Hygge - Prostě šťastný způsob života

Hygge - Prostě šťastný způsob života https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336735/bmid_hygge-proste-stastny-zpusob-zivota-5F2-336735.png 3 787 206

Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jota

The Little Book of Hygge , 2016

taikatalvi
12.12.2021

Kniha je pekná, krásna obálka, pekné fotky ale ja osobne som sa z nej nič nové nedozvedela. Všetky informácie som už dávno vo svojom živote aplikovala. Odporučam ľuďom, ktorí vedia iba význam slova hygge a snažia sa spomaliť svoj život a viac si užívať okamžiky a hľadajú tipy a triky.

twigxi
14.11.2021 1 z 5

Obalka a ilustrace jsou opravdu krasne, ale nic noveho jsem se v knize nedozvedela. Ani mi cteni nevytvorilo prijemnou naladu, jak jsem asi doufala. Spis je to jen takovy navod, ktery si ale prectete v kazdem druhem magazinu pro zeny.

Pilulka89
10.11.2021 3 z 5

,,Hygge nám pomáhá, protože nás učí vychutnávat každodenní prosté radosti. Hygge tkví v přítomném okamžiku, přitom svými kořeny pevně vrůstá do minulosti, aby byla zachována přirozená kontinuita.”

Pro mě kniha graficky moc hezky zpracovaná. Číst ji zachumlaná v dece s šálkem čaje onen zážitek z ní posunulo ještě o kousek dál.
Milé rychlé podzimní čtení, s kterým si člověk uvědomí, jak málo stačí k tomu být šťastný, a že radovat se z maličkostí není tak málo :)

KateřinaW.
14.09.2021 2 z 5

Kniha mi bohužel mi neposkytla to co jsem od ní čekala. Moje očekávání bylo poznání Hygge více do hloubky. V podstatě jsem se nic nového nedozvěděla, nic mi to nepředalo a není vlastně ani nic co bych si zapamatovala pro aplikaci v běžném životě. Na druhou stranu naštěstí neměla mnoho stran. Číst se to však dalo, jen škoda věčných opakování.

brunettlibrary
15.08.2021 3 z 5

Knížka má moc hezkou myšlenku, nad kterou stojí se zamyslet. Styl napsání mi byl trošku cizí a hodně informací se tam opakovalo. Nakonec jsem ale ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla a o Hygge se dozvěděla víc. Určitě si chci některé její prvky zautomatizovat v mém běžném životě.

Martica
25.07.2021 3 z 5

Nic nového pod sluncem, ale příjemně se to četlo, i nějaká ta inspirace se tam objeví. Hezké.

Caa
22.07.2021 3 z 5

Najděte si čas na pěkné chvíle a naučte se je vědomě vychutnat. Váš život bude mnohem šťastnější.

Noisette73
14.07.2021 4 z 5

Taková milá knižní jednohubka, jen myslím, že to byl soupis věcí, které člověku slouží k vytvoření pohody a příjemných chvil, nejen v Dánsku, ale všude na světě.
No tak, kdo by nebyl na vrcholu blaha, když si dá výbornou čokoládu, skvělý čaj, sladkosti a zabalí se s pěknou knížkou do huňaté deky?

lucygreen
05.06.2021 5 z 5

Toto bylo skvělé. Na začátku četní jsem sice zažila větší krizi a chtěla knihu i odložit (kapitoly světlo a o vzniku samotného slova hygge a jak je tomu v jiných jazycích mi moc nedávaly smysl), ale jsem moc ráda, že jsem tak neudělala, protože od kapitoly Pospolitost jsem se do ní víc a víc zamilovávala. Je to pohlazení po duši.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah už v knihkupectví a hezky mě navnadila na způsob života, který jsem měla už dřív... vím, že v těchle zemích je to specifické, ale přijde mi, že hygge si tak nějak čas od času nevědomě dělá každý... :-)

Ashi
15.04.2021 3 z 5

Formát mi přišel neštastný. Celá kniha vychízí z výzkumu co lidi dělá štastné - když budete dělat to samý, budete taky štastní. Jo, často mi, ale přišlo, že se to do našich podmínek nehodí.

StihOMam
05.03.2021 2 z 5

Hm, asi me cetba zhyggovala malo. Nestaci to ani na 3 hvezdy. Autor zminil par zajimavych skutecnosti, nescetnekrat je zopakoval, pak je preformuloval, nakonec jeste durazne shrnul. Podle me je to tema na esej. Tedy kdyz nekdo potrebuje obrazky hrnecku nebo polstarku, pak mozna prezentace.
Co me fakt zaujalo je skutecny job autora. To zni jako bomba prace :-)

Ita
11.02.2021 2 z 5

Už dávno žiju podle hygge a nepotřebuju k tomu ani skoro tříset stránkovou knížku tohoto autora.

afrolenca
31.12.2020 3 z 5

Líbilo se mi to, při čtení jsem si představovala, že sleduju dokument na ČT2, který by se mi snažil přiblížit Dánsko, Kodaň a jejich kulturu. Bylo to milé čtení, přineslo to trochu hygge do mého obýváku, ale jednou asi stačilo, ráda ji pošlu dál.

dom.ini
30.12.2020 3 z 5

Knihu jsem začala číst při čtení knihy Kavárna v Kodani, abych se o hygge dozvěděla něco víc. Knížka je krátká, čte se dobře, ale krom pár zajímavých faktů navíc mám pocit že jsem se z ní dozvěděla totéž co z výše zmíněné beletristické knihy. Ale knížka je moc hezká a k prolistování určitě není špatná.

jennefer
23.12.2020 3 z 5

Jsem jako ta introvertní studentka z jedné z kapitol - přijde mi to dokonalé. Jenže na to, abych svůj život učinila maximálně hygge, mi chybí dánské okolí a jejich cítění. Kniha potěší, zahřeje, inspiruje, i když nehledejte nic světoborného.

Ivka82
17.12.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě - přečíst knihu dánského autora. Otevřela jsem si všechny dánské autory na databázi a pak jsem jednoho po druhém "lustrovala", co napsali. Nic mě nijak extra nezaujalo, neměla jsem náladu na žádné thrillery ani červenou knihovnu. A najednou jsem viděla obálku téhle knížky a už po několikáté se objevující slovo hygge. Říkám si, co je to to hygge, že se to u těch Dánů víckrát objevuje...tak už to vím :D. Tahle knížka je takové nenáročné odpočinkové čtení s kávou v ruce u krbu, prostě hygge. Co rozhodně vyzkouším jsou ty chlebové trdelníky :).

kercah
13.12.2020 2 z 5

Úplně nevím, co jsem od knihy očekávala, na to jak má krásný přebal obsah vcelku pokulhává. Četla jsem již jinou knihu tohoto typu, jen zaměřenou na Švédsko a jeho Fiku a ta se mi líbila podstatně více.

Lenka339
11.12.2020 4 z 5

Milá knížka, příjemné a pohodové čtení.

pjenkys
09.12.2020 2 z 5

Kniha je zajímavá a její čtení je trochu hygge. Určitě trošku rozšíří naše obzory a donutí nás zauvažovat, jak mít/žít víc hygge, ale je strašně repetitivní a dlouhá.

domov vztahy štěstí přátelé životní pohoda, hygge svíčky

Meik Wiking
dánská, 1978