Hvězdy stříbrného plátna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osudy 40 herců první republiky. Československo patřilo v meziválečném období v mnoha oborech mezi světovou špičku. Jedním z nich byla kinematografie. Vzniklo tehdy hodně divácky velmi vděčných snímků. Například Kristián, Cesta do hlubin študákovy duše, Eva tropí hlouposti, U poklad ny stál či Bílá nemoc i po bezmála sto letech baví a budou jistě bavit další generace filmových nadšenců. Nemohly by ovšem vzniknout bez jedinečné herecké generace, která ale ve svém životě neměla na růžích ustláno tak, jak by člověk u všemi milovan ých filmových hvězd, jako byla Lída Baarová, Vlasta Burian, Věra Ferbasová, Karel Hašler, Jindřich Plachta, Hana Vítová nebo Oldřich Nový, čekal. Právě jejich pohnutým a leckdy i velmi dramatickým osudům je věnována tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233696/big_hvezdy-stribrneho-platna-233696.jpg 4.119
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Hvězdy stříbrného plátna

martunka
20. září

Tahle kniha se mi opravdu dobře četla...To se autorovi povedlo!

MilanCFC
25. ledna

Stejně jako u Motlových Mraků, i tady jsem měl v průběhu četby ještě větší chuť pustit si nějaký film pro pamětníky. Nejen, že ta samotná produkce byla výborná, ale po těchto dvou knížkách je také fajn, když si k těm několika popisovaným hercům už umíte zasadit i kontext a jejich skutečné osudy. Líbil se mi také autorův poněkud "volnější" styl, kdy se s tím někdy moc nepáral a napsal to tak, jak to cítil. Dojem ale trošku kazily občasné gramatické chyby. Celkově však moc dobře zpracovaná kniha.


Finn123
24.06.2017

Kniha se mi líbila,je dobře napsaná se znalostí věcí.Skvělé fotografické přílohy.
Jen mě překvapilo,jak hodně špatně některé prvorepublikové hvězdy dopadly.To je velmi smutné.(Ale ovšem také poučné).

Pavelpi
20.06.2017

Velmi pěkná kniha mého oblíbeného autora,která nás zavede do období První republiky a seznamuje nás s osudy tehdejších hereckých hvězd.Je škoda,že mladí v dnešní době nečtou historii,protože se z ní můžeme vždycky poučit.

maryzka
20.01.2016

Zajímavé osudy filmových hvězd pro pamětníky. I když nic nového se nenapsalo- vlastně ano. Někde jsem četla, že Otmar Korbelář měl syna, který ale zemřel,poté se mu narodila dcera. O dceři je tam zmínka.