Hvězdy na cestě

Hvězdy na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450952/bmid_hvezdy-na-ceste-xbZ-450952.jpg 4 612 181

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.... celý text

Nymfadora.T.
20.08.2023 4 z 5

Kniha mě velice mile překvapila, četla se moc hezky. Opět jedna česká autorka, kterou zařadím do knihovny:-))

Areska7
02.08.2023 5 z 5

Knihu jsem poslouchala v audio verzi v podání Richarda Krajča a musím říct, že jsem hltala každé slovo a tak skvěle se to poslouchalo, že mi bylo líto, když nastal konec. Tento druh psaní, kdy se prolíná více příběhů i časových linek, mi sedí.

VladiKlaisner
28.07.2023 4 z 5

Podobně psaná kniha jako Tsunami, tentokrát ale lépe vykreslené jednotlivé postavy a každá z nich tak rozdílná, do toho ještě ta jižanská nátura.
I tentokrát do celého příběhu vstupuje jako vedlejší postava žena a pak zase mizí.
Adam mi nebyl sympatický od samého začátku, Igor mile překvapil a Vanda s Annou si ponechali svoje tajemství po celou dobu.
Děj se velmi často přepíná do různých časových linií, tentokrát mi to vůbec nevadilo, spíš naopak.

Občas jsem měla pocit, jako by části příběhu byli moje vlastní. Doporučuji.

kopretina100
24.07.2023 5 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Karin četla. Nevěděla jsem, co mám očekávat, ale kniha mne velice mile překvapila. Četla se tak nějak sama a nešlo přestát, až jsem knihu přečetla. Mohu doporučit.

pige
09.07.2023 3 z 5

Krásná letní oddychovka.

Líbí se mi tajemství, které každá postava skrývá.
Nejvíc mě oslovil Annin a Adamův příběh.

Postava Igora mi byla krajně nesympatická. Možná to tak bylo zamýšleno, ale závěrečný ublížený pohled jeho matky, která si dává za vinu, že mnohé zkazila, vykreslil Igora ještě záporněji.

Dějově předvídatelné, ale příběh rychle plynul, byl čtivý.

Valdora
05.07.2023 5 z 5

Nejdříve jsem od autorky četla Tsunami, ale tento příběh mne zaujal mnohem více. Četlo se samo a zároveň mi bylo líto, že kniha už skončila.

Eva0057
23.06.2023 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Moc hezky se to četlo a když jsem se začetla, nechtělo se mi přestat. Přestože příběh byl hodně smutný, vztahy komplikované, neměla jsem při čtení až depresivní pocity. Jako bych cítila, že pro hlavní postavy vyjde i slunce, které jejich osudy prohřeje. Těším se na další knihu Tsunami, kterou mám již vypůjčenou a případně i na další knihu od autorky.

Veveruška320
08.06.2023 5 z 5

Tak musím přiznat,že Karin mě velice mile překvapila,moc pěkná kniha,četla se svižně,bylo pěkné dočítat se,jak do sebe vše pěkně zapadá...a každý má svůj příběh...Z počátku mi Igor byl nesympatický,ale jsem ráda,že si nakonec k dceři přeci jen,našel cestu a na tak krásném místě a v krásném prostředí Kréty.:o))

barbora5058
30.05.2023 5 z 5

Od autorky jsem nevěděla co mám čekat a dopadlo to velice dobře. Velice čtivě napsáno, krásný příběh, líbilo se mi i umístění děje, krásná knížka na léto. Moc se mi líbí.

Nikol681
23.05.2023 4 z 5

Moc krásná knížka, hrozně čtivý příběh :)

Mateo67
19.05.2023 4 z 5

Příběh se rozbíhá pomalu, i když se střídají dvě časové linky. Klouže tak trochu po povrchu, počet postav narůstá, ne tak napětí. Přesto však nenudí. Děj se rozjede s příchodem Adama na scénu a tajemnou Annu jsem si hned oblíbila. Ta se autorce opravdu povedla. Zasloužené tři pohodové hvězdy, čtvrtá svítí Richardovi.

Buchtičkajani
15.05.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli výzvě, a byla jsem mile překvapen. Čtivý, příběh, místy smutný, někdy k zamyšlení. Každý má svůj příběh....

kiraa
12.05.2023 5 z 5

Audio
Igor a Vanda, otec a dcera. Dvě hlavní postavy, který se mi doslova zavrtaly pod kůži. Igor, stárnoucí herecká hvězda, proutník a sobec. Ženy mu procházejí životem jen jako momentální rozptýlení. Opakem je jeho dcera Vanda, kterou poznamenala, jak na těle, tak na duši tragédie. Úraz obestřený tajemstvím. Následoval vztahový rodinný rozpad a vzájemné odcizení. Příběh se odehrává na Krétě, kam Igor odjíždí vyřešit pozůstalost po jeho matce a Vandině babičce. Jediným člověkem, který si s Vandou dokonale rozuměl. Společně s Vandou zde vstoupí do děje další vedlejší postavy a k tomu taky jeden toulavej pes. Emotivní příběh o vině a odpuštění. O tom, že i sláva a obdiv se mohou změnit v něco nesmírně otravného. A že ani někdy luxus a peníze nezajistí vždy to, co bychom najednou opravdu chtěli.
Opět jsem po Karin sáhla, protože předchozí knížka Tsunami mě nad očekávání překvapila. Tady bych klidně ještě jednu zlatku přihodila. Minimálně za předčítače Richarda Krajča.

ek2157
11.05.2023 5 z 5

Krásný příběh, ráda se ke knize vracím...

ela1972
08.05.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Karin je můj letošní objev a těším se na delší knihy.

vekkr
02.05.2023 5 z 5

Audiokniha.Dobře načtená.Knížka se mi velmi líbila.Dobře vykreslené postavy.Příběh zajímavý a uvěřitelný.

Christeene
29.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Druha kniha a uz na prvni strance jsem si rikala, proc jsem si to delala. Ta vsudypritomna prirovnani mi lezla na nervy uz u knihy prvni. Pribeh je o nicem, kdyz se pujdete zeptat tetky do trafiky na jeji zivot, bude to zazivnejsi. Myslela jsem si, ze hure nez Tsunami byt nemuze, ale spletla jsem se, och, jak seredne, muze byt i hur.
Jen tedy shrnuti (spoiler!): Marta mrtva, Igor-nestastny, Tereza-zahorkla, nestastna a jeste tak jako alkoholicka, Vanda-nestastna a zbouchnuta, Adam-sadisticky, nasilnicky psychopat a ve finale asi nestastny, Anna-mrtva, Kluk-tak nejak smutny tulak, Mateo-vypsychnuty klavirni virtuoz, ktery uz si nejspis nezahraje.

Lka
29.04.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět skvělý příběh o vztazích v rodině. Můj druhý román autorky a já jsem nadšená. Odpočinkové čtení, ale které vás nenechá v klidu a nutí stále číst (poslouchat) dál. Skvělý poslech v podání Richarda Krajča.

Emily82
27.04.2023 5 z 5

Každý má svůj příběh a my z něj známe jen malou část. Audiokniha perfektně načtena, kniha svižná a poutavá, ani jsem ti nečekala

L.Helena
26.04.2023 5 z 5

Audiokniha
Ani jsem nečekala, že se mi bude kniha tolik líbit. Přestože děj přeskakuje v čase, aniž by na změnu bylo nějak upozorněno, je příběh srozumitelný, a právě díky tomu i dobře vystavěný s postupným odhalováním všech osobních tajemství jednotlivých postav.

pro ženy rodinné vztahy Kréta dovolená rodinná tajemství otcové a dcery

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny
2022  87%Tsunami
2017  81%Kecy, kecy, kecičky

Kniha Hvězdy na cestě je v