Určite si prečítam od pána Niedla ďalšie jeho romány, je to výborný spisovateľ.

harena
31.08.2019

Ani čtvrtý díl nezklamal, škoda, že je zároveň poslední. Zatím se tedy se statečným panem Hynkem z Boru loučím a budu čekat, jestli pan Niedl nenapíše další díl. Kdo má chuť si přečíst dobře napsané dobrodružné, romantické příběhy, které se odehrávají v době husitské, tak doporučuji.