Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7811 1629

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Marisa
02.07.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila hned potom, co jsem viděla film. Knihu jsem dočetla dnes a musím říct, že byla dokonalá. Hrozně moc se mi líbila postava Hazel a Guse. Autora hodně obdivuji, protože aby někdo něco takového napsal, k tomu člověk potřebuje být jako on. Podle mě byla trošičku zajímavější druhá polovina knihy, ale to nic na mém dojmu z celku nemění. Takže kdyby se sem hodilo jiné slovo, než ,,dobrý", určitě ho použiju. Takže dobrý :-)

ElenaM
01.07.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla tuhle knihu a pokusím se ji tu nějak zhodnotit, i když to asi bude těžké.
Mám z ní velmi smíšené pocity a abych vysvětlila, jak smíšené, tak asi takto.... Asi do poloviny knihy jsem si říkala, že jsem od toho čekala daleko víc, všichni to přece vychvalovali a mě to sice nadchlo, ale ne tak, jak jsem očekávala. Bavili mě vtipné sarkastické hlášky a neúnavný humor lidí, kteří stojí na hraně mezi životem a srmtí.... ale nebyla jsem přesvědčená o tom, že dám 5 hvězdiček. Jenže od druhé poloviny, možná spíš ke konci se kniha změnila (alespoň pro mě) a dostala mě, víc než jsem si myslela, že mě může dostat. Konec mě překvapil, protože na začátku knihy jsem si myslela, že to skončí úplně jinak, než to nakonec skončilo.
Velké emoce, slzy... smutná a zároveň krásná kniha, která stojí za přečtení. Proto dávám 5 hvězd....

Shrnuto podtrženo: Gus se nemusí bát, že na něj svět zapomene, protože já na něj ani Hazel rozhodně nezapomenu a ke knize se určitě vrátím.

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Vůbec nevím jak ji popsat. Prostě nádhera.

219katka
30.06.2014 5 z 5

Já jsem moc ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla, protože díky ní jsem si mnohem víc začala vážit svého zdraví. Je to kniha, u které si prostě každý musí uvědomit, jak šťastný život má a příběh Hazel a Augusta je, řekla bych, nezapomenutelný. Zároveň jsem ale ráda, že jsem si knížku nakonec nekoupila, protože vím, že by mi jen ležela v knihovně. Znovu bych ji NIKDY číst nechtěla. Ano, byla krásná, ale ten jejich příběh byl pro mě tak silný, že už bych ho nikdy nechtěla prožít znova.

EDIT(11.2. 2015): Tak oprava. Nikdy neříkej nikdy! :) Knihu jsem nakonec dostala k narozeninám, což mě donutilo ji znovu otevřít a tentokrát mě naprosto pohltila. Užívala jsem si každou větu, každý výrok Augusta i každou myšlenku Hazel a najednou jsem v tom uviděla všechno to dobré, co jsem při prvním čtení přehlédla. Někdy zkrátka potřebuju víc času na to, abych objevila všechna tajemství, která se v knize ukrývají :)

Wolfinéria
30.06.2014 5 z 5

úžasná knížka! Ten děj sice nebyl nejobsáhlejší, ale byl dokonalý a neskutečně čtivý:) přečteno za víkend a rozhodně těch 300 Kč nelituji spíš naopak ;) mohu jen doporučit ;)(y)

ema57
30.06.2014 5 z 5

Knížka je krásná a citlivá a co víc, je úžasně inteligentní. myslím ale že by ostatní neměli dělat tolik povyku kolem něčeho TAKOVÉHO. myslím že by si to měl každý v tichosti přečíst ale nedělat takový humbuk jak je to dokonalé. navíc mě dost zaskočilo jak všichni píšou jak je to smutné jak na konci brečeli....mě to nepřišlo smutné. spíš nevyhnutelné, ale ne smutné. zkrátka a prostě je to dokonalá knížka která mě přiměla pohlížet na smrt úplně jinak.

Pe3ček
30.06.2014 3 z 5

Nebyla to špatná knížka. Ba naopak, byla to dobrá knížka, byť ne úplně mého typu. Napsané je to čtivě, jde o příběh, který je na jednu stranu plný na lásky, na druhou stranu plný trápení. Ta kniha zkrátka ukazuje, jaký by život taky mohl být. Je vidět, že autor vsází a hraje na city a i si myslím, že se mu to povedlo. Chápu, proč u té knihy holky pláčou. :) Já bohužel nejsem holka a zřejmě ani nemám tu správnou holčičí psychiku, abych brečel, ale neříkám, že to místy nebylo dojemné. Knihu doporučuji ke čtení ženám, chlapi ať raději sáhnou po něčem jiném.

danipos
30.06.2014 5 z 5

Úžasné, dojemné a přece tak plné života ... při čtení této knihy se člověk opravdu musí zamyslet nad tím, že "hlavně zdraví" není jen prázdná fráze a že bychom měli být vděčnější za to co máme a nestěžovat si pořád na malichernosti. Oba hlavní představitelé jsou tak mladí a přitom tak morálně silní. Krásný příběh, konec jsem samozřejmě oplakala, ale to myslím bez slziček zvládnul málokdo. Dala bych i víc, ale nejde to, takže za pět:)))

Natt S
29.06.2014 5 z 5

S upoutávkami na film/knihu s Hvězdy nám nepřály jsem se setkala všude. Vyskakovali na mě v obchodních centrech, na zastávkách a nakonec už i na internetu. Takže jsem neodolala a taky si pořídila jednu z těch milion kopií, které se prodávají už snad všude a víte co.. Je to ještě 100x lepší než vám řeknou ostatní. Je jedno jak vám to vylíčí přátelé, recenze anebo shrnutí obsahu na zadní straně obálky knihy, ale dokud si to nepřečtete nikdy vás to nepohltí stejně, jako když vám to někdo převypráví. Nebudu lhát už předem jsem očekávala jak z knihy budu unesená, protože lidi by přeci neustále nemluvili o něčem, co by skvělé nebylo, ale stejně mě to vykolejilo. Usínala jsem s myšlenkami na HNN a ještě další tři dny jsem nepřemýšlela o ničem jiném. Donutilo mě to se zamyslet. Přemýšlet o tom, že já si ztěžuji na kdejaké prkotiny a oni přitom prožívali daleko horší věci než já a dokázali se s nimi poprat. Je to neskutečný příběh a pět hvězdiček.. To je zatraceně málo!!! (:

Эva
29.06.2014 3 z 5

Tvrdili mi, že je to optimistická kniha o rakovině. No, nevím. Bála jsem se, že to bude až moc, že to bude ždímat emoce, že budu plakat, a vlastně to bylo moc, ale stejně se mi to líbilo. A na konci jsem brečela jak želva - ale já jsem celkově plačka. Ale stejně všem doporučuji, neskutečně čtivé, citlivé, smutné...

Justi
29.06.2014 5 z 5

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četla.

Niki_29
28.06.2014 5 z 5

Na tuto knížku jsem slyšela mnoho kladných ohlasů, takže jsem byla velice zvědavá a musela si ji přečíst. Knížka předčila má očekávání, takže rozhodně nelituji času, který jsem jí věnovala. Hned od začátku jsem si zamilovala obě hlavní postavy, a díky krásnému vyprávění autora, jsem se do nich lehce vžila. Přestože jsem už knížku dočetla, tak se k ní určitě ještě někdy vrátím, protože tenhle příběh je opravdu nádherný.

Chris146
27.06.2014 2 z 5

Za mě jednoznačně zklamání. Knížka mě moc nebavila, od začátku bylo jasné jak to dopadne. Asi jsem na podobné knihy moc stará (28).

vikimi
26.06.2014 2 z 5

Celou dobu jsem měla představu, jak to dopadne. Ale konec byl jiný, možná trochu neočekávaný. Nevím, jestli to pro mě bylo tak dobře nebo ne.
Kniha mě moc nezaujala, jediné, co jsem si doopravdy zamilovala, byl August a potom ta kniha, kterou napsal Peter Van Hetoun.
Podobných příběhů(o nemoci a následné smrti mladých či dospělých lidí) jsou jistě stovky, takže nelze autorům vyčítat, že by náhodou někde něco opsali nebo si upravili cizí myšlenku. Takový je život, nepředvídatelný a někdy pěkně na nic, každopádně kniha mě nezaujala, byla v tolika ohledech - aspoň pro mě - až příliš nereálná!

eniete
26.06.2014 5 z 5

Nebudu sem psát, jak je kniha úžasná a dokonalá, a že by si jí měl každý přečíst, protože to udělalo už tolik lidí přede mnou. Pravdou je, že nevím, co ke knize napsat, protože bych asi ani správně nedovedla vysvětlit, co pro mě tahle kniha znamená. Můžu snad jen napsat, že doufám, že někdy budu mít někoho takového jako byl Augustus a konečně taky říct DOBRÝ.

Anetinecka
26.06.2014 5 z 5

Knihu jsem si vypůjčila od kamarádky, která mi jí doporučovala. Kniha se v podstatě četla sama. Řádky, stránky i kapitoly utíkaly strašně rychle (asi tak jako pro hl. hrdiny) . Příběh mě lákal ikdyž jsem věděla, že nedopadne zrovna nejlépe. Styl psaní autora mi byl dost blízký a tak i hl. hrdinové. Jejich zvláštní pohled na život a tolik sarkasmu, který mě i ve smutné situaci dohnal k úsměvu a někdy i k hlasitému smíchu. Tuto knihu bych ohodnotila: 5 HVĚZDIČKAMI, prostě DOKONALÁ.

Kac.Pop
26.06.2014 4 z 5

Moc hezká kniha (a kupodivu i na 90% stejný film). Příběh se jen uprostřed v Holandsku moc natahuje a pak má zase rychlý konec. To ale autor zřejmně použil záměrně, protože nikdy nevíme jak rychle to hezké může zkončit. Kniha ve mě zanechala mnoho pocitů, a tak doporučuji.

Figul
25.06.2014 5 z 5

Už jen styl jakým píše Green je mi velmi blízký, jak už v Hledání Aljašky nebo tady jsem se do příběhu dokázala vcítit a střídaly se u mě výbuchy smíchu a nezastavitelný pláč. I když s rakovinou či jinou nemocí nemám žádné bližší zkušenosti tak mi kniha připadala neskutečně realistická i přes zdánlivě kýčovité umírající teenagery, co se do sebe zamilují. Rozhodně bych ji doporučila všem přečíst, jen malá rada-nečtěte na veřejnosti:)

Lucina88
25.06.2014 1 z 5

Asi mnoho lidí tady naštvu, ale kniha mě na 100% zklamala. Čekala jsem víc, mnohem víc...

Přečetla jsem asi prvních 30 stran a musela sem to zavřít..pravdou je, že románky nečtu, ale na tento sem se dost těšila...

Nuda, nuda nuda...pořád ta stejná písnička...dva zamilovaní atd. atd....

hystericwidow
24.06.2014 2 z 5

Hype roku 2012! Tahle kniha není nijak výjimečná, tohle je prostě průměrně napsaný román, ve kterém však Green vytáhl na čtenáře největší triumf - láska dvou na smrt nemocných lidí, co je víc? Není to úplně blbá knížka, ale toho povyku kolem ní... Naprosto zbytečně. Plus překlad opravdu není nejlepší. Jestli jsem se měla smát, tak jsem se teda moc nesmála, a často jsem narážela na textové pasáže, které mi ani nijak nedávaly smysl. Pro mě zkrátka strašné zklamání...