Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7811 1629

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

Haldasha
08.09.2014 5 z 5

Nemam slov, nadherne napsany pribeh. Precetla jsem to jednim dechem za vecer.

Knihoholka.
07.09.2014 4 z 5

Nejvtipnější smutný příběh

lupinek99
07.09.2014 5 z 5

Chtěla jsem sem napsat nějaký smysluplný komentář a hodnocení této knihy... ale NEMÁM SLOV!!! Právě jsem ji dočetla a myslím si, že nad tímto (vymyšleným) příběhem.. budu přemýšlet ještě hodně dlouho! Je to opravdu fantastická kniha! Můžu jenom doporučit! :) (A teď se jdu podívat na film :D )

Maica
07.09.2014 3 z 5

Aškoliv jsem se snažila nemít je, moje očekávání byla pořád asi příliš velká. Příběh jako takový se mi líbil, ale zdá se mi, že celá kniha je napsaná zbytečně depresivně a pesimisticky. Ani doslovně (:-) americká mentalita mi příliš nesedla, hlavně pak Amsterodam (krásný pár je krásný? no FUJ!). Nicméně, romance mezi Gusem a Hazel se povedla. :-) No, zkrátka, v mých očích knížka jako každá jiná, ani výjimečná ani špatná.

Linu
07.09.2014 5 z 5

Hezká kniha. Moc jsem tomu nedávala, ale pak jsem se začetla. Tento příběh je opravdu velmi silný.
Rakovina je pěkný svinstvo.

_eliss_
06.09.2014 5 z 5

moje srdcovka!

misicka2
05.09.2014 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout - skvělý námět, úžasně napsaný a ze života. Příběh Hazel a Augusta mě úplně dostal. Tohle je knížka, na kterou nikdy nezapomenu a určitě si ji ještě někdy přečtu.

Yuki_Kuchiki
02.09.2014 5 z 5

miluju tuhle knihu!

Kiwet
02.09.2014

WAU / co víc dodat /

elyonka9643
02.09.2014 5 z 5

Tahle knížka je prostě naprosto kouzelná. Jsem hrozně ráda, že ji mám, a že jsem si ji mohla přečíst. Nevím, co víc k tomu dodat. Zkrátka si ji určitě přečtěte!

Haldasha
30.08.2014 5 z 5

Knihu jsem precetla jednim dechem. Krasny pribeh o zivote a lasce.

Laf
29.08.2014 4 z 5

Velmi pěkná knih napsaná s vtipným nádechem i přes tragický děj. Po přečtení obsahu jsem věděla, že žádný šťastný konec nemám čekat, ale v půlce jsem se zděsila, jaký nečekaný zvrat kniha nabrala. I přes to, že děj i postavy jsou smyšlené, stojí to se nad tím vším pozastavit a zapřemýšlet.

ph-m4367
29.08.2014 4 z 5

Knihu jsem si koupila protože jsem na ní slyšela hodně chvály... Nevím co si o ní mám myslet. Přijde mi trochu nevýrazná... Myslím si že to je převážně kvůli jejímu překladu. Když jsem poslouchala audio verzi té knihy namluvenou Johnem Greenem tak se mi líbila a smála jsem se tam kde jsem se v české verzi nesmála. Každopádně je to skvělá knížka a John Green má velký důvtip. Dokázal popsat věci z jiného úhlu pohledu a dává nám nakouknout do světa teenegera s rakovinou. Hazel se neužírala každý den tím že má rakovinu a řeknu vám... Ona žila každou sekundu svého života naplno... Někdy potřebujete dostat rakovinu abyste pochopili že zivot je risk.:)

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Miluju, miluju, miluju! Na tuhle knížku nikdy nezapomenu. Nádherné, krásné, smutné, pravdivé, reálné, nejlepší. Nelituju toho, že jsem si knížku přečetla :-** Všem doporučuji, tuto knihu by si měl přečíst každý.

kikina28
29.08.2014 5 z 5

Krásná kniha napsaná pocity teenagerky, která přestože je smrtelně nemocná, má v sobě spoustu síly bojovat za každý lepší zítřek. Hodně jí v tom pomáhá kamarád August, který je do ní zamilovaný a snaží se jí její potíže překonat. Celou dobu jsem to četla s vědomím, že Hazel nakonec zemře, ale...
Přečetla jsem ji rychle a kde můžu, tam ji doporučuji. Kamarádka se mi smála, že čtu knihu pro náctileté, ale já si to nemyslím. Tuto knihu může klidně číst i dospělý, najde si tam to svoje a může přemýšlet, jak by se zachoval on, jakožto rodič. Její maminku jsem moc obdivovala, nevzdávala to, nebyla před ní hysterická, ukazovala sílu a věděla, že nikdy není tak strašně, aby nemohlo být ještě hůř.

machrus
29.08.2014 5 z 5

Nelly: Vždycky,ale ta naděje nemusí být. Myslím,že ta věta neboli citát, který zaujal mě, a který už mi třetí den běží hlavou.Stále si ho opakuji a musím se přiznat, že ho mám od včerejšího večera i napsaný propiskou na ruce a po dnešním náročném dni i znovu zvírazněný, aby se jen tak nevymyl. Právě ta nerealističnost toho, že by si tak moc nemocní lidé a ještě mladí lidé dokázali v takových chvílích dělat srandu je tak nemožná až je nádherná. A proto mě ten citát asi tak dostal. ,,Svět není továrnou na splněná přání.´´ Už jen tento citát vystihuje celou knihu. Opravdu. Když se hlouběji zamyslíte nad slovy této věty. Prostě vše se splnit nemůže. SPOILER: A ten zvrat,že člověk od samého začátku počítá s tím, že kdo tam umírá je ona a končí to tím,že ona dál čeká na to kdy příjde konec. Nevyvracím ti tvé hodnocení ačkoli si myslím,že je dost nízké,ale komentář ano. Jen láska? A co přátelství,síla vůle, neskonalá opora rodiny? Ta kniha toho měla mnoho,ale jen láska to nebyla.
Ještě musím dodat,že naděje tam byla.Měl ji přeci Izák.

Nelly
29.08.2014 3 z 5

Co napsat o dobře napsané knize, ve které mi ale chybí hlubší myšlenka? Ano, skutečně dobrý styl psaní, silný příběh (někdy moc hezké dialogy, ale jsou tam i hluchá místa), který ale nevyústí tam, kam by měl - aspoň pro mne. Není tam naděje, ale je tam aspoň láska. Takže pro mnohé, zřejmě mladší než jsem já, je to knížka s 5 hvězdičkami, pro mne jen za tři hvězdičky.

machrus
27.08.2014 5 z 5

Taky musím napsat,že mám hodně smíšené pocity.Ale nutí mě to dát plný počet.Četla jsem knihu Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové a myslela jsem si,že už žádná kniha ji nepřekoná.Tato kniha je však stejně dobrá ne-li lepší.Sice jen trošinku,ale asi je. SPOILER:Jsou tu dva úplně obyčejní puberťáci.Žádné zbytečné psaní toho,co v životě zažili,že jsou bohatí,nejoblíbenější.To,že jeden o druhém pronesli, že je ten druhý krásný,tak vzhledem k tomu,že se do sebe zamilovali,tak je to asi normální, že se ten jeden zdá být nejnádhernější osobou pro toho druhého.Prostě úplně obyčejný příběh o umírání a to docela bolestivém.Úplně jsem hltala to jejich špičkování a ten jejich černý humor. Chtěla jsem napsat ke komentáři jenom jednu větu,kterou ukončím tento komentář,ale nemohla jsem si odpustit to srovnání s knihou Než jsem tě poznala.Jinak jenom malé přiznání. Myslela jsem si,že to vydržím a nebudu brečet,ale po dialogu Gase a Izáka jsem brečela až do úplného konce. Gas:,,Co oči?´´ ,,Jo skvělý,´´řekl Izák.,,Jediný problém je,že je nemám v hlavě.´´ ,,No tak to je bezva,´´řekl Gas. ,,Ne,že bych se na tebe chtěl vytahovat,ale mám tělo už v podstatě jen z nádorů.´´ A tahle část mě tak rozesmála,že jsem z toho začala brečet.
Nádherný a silný příběh.
Ta věta zní: ,,Svět není továrnou na splněná přání.´´

Natally
26.08.2014 5 z 5

Kniha mě opravdu nadchla, je napsána opravdu velmi dobře. Příběh knihy vás naprosto pohltí :)

Pett
25.08.2014 4 z 5

....a já nevím... trochu jsem se v tom ztratila a přišla mi to až moc velká tlačenka na city...přitom při Třetím poločasu jsem bulila jako malá holka....tohle mi prostě nějak nesedlo...