Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 612 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

Sofós
27.09.2022 4 z 5

Můj názor na tuto knihu se vyvíjel. Zpočátku mě moc neoslovila. Nedokážu říct, kdy se to změnilo, ale pak jsem se začetla, do toho příběhu o otci a dceři. A moc, moc se mi to líbilo. Takže moje rada zní, vydržte, kniha za to stojí. :-)

elisa194
08.08.2022 1 z 5

Minulá kniha od Karin Za sny se mi líbila, tuto jsem ani nedočetla. Za půlkou, kdy se pořád nic nedělo jsem to vzdala. Přeskočila na konec a zjistila, že jsem o nic nepřišla....

Zozol.ka
31.07.2022 2 z 5

Potřebovala jsem nějakou lehčí knihu, u které vypnu a odpočinu. Toho se mi také dostalo. Četla se lehce, přečteno za dvě odpoledne. Ale nemyslím si, že bych se k ní někdy vrátila.

joanb
23.07.2022 4 z 5

Dobře se četlo u vody. Příběh zajímavý a pěkně napsaný, ale dala jsem jednu hvězdičku mínus, protože k této knížce se už nevrátím, stačí jednou.

tami1
20.07.2022 4 z 5

Obyčejný příběh, (ne)obyčejných lidí.

Je jedno, jestli jste slavní a bohatí nebo nenápadně obyčejní a nemáte moc peněz, život s vámi může zamést takovým způsobem, že se bez pomoci přátel a rodiny neobejdete. Mnohdy je život některých, dáván za příklad dokonalosti, ale zdání může klamat. Nahlédnout pod vnější slupku není vůbec jednoduché.

Christie2020
17.05.2022 4 z 5

Lehce předvídatelný příběh o spoustě životních nedorozumění a křivd. Ale proč ne. Možná se k této knížce časem i vrátím.

p.stranska
31.03.2022 3 z 5

Názorný příklad, že napsat skvělý román je umění a dřina a dokáží to jen vyvolení. Tahle knížka se čte dobře, ale je to takové laciné čtení. Osud každé postavy odhadnete téměř okamžitě, kdy je vám jako čtenáři představena a propletení jednotlivých dějových linií je tak vyumělkované, že je nevěrohodné až kýčovité. Jediná originalita v díle je pes jako průvodce dějem, to mě bavilo.

tess.de.veles
10.03.2022 3 z 5

Nebylo to špatné...., ale za rok si na knihu asi už nevzpomenu....tak hluboce mě zase neoslovila.....

Aleh
04.03.2022 4 z 5

Příběh jedné rodiny. Otec, matka a jejich dcera Vanda. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyvíjel od dětství až do dospělosti vztah otce a jeho dcery. Slavný herec a úspěšná spisovatelka. Klikaté uličky osudu dovedly otce a dceru až na Krétu, aby tu splnili jedno poslední přání. A tak se na určitou dobu opět protly cestičky jejich osudů. Ano, mohlo by se zdát, že takových a jemu podobných osudů je, ale zasazení děje až na mořské pobřeží jednoho řeckého ostrova jistě přidalo na originalitě příběhu. Zajímavé, čtivé. Doufám, že autorka chystá pro své čtenáře další příběh...

Zlatinka.Emilly
03.02.2022 4 z 5

Docela pěkná knížka, jen ten konec bych si já vylepšila. Proč musel být Adam tak brutální vůči klavíristovi? Že by nikdo neřešil, co provedl? Jgor byl praštěný domýšlivec, Anna vyřešila problém po svém, bylo mi jí moc líto, ale super, že nezůstala nic dlužna, Vandu čeká skvělý život na Krétě a Kluka taky.

Hanjimka
12.01.2022 4 z 5

Čteno ušima jako audiokniha. Načetl velmi dobře Richard Krajčo. Příběh jedné rodiny, který se mi líbil i když konec bych si představovala jinak. Určitě doporučuji.

ujira
29.12.2021 3 z 5

Hezky napsané, ale nic průlomového.

evineckY
11.12.2021 4 z 5

Složitý příběh, který řeší vztahy v rodině. I když se takové situace prakticky stávají dnes a denně po celém světě, nikdy se to nečte lehce. Ale... jelikož jsem to poslouchala načteno charizmatickým hlasem Richarda Krajča, bylo to lepší, než kdybych to četla :-)

''Každý má svůj příběh a my ho nikdy nevidíme celý ''

''Někdy bývá hranice mezi láskou a nenávistí příliš křehká''

Tereza457
10.12.2021 3 z 5

Knihu jsem dostala,takže jsem neměla žádné očekávání. Spisovatelka nepíše špatně,četlo se to lehce,ale příběh mě vůbec nebavil. Ikdyž konec už byl lepší. Za mě spíše zklamání.

TerJac
19.11.2021 4 z 5

Velmi dlouho jsem váhala nad tím, jak tuto knihu vlastně ohodnotit. Musím přiznat, že jsem k ní přistupovala velmi skepticky. Kecičky, které se mi dostaly do rukou první mě neoslovily, a jako jednu z mála knih (většinou se snažím vše dočíst) jsem tuto knihu v její půlce odložila. Tahle kniha se ke mne dostala náhodou, a tak jsem se rozhodla, že dám autorce druhou šanci.

A oslovila mne. Jako bych četla knihu úplně od někoho jiného, než jsem původně čekala. Příběh se mi líbil, možná i tím, že se odehrával v prostředí, které mám moc ráda. Oslovil mě i tou těžkou pravdou, která nad každým z nás visí. Jen my se ji snažíme nevidět - že nic prostě není často tak, jak chceme my. A že osud je nevyzpytatelný.

V hodnocení jsem ale hvězdu ubrala. Mému nadšení vzal vítr z plachet závěr knihy. Nějak jsem se s tím, jak se vyřešili problém z Adamem , nedokázala popasovat. Kniha, která na mne dýchala složitými osudy všech lidí, se potom (pro mne) v závěru bohužel stala skoro pohádka či telenovela. Tak nějak dost přitažené za vlasy. Ale stačilo to, aby mne to dost vyvedlo z mého nadšení.

Asi nejsilněji na mne stejně zapůsobil "Kluk" a jeho bojácná odevzdanost.
Ano - "Kluk" ve mne zůstane dlouho.

Kaja1
08.11.2021 5 z 5

Kniha se četla sama. Příběh z prostředí, které autorka zná, se odvíjel jako barevné klubko nití a na konci se to klubko krásně uzavřelo. Nebylo to veselé čtení, moře a příroda Kréty příběh rozjasnila.

Martiiiik
02.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, Karin je rozená vypravěčka.. Byly cítit velké emoce.. A člověk si to všechno dokázal při čtení krásně představit.. postava Anny byla úžasná.. tolik života.. prostě doporučuji

Formicka93
01.11.2021 4 z 5

Román ze života slavné stárnoucí hvězdy a jeho blízkých. Děj se odehrává na Krétě, kde na vás dýchne vůně moře. Vypadalo to jako letní pohoda, ale zas tak pohodové to nebylo.

marie3541
02.10.2021 5 z 5

Četla jsem Kecy, Kecy, Kecičky i další knížku Za sny. Takže jsem ještě chtěla přečíst i tuhle. A za mne byla lepší, než ta předešlá Za sny. Hvězdy se mi četly lehounce, samy od sebe. Příběh mne úplně pohltil. Jsem ráda, že jsem ani tuhle knihu od Karin Krajčo nevynechala .

Restang
10.09.2021 4 z 5

Četla jsem předešlou knihu Za sny a líbila se mi, tak proč nesáhnout závěrem léta po další a něčem takovém. Mimochodem Kryštof neposlouchám, je to spíš takový pop rock a já jsem spíš na více rockovější věci a metal. Jako lidi jsou mi ale sympatičtí, Richard pochází ze stejného města. Nicméně knihu hodnotím jen a pouze dle svých pocitů a musím říct, že kniha byla lepší než předešlá a pokud Karin takhle bude pokračovat dál, ráda si od ní něco přečtu. Dokonce od jiných opěvovaných českých autorek typu Mornštajnová, Dvořáková, Hanišová mě jejich knihy až tak nevtáhly či dokonce ne moc bavily. Hold co čtenář/ka to jiný vkus. Takže za mě za 4 *, samozřejmě zde nehledejte úplně těžká témata, ale jako příběh ze života proč ne. I když pár věcí k zamyšlení tam je a vlastně svým způsobem i vlastní traumata postav také. Kdo chce najde v knize i emoce.

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny
2022  87%Tsunami
2017  81%Kecy, kecy, kecičky

Kniha Hvězdy na cestě je v