Večerní hvězda

Večerní hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15442/bmid_vecerni-hvezda-UG3-15442.jpg 4 92 10

Hvězdy série

Anglie 1847/Amerika 1851 Sedmnáctiletá Giana právě ukončila ve Švýcarsku exkluzivní lyceum pro dívky a vrací se domů do Londýna. Je beznadějně zamilovaná do mladíka Randalla a hodlá se za něho co nejdříve provdat. Její matka okamžitě pozná, že je to hejsek, který se zajímá pouze o Gianiny peníze, ale sama o tom nedokáže dceru přesvědčit. Obrátí se proto s prosbou o pomoc na svého dlouholetého přítele.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Evening Star , 2002

maryzka
29.01.2024 3 z 5

Kniha byla velmi legrační i když hlavní hrdinka byla tvrdohlavá, rozmazlená, náladová.

Ála1968
26.06.2023 5 z 5

Krásná kniha,myslím, že patří mezi nejlepší,co spisovatelka napsala. Mělo to krásný děj a až do konce jsem se nenudila.

petraj30
16.03.2021 3 z 5

Knihy byla nevšední a velmi zajímavá. První půlka byla úžasná. Hlavní hrdinka dostala příležitost vidět, jak to probíhá v manželství i mimo manželství a hlavně jak se většinou muži k ženám chovají. Ukázka manželství ve viktoriánské době. Brr, jsem neskonale vděčná, že žiju v 21. století ( ale i to má svá negativa:-)). Ten začátek byl skvělý, ale druhá půlka byla strašná. Nějak mi nesedělo to, jak se přestěhovali do Ameriky. Hrdinové na mě taky žádný velký dojem neudělali, vlastně na ně ani nemám ucelený názor.
Knihu si už podruhé nepřečtu. Ten poslední díl se mi líbil víc, tak ještě popřemýšlím, jestli si přečtu i ty ostatní díly

adelinka
04.03.2021 4 z 5

Ja som myslela, že idem do úplnej romantiky a nakoniec som bola milo prekvapená dejom. Zaujímavý spôsob výchovy pre mladú dámu, ale super, vyšlo to. Aj také poznanie posilní.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Hezká kniha. Mě se líbila, někdo to může vidět jinak.

tinka1974
12.03.2017 4 z 5

mě se to líbilo. Klasická červená knihovna. Trochu mi chyběla nějaká krimi zápletka

havrmoni
24.05.2016 5 z 5

Tak na tomto jsem si po Baronech spravila chuť. Moc pěkné,netřeba se rozepisovat,opakovala bych jen komenty pode mnou. Uvidíme jak na tom budou další díly,ale tento mohu doporučit.

moudivlacek
17.11.2015 4 z 5

Tak tato kniha mě mile překvapila, hlavně dějem, způsob, jak dívka došla k poznání, že její milý není tím, kdo je, a pak následně, že ne každý muž je lump. O všech mužích v knize mohu říct, že tací jsou i muži dnes, někdo je milý a dá se mu věřit, někdo zlo v sobě naoko skrývá, aby dosáhl svého cíle bez ohledu na okolí.

PomněnkaPrvní
15.07.2013

Zatím opravdu to nejlepší, co jsem od Catherine Coulter četla. Začala jsem její sérií Nevěst, která se opravdu mimořádně nevyvedla, ale nyní si u mě paní Coulter opravuje reputaci. Tato knížka má spád, hodně zajímavou a neotřelou zápletku. Z erotických scén až přechází zrak a docela často se i zasmějete Gianinu ostrému jazyku a jankovitému jednání a uvažování. A hlavní hrdina je také velký sympaťák, takže opravdu asi první knížka od této autorky, kterou doporučuji k přečtení. Jedná se o první díl série Hvězd, nyní se pustím do Půlnoční hvězdy, kde se dozvíme, jak se v lásce bude dařit Gianinu švagrovi Delayneymu.

Evaevelína
21.04.2012 3 z 5

tato kniha nic moc, od C.C. jsem četla lepší díla..

historické romance

Catherine Coulter