Hybatelé

Hybatelé https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278140/bmid_hybatele-UgV-278140.jpg 4 329 71

Okinawa, Tokio, Hong Kong, Mongolsko, Petrohrad, Londýn a nakonec New York. Na této cestě můžeme s členem japonského kultu Óm Šinrikjó spoluprožívat jeho pocity po plynovém útoku v tokijském metru, potkáme se s podloudným mongolským obchodníkem a petrohradským zlodějem, brutálně zneužívanou mladou Číňankou či zklamaným irským vědcem. Jednotlivé příběhy na sebe často až s téměř nepostřehnutelnou jemností navazují a vzájemně se překrývají a nabízejí tak čtenářský zážitek, jaký David Mitchell předvedl ve svém vrcholném díle – Atlasu mraků.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Ghostwritten , 1999

učtese
21.12.2014 2 z 5

Nějak mě to nevzalo, buď jsem nebyl dobře naladěný na Hybatele, nebo to prostě není můj šálek čaje (zeleného čínského). Všechno se mi to zdálo strašně umělý, vykonstruovaný, aby to zapadlo do toho prolínání.Ty postavy mi přišli jako jen takový panáci, špatní herci, nedokázal jsem s nima ty příběhy "prožít".

area
10.05.2014 5 z 5

Provázanost příběhů je úžasná. Nejvíce se mi líbily povídky na začátku knihy. Pro mě měly atmosféru, kterou mají Murakamiho knihy.

gersie
08.04.2014 5 z 5

Musím se přiklonit k předešlým komentářům. Kniha mi připadala naprosto dokonalá. Po přečtení mně v knihovně
napadala pouze jedna otázka : co dalšího napsal tento talentovaný spisovatel??

Ronin Roujin
19.01.2014 4 z 5

Svou provázaností se Hybatelé podobají Atlasu ale pokud bych měl porovnávat, tak se mi hybatelé líbili mnohem více než Atlas (který vůbec nebyl špatný). Tak trochu se mi zdá, že nejelpší povídky jsou na začátku ale asi jde jen o moje vlastní preference.

Selket
17.10.2013 5 z 5

Strašně se mi líbila ta nenásilná provázanost, která sama o sobě nenarušovala děj jednotlivých příběhů. Atlas mraků jsem ještě nečetla, ale po téhle knize se na něj docela těším.

Judyv
14.10.2013 5 z 5

Po Atlasu Mraků moje druhá kniha od Davida Mitchella a opět mě nezklamal. Samozřejmě je to trochu těžší čtení, ale mně osobně se líbilo, jak se příběhy vzájemně prolínají a doplňují a když se vám to pak v hlavě složí do jednoho celku, prostě si řeknete jen, wow a chcete číst další jeho knihu.

petulienka126
28.05.2013 5 z 5

dokonaly..dokonaly...dokonaly

bosorka
29.04.2013 5 z 5

Skvělé. Možná se mi líbilo i o trochu víc než Atlas mraků, kde bych pár mušek našla a kde mi jednotlivé příběhy přišly méně vyvážené. Tady všechno plyne krásně. Každý z příběhů je jedinečný a skvělý a to mírné proplétání děje, kdy si čtenář musí vyzobat náznaky a kdy vidí, jak vše souvisí se vším, je naprosto dokonalé.

cds
02.04.2013 5 z 5

Na prvotinu naprosto brilantní, každý příběh- povídka je perfektní a spojnice mezi nimi lahůdka. Pro mě silný zážitek a zpětné listování v knize. Na konci knihy zaklapnutí, jako u filmů Ch.Nolana.

Brousitch
15.07.2012 5 z 5

Originální a kvalitní prvotina. Jednotlivé příběhy nejsou sice stylisticky tak odlišné jako v Atlasu mraků, ale na druhou stranu jsou stravitelnější a hlavně výborně fungují i sami o sobě. Po každé přečtené kapitole jsem si jen říkal: "Jsi machr, Davide. Jsi fakt machr."

Christo
08.09.2011 1 z 5

Pro mě příliš zmatené (jak se píše v úvodu....s téměř nepostřehnutelnou jemností navazují a vzájemně se překrývající....). Téměř nic jsem si z knihy neodnesl a málem jsem se v ní utopil.