Hvězdy nad Afrikou

Lékařka Amélie se připojuje k expedici do východní Afriky, aby pomáhala prozkoumat a potlačit nebezpečnou epidemii. Osud ji zavede až k jezeru Tanganika, do kraje plného tajemství, nebezpečí a nečekaných zvratů. Amélie se hrdě vypořádává s muži, kteří jí dávají jasně najevo, že v této zemi dobrodruhů nemá žena se svými city co pohledávat. Ale když se ocitne v ohrožení života, zachránit ji mohou jen čáry domorodého šamana....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/9356/hvezdy-nad-afrikou-9356.jpg 3.724

Sterne über Afrika

Vydáno:, Alpress

Lemurka

Začátek vypadal slibně, pak mě to už začalo nudit a nedočetla.

svitim
14.08.2014

Hned na první stránce rok 1985, teprve ve druhé kapitole jsem si uvědomila, že tam mělo být 1885-tím se pro mě kniha stala zajímavější. Začátky transplantace krve, operace dělohy, žena lékařka, v té době nepředstavitelné, příjezd do Afriky byl zajímavý a akční, potom nastala dlouhá a celkem nudná cesta, šaman hlavní hrdice sice zachránil život, toto však proběhlo asi na třech stránkách knihy, ale nebylo to hlavní téma, tím byl výzkum a léčba spavé nemoci,nebyly však za tím zcela čisté úmysly.
Jenom mě zarazil konec-tak nějak chyběl :-)

Erinye
17.08.2013

Afrika mě vždy fascinovala a tak jsem se s chutí začetla do téhle knížky. Už od prvních pár stránek mě pohltila a nemohla jsem se do ní odtrhnout. Občas se tam vyskytly scény, které jako by se daly čekat, trochu připomínající dobré konce v pohádkách. Přesto mě moc bavila, tudíž dávám plný počet bodů/hvězdiček.

Danafantom
20.10.2012

Tak do tří čtvrtin se to četlo pěkně, ale konec byl tak rozplizlý, že mi to naprosto zkazilo dojem z celé knihy a vzalo chuť číst pokračování

Dandy1
07.10.2012

Knihy s Africkou tématikou mám ráda, ale tato byla nudná.

missa85
01.10.2012

Byla to moje první knížka od této autorky a myslím, že nezklamala, ale zároveň ani ničím nepřekvapila :-) Četla se celkem pěkně, jen jsem čekala rozšířenější příběh :-) Ale i tak dávám 4 hvězdičky :-)