Čas vlků

Čas vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2828/bmid_cas-vlku-65ad5d1fc8100.jpg 5 590 129

Hynek Tas z Boru série

Volné pokračování autorova románu Čtvrtý králův pes. Píše se rok 1417 a Hynku Tasovi z Boru se konečně podařilo krále přemluvit, aby jej propustil ze služby. Dostává jako výsluhu hrádek Vlkov na jihu Čech, vklíněný do panství odvěkých králových rivalů – Rožmberků. To, po čem Tas dlouhá léta toužil, tedy klid, se ale s mocným sousedem za zády, loupeživými tlupami, potulnými kazateli a hordami husitů nemůže dostavit. Rovněž tak jako u předešlého románu je děj plný napětí a zvratů, zrady, ale i přátelství. Tas, tak skoupý na jakýkoliv projev citů, stojí najednou mezi svou milenkou Ulrikou a svojí novou ženou Markétou z Blatce. Chladná ocel, mráz, hořící domy, hodiny v sedle, vytí vlků a předzvěst léta trvajících válek nastávajících s příchodem vyznavačů nového učení, to je rámec tohoto románového příběhu.... celý text

minek
10.01.2018 4 z 5

Opět autor ukazuje surovost a těžký život obyčejných lidí a malých zemanů za hustských bouří. Velmi čtivé-přečetl jsem knihu během jednoho dne. Jediné co mě zarazilo byla fabulační linka s vlčicí - že by vzdálená inspirace Hrou o trůny :-)) ?

eva-lupen
14.11.2017 4 z 5

Místy lepší než 1. díl, místy spíš pohádka. Ale je to čtivé, takže pokračuju dalším dílem :-).
Obávám se, že husitské války opravdu vypadaly takhle a s Husovým učením měly pramálo společného.

pavlinka0250
10.11.2017 5 z 5

Chytlo mě to a to hodně moc. Čas vlků se mi četl o moc lépe než první díl. Ne ,že by byl špatný,to vůbec ne,ale tady jsem byla vtažena do děje ani nevím jak a opravdu,jakoby se přede mnou odvíjel film. Hynek Tas je úžasný a ještě navíc si mě získal svou láskou ke zvířatům, což se v té době asi moc nevidělo.
Určitě doporučuji a jdu na další díl. :-)

MKrat
07.11.2017 5 z 5

úžasně načtená kniha, skvělý poslechový zážitek Dušan Sítek se oněj postaral, dík autorovi knihy za kus přiblížené historie..
Poděkování také za zpracovaní audio nahrávky

Jack Bauer
26.09.2017 4 z 5

Druhé pokračování historického románu se skvělým hrdinou Hynkem Tasem z Boru se čte jedním dechem. František Niedl vystihl velmi barvitě tehdejší dobu , při čtení se dokonale vnoříte do děje, jakoby se před vámi odehrával film. Těším se na další pokračování a i jiné knihy tohoto skvělého českého spisovatele.

Ramiel
25.09.2017 4 z 5

Knížka je to čtivá. Hynek stále stejně zásadový a smrtonosný. Jen se člověk musí oprostit od volného nakládání autora s historickými postavami.

Ssojka42
16.07.2017 5 z 5

Výborné, výborné!! Přečetla jsem na jeden zátah. Román nešlo odložit. Těším se na další díl a pana Hynka Tase...Šedá mě dostala s králíkem a do Hynka jsem se právě zamilovala))

Titi
16.07.2017 5 z 5

Tak krásně se to četlo! Opět jsem děj naplno prožívala a nevnímala, co se děje kolem mě. Většinou nemám moc důvěru v pokračování úspěšných románů, ale i druhý díl byl stejně dokonalý jako první a možná i lepší. Taky jste se tak dojímali, když Hynek zachránil Šedou? Při jejich druhém setkání jsem měla slzy v očích...Příběh má i plno dramatických zápletek, i velmi smutných a já se nemůžu dočkat vydání dotisku 3. dílu, kniha je totiž beznadějně vyprodaná.

Bolomsson
10.07.2017 5 z 5

Druhý díl je mýma očima o chlup lepší, než první díl série s názvem "Čtvrtý králův pes". Dějově to znovu nepostrádá dramatické momenty a zajímavé zápletky. A jak bývá v románech pana Niedla zvykem, vždy je příběh skvěle vyvážený a vhodně doplněný o klíčově události historie (poslední léta panování krále Václava IV. a jeho smrt, nástup husitství a jeho nejvýraznějších osobností v podobě Jana Huse či Jana Žižky z Trocnova)...jednoduše z každého kousek. Jako celek to funguje skvěle. Jediné, co mi trochu nesedlo, bylo zakončení knihy, které působí poněkud otevřeně a slušel by tomuto dílu výraznější a jasnější rezultát. Jinak nemám co vytknout a za mě jde o jasných 5*.

Gari89
17.06.2017 5 z 5

Zase perfektní, není co dodat :-)

Boby17
27.03.2017 5 z 5

Hynek Tas z Boru je borec, sympaťák a rovný chlap! Jeho příběh jsem četl jedním dechem.

astroweb
21.03.2017 5 z 5

Autor se mi líbí čím dál víc, jsem velmi rád, že jsem ho objevil, je zajímavé, že historické jsou odlišné od více napínavých blíže současnosti, ale i jako historické patří mezi špičku. Těším na další.

martas79
02.03.2017 5 z 5

Ve Vltavě uteklo mnoho vody a Král Václav vysušil svým bezedným hrdlem nejednu vinici. To, že je stále naživu je zásluha jeho čtvrtého psa! Bouře ale hromadí své mraky i sílu a je nedaleko. Dokáže odolat i Tas a jeho Vlkov?

Opět čteno bez dechu!

smile1
28.02.2017 5 z 5

I z druhého dílu jsem byla nadšená a přečetla jedním dechem :) .. Autor umí úplně vtáhnout do děje a umí ve čtenáři vyvolat během čtení různé pocity, které prožívá hlavní hrdina a jeho nejbližší :)

likaf
15.01.2017 5 z 5

Skvělý druhý díl. Přečetla jsem během 2 dnů - nedalo se odtrhnout od knihy!

francouz
30.11.2016 5 z 5

Velmi povedené pokračování prvního dílu. Hynek nám sice o trochu zestárnul, ale neubralo mu to nic z jeho přímého pohledu na život, ke kterému samozřejmě patří trochu drsného vyjednávání, ať ve jménu krále nebo kvůli upevňování svých zájmů na Vlkově. Určitě k příjemnému zpestření patří i Markéta, ale zejména Tasův náhled na to co husitství s očekávaným královstvím nebeským přinese, je to co můžeme najít i v současné době. Historie se prostě točí ve spirále, což si někdy málokdo uvědomuje, natož abychom se z historických přešlapů poučili.
František Niedl prostě nezklamal, člověk najde od všeho trochu a je to dávkováno, tak aby to nebylo kontraproduktivní.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Neváhejte a čtěte - nebudete zklamaní - doporučuji.

blesecka
28.08.2016 5 z 5

Opět vynikajicí

Katka244
24.07.2016

Úžasná serie od Františka Niedla, už netrpělivě čekáme na další díl. I když jsem nikdy nebyla fanda do historie a jména panovníků, kdo patřil kam... Díky knížkám se dostávám trochu do obrazu a dokonce už se vyznám i v 15. století a Lucemburkové už nejsou jen pojmy z dějepisu. Hradů už známe hodně a tak není problém si v duchu představit kudy putovali i podobu sídel. Díky FN a budeme doma číst pilně dál.

RaSu
14.07.2016 5 z 5

Tak opět nemůžu dát méně než pět hvězdiček. A to jsem si po prvním dílu chtěl dát pauzu a číst pro zpestření něco jiného. Ale člověk míní a dobrá kniha mění. Náhle jsem zjistil že jsem v půlce této knihy. Není čemu se divit, nádherný, poutavý děj v nebezpečné době. Přečíst tuhle trilogii je zkrátka povinnost.