Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 612 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

WaN635
31.08.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem, líbilo se mi to. U některých částí knihy jsem úplně trnula a velmi jsem je prožívala. Za mě rozhodně ano.

Péťa86
01.08.2021 5 z 5

Prvních 30-50 stránek takový pomalý rozvláčný příběh. Zbytek jsem četla jedním dechem a moc ráda jsem ke knížce sedala. Krásný příběh. Pro mě je základ, jestli se u čtení cítím dobře, a cítila jsem se výborně.

josephinn99
27.07.2021

Knihu jsem přečetla, jelikož mě byla doporučena, když jsem se vrátila z dovolené v Řecku, že by se mi mohla líbit.. Za pár dní jsem si ji vyzvedla z knihovny a četla... Zpočátku jsem se nemohla moc začíst.. Ale pak v závěru jsem ji dočetla celkem rychle. Opravdu to bylo příjemné číst po návratu ze stejné země... Celkově určitě stojí za přečtení..

kotatkoz
25.07.2021 4 z 5

Nic jsem nečekala a byla mile překvapená. To, co mi obvykle jinde vadí - "nakousnuté" příběhy, náznaky atd. tady sedělo naprosto dokonale a přesně v duchu toho, že každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý, tu krásně pasovalo. Kde bylo potřeba, dozvěděli jsme se takřka vše, ale leckde jsou postavy zachycené jen v tom kusu hlavního příběhu, aniž by se zbytečně pitvalo co bylo předtím nebo potom. Přesně jako v životě, kdy kolikrát nevíte, jak to s lidmi, co vám prošli životem, bylo před vámi nebo po tom co se vaše cesty rozešli. A postava Kluka byla super koření :)
Rozhodně super letní nenáročné čtení, co se s radostí dá přečíst za jedno dvě odpoledne u vody :)

eva0409
10.07.2021 1 z 5

Kniha se mi nelíbila.Byla jsem zklamaná, slibovala jsem si od knihy víc.

Lehrerin
02.07.2021 5 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, sama bych po ní asi nesáhla, protože, i když mám ráda skupinu Kryštof, mediální prezentace páru Krajčo-Babinská mi moc nesedí. A byla by chyba - tuhle knížku nečíst. V mém případě neposlochat. Richard Krajčo ji nádherné přečetl, a i když příběh jako takový není nijak objevný, je napsaný nádhernou češtinou a prostředí popsáno tak, že mě opravdu mrzí, že se moje babička neprovdala do Řecka. Krásná prázdninová knížka, kterou doporučuji.

Annannas
27.06.2021 4 z 5

Moc jsem nevěděla do čeho jdu a ani jsem moc neočekávala, ale musím přiznat, že mě čtení bavilo.

cornetka
20.06.2021 5 z 5

Hezká oddychovka o tom, že nikdy není pozdě na budování a upevňování vztahů mezi sebou navzájem.

Palus
03.06.2021 5 z 5

Povedená kniha, kterou jsem četla na doporučení, nelituji...

olca1983
29.05.2021 5 z 5

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý. Tato věta z přebalu knihy shrnuje naprosto vše. Po knize jsem sáhla jako po odpočinku od mých oblíbených thrillerů a byla jsem po ní rozebranější než po knize o sériovém vrahovi. :-) Myslím, že každý v některé z postav najde kus sebe nebo kus svého života. Pobrečela jsem si a před Karin hluboce smekám! Prostředí popsáno tak perfektně, že jsem si chvílemi připadala, jak když jsem na Krétě s nimi. To, jak citlivě bylo popsáno babiččino poslední přání (usmíření svých nejbližších) i pohled očima toulavého psa, bylo už jen příjemnou třešinkou na dortu. Kniha přečtena jedním dechem a já si pořád přála, ať ještě nekončí. Umím si představit i pokračování........

sarkaditt
27.05.2021 5 z 5

Kniha mě absolutně nadchla! Tento žánr čtu velmi výjimečně a dostanu se k němu spíš náhodou, proto mě velmi překvapilo, že jsem knihu přečetla za den. To se mi nestalo několik let! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, úžasné čtení!

regulax
24.05.2021 4 z 5

Karin má citlivý styl psaní, který se čte jedním dechem na jeden dva zátahy. Přesto mi připadal příběh někdy až zbytečně přehrávaný a těžko uvěřitelný.

veronika9700
24.05.2021 3 z 5

Příběh o složitých rodinných vztazích, událostech jež mohou ovlivnit cely život, odcizení. Chvíli mi trvalo než jsem se zacetla a místy se mi knížka zdála překombinovaná. Co, ale naopak musím vyzdvihnout byla ta atmosféra. Při čtení jsem měla chvílemi pocit, jako bych se opravdu ocitla někde na Krétě a do nosu mi proudil vlahý mořský vzduch. Knížka je ideální pro nenáročného čtenáře, ve chvílích odpočinku, proste ten typ knihy co můžete číst delší dobu, v klidu.

xena2711
16.05.2021 5 z 5

Moje první knížka od Karin a popravdě koupená jen ze zvědavosti. Začátek byl pro mě těžký. Nemohla jsem si zvyknout na její styl psaní a spoustu informačních vět...ale postupně se to zlepšovalo a musím napsat, že se mi kniha jako celek nakonec líbila. Střídání kapitol v čase mi vůbec nevadilo. Jedná se o rodinný příběh odehrávající se většinu času na Krétě. Stojí za přečtení..

EvaEma
12.05.2021 2 z 5

Dnes je mezi českými spisovatelkami velká konkurence a tuto knihu beru jako takový horší průměr. Žádné velké dojmy ve mě nezanechala, nemusela jsem u čtení vůbec přemýšlet. Je to jednoduchá knížka, kterou za dva večery přečtete a jdete dál.

ClariceL.
28.04.2021 4 z 5

Pěkná knížka a docela mě překvapila. Neznám autorku, ale čekala jsem něco úplně jiného. Trošku mi trvalo, než jsem se zorientovala ve střídání kapitol, ale jen na začátku. Líbí se mi umístění děje na Krétu. Pro mě je to tak půl na půl. Je tam sice jednoduchá šablona vztahů a předvídatelné konce, ale má to něco navíc do hloubky, ikdyž to není super speciál. Dobře se to čte, děj ubíhá a není moc čas se zastavit na to přemýšlení. Ale je tam více pasáží, které mě i dojímaly a hvězdičku navíc za Kluka, který tomu dodává to něco navíc.

novina
25.04.2021 4 z 5

Na knize se mi líbilo, že byl příběh ukázaný z více rovin. Konec jsem nečekala.

Evik84
19.04.2021

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla, příběh byl hezký.

DominaCZ
11.04.2021 1 z 5

Obsahuje spoilery.
Jednoduché, prázdné, naivní jak takový ty příběhy z ženských časáčků na pokračko.
Letní romance no. Na tu já nikdy nebyla.

Lidi tu navíc byli na ranu. Herec na zabití, Anna vlezlá, Vanda jsem si říkala na základě čeho je takovou hvězdou, když jen napsala pár knih, fotí denně přiblblý fotky jako-že-jsem-mladá, ale ona už nebyla mladá takže to bylo spíš trapný a navíc Karin v textu zmínila poskakující nadšení dvacítek, který ji sledovaly, ale v životě od ní nic nečetly. To má co za význam??

To, že se nechá zbouchnout mladíkem bylo očekávatelné, ale že bude dělat borku a zůstane na to sama a bude za to jakože ráda...to se mi nezdá. Karin tady opět opomněla fakt, že se stáhla ze svého "slavného" světa a tak jí logicky nekapaly korunky, z čeho by teda byla a jak by to dávala? To nejde jen tak snadno a báječně, navíc v tom jejím postižení.

Nevim no, já si tu knížku vzala jen z nouze že je teď vše rozpučovaný, ale jinak bych to nikdy nevzala. Mně je odporný třeba i to, že jí to načte starej Krajčo. To je prostě ruka ruku myje a mě to vytáčí. Všude se valí Krajčovina a to je hnus.

josska
07.04.2021 4 z 5

Kniha mě teda příjemně překvapila,čtivá,krásná,moře,taverna,složitý vztah otce herce a dcery spisovatelky mě bavil, jen jednu výtku mám,,střídání minulosti s přítomností mám v knihách ráda,když je to nějak označeno,,tady to nebylo a chvilku vždy trvalo,abych zjistila kde a kdy zrovna jsem,,,ale jinak skvělé čtení a už ted vím ,že pujdu i do audioknihy,,

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny
2022  87%Tsunami
2017  81%Kecy, kecy, kecičky

Kniha Hvězdy na cestě je v