Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314323/bmid_hvezdy-mezi-sluncem-a-mesicem-1nu-314323.jpg 5 103 36

Svědectví ženy, která přežila věznění v KLDR a podařilo se jí i s malým dítětem uprchnout do Mongolska, odtud do Jižní Koreje a posléze do Kanady. Autorka s mrazivou věcností popisuje podmínky v zemi, naprostou lhostejnost státních představitelů k utrpení lidí a všudypřítomné policejní špehování. Lidé už často nejsou zvyklí uvažovat sami za sebe a zcela mechanicky vykonávají nařízení pohlavárů, aktivně donáší na spolupracovníky, provádějí veřejnou sebekritiku a o vůdci si nedovolí ani zapochybovat. Neméně šokující je i náhled do prostředí věznic a pracovních táborů.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Stars between the Sun and the Moon , 2014

hrosulik
21.04.2018 5 z 5

Moc pěkná, i když smutná.

Babarunka
11.02.2018 5 z 5

Šokující a mrazivé čtení....

sporran
20.01.2018 4 z 5

Autobiografická knížka. Jak potvrzuje komentář na konci, tak popisované věci jsou skutečné. To je děsivé, i když s ohledem na naše povědomí o Severní Koreji očekávané. Zajímavé je tradiční pojetí rodiny a ženy v rodině a příslušenství ke Straně. Vůbec pojetí ženy v asijských kulturách je zajímavé a leckdy stále ještě přetrvávají zažité tradice, které ženám dávají podřadnou roli. I když mohu říci, že u moderní generace např. v Japonsku už tomu tak není. Zůstala spíše úcta. Otázka Sev. Koreji je nyní opět aktuálně diskutována s ohledem na jejich militantní projevy vůči západním zemím. Kdo osvobodí Sonhwo a Songmina?

nikoooool
23.12.2017 5 z 5

Tento kousek by neměl chybět v knihovně nikomu. Je to realita, která se děje o pár zemí dál. A samozřejmě, nejde pouze o Severní Koreju, existuje mnoho zemí, kde jsou potlačována základní lidská práva, která pro nás evropany jsou samozřejmostí. Mnoho lidí má hlad i přesto, že jejich země s tím může něco udělat.

rodak
02.11.2017 5 z 5

Mrazivé čtení ,které snad ani nejde zde hodnotit.Tady o tom občas čteme v novinách,ale po přečtení knihy je člověku zle.

Ewik
01.11.2017 5 z 5

Muselo být neskutečně příšerné zažívat všechno to utrpení, ale myslím, že stejně obtížné muselo být vracet se zpátky v čase, aby nám autorka mohla předložit svůj bezútěšný příběh plný ponížení, hanby, bolesti, boje o přežití a krutosti režimu KLDR. I přese všechno si však dokázala zachovat zdravý rozum, odhodlání, lásku a nezlomnou vůli přežít, za to jí patří obrovské uznání a čest.
Krutosti a zvěrstva, která páchá na svých vlastních lidech režim Severní Koreje je naprosto odsouzeníhodný a doufám, že už brzy budou viníci po zásluze potrestáni a obyčejní lidé budou mít konečně právo na důstojný, poklidný život a vlastní základní lidská práva neb neví, že něco takového by mělo být naprosto normální.
Tohle prostě nejde pochopit. Je to otřesné a bolestné vyprávění člověka, který už v raném věku zestárnul o desítky let.
Doporučuji k přečtení.

beruska
16.09.2017 5 z 5

Kdo se chce dozvědět pravdu o této zemi, kde lidé umírají hlady v naprosté bídě a bez svobody, ať si tuto knihu přečte... Čtení to není lehké, zasáhne vám to srdce, slzy vám potečou po tváři, ale je dobré vědět, jak těžké to tito lidé včetně malých dětí mají... Pravda, která ale hodně bolí : ( ....

Liilith
10.09.2017 4 z 5

Knihu mohu jen doporučit, ovšem počítejte s tím, že mnohé pasáže vás silně zasáhnou. Příběh je psaný velmi otevřeně a čtivě. Autorka se nevyhýbá ani situacím, které by třeba jiný rád skryl. Zajímavé je, že se na stránkách dozvíte i dost o tom, jak to v Severní Koreji v době autorčiny puberty a mládí vypadalo s láskou, namlouváním a později i s manželstvím. Rozhodně se od stránek jen tak neodtrhnete.
Kniha má sice poněkud poetický název, ale otevřená zpověď autorky nemá s poezií nic společného. Nejkrutější pasáže nás čekají ve vězení. Člověk je až zhrozen, co všechno ti lidé museli vydržet a jaké krutosti na nich byly páchány. Strašné podmínky, neustálé bití a ponižování. Zkažené jídlo, žádná hygiena a důstojnost. A na svobodě to není o nic lepší. Kvůli kousku nějakého jídla se lidé zrazují, ženy nabízí svá těla a hladové děti pitvají výkaly zvířat a hledají v nich nestrávené kusy kukuřice. Něco takového si ani neumíme představit. Nejhorší je, že všechna ta zvěrstva a hrůzy nejsou jen fikcí, ale krutou realitou.

Dobročtenářka
03.08.2017 4 z 5

Ano je to hrozné. Vždycky jsem věděla,že se tam dějí takové hrůzy,ale nikdy jsem nevěděla,že až takové teda spíš jsem nemohla uvěřit jejich oddanosti vůdci i když podle mne věděli kdo může za jejich státní zřízení a zmenšování přídělů.
Knížka se mi líbila až do samotného konce,kde se dostala do bezpečí Jižní Korei a následně Kanady kde žije pod pseudonymem Lucia Jangová i dnes.

IsobelleFarbs
08.07.2017 5 z 5

Nádherná knížka, která popisuje všechna možná svinstva, která se nejen v KLDR, ale i v Číně dějí. Přišla mi až neuvěřitelná jejich láska k vůdci a velký nedostatek jídla, který hlavní hrdinku provázel skoro celý život. Rozhodně doporučuji přečíst!

kedlis
20.06.2017 3 z 5

Je neuvěřitelné co všechno se v KLDR ale i v Číně děje. Překvapilo mě jak jsou lidé zaslepení svou vírou ve vůdce. Příběh silné, odvážné ženy, která tvrdě bojovala za svou a synovu svobodu.

imy.angel
09.06.2017 5 z 5

Největší špína světa- tam by se dala zařadit nechvalně proslulá KLDR, kterou vede do záhuby tlusté prase Kim Čong-un, nemám slov. *Smajlík znechucení*

Silný příběh a silná žena. Kniha se četla dobře, líbilo se mi vyprávění o autorčině životě od raného dětství až do dospělosti, i informace o režimu KLDR, a závěr knihy. Jak představitelé státu mohou takhle mučit a zneužívat lidi? Mentalita těchto lidí je smutná- bezohlednost, krutost, zneužívání moci, touha po penězích. V knize jsou popsány i taktiky vůdce, zavírání "nepohodlných" zakazování literatury, trestání projevů kritického myšlení,kdo nemá stranické myšlení, jako by ani nebyl...

"Svět nezničí ti, co páchají zlo, ale ti, co tomu nečinně přihlíží."

cace
27.05.2017 4 z 5

Doporučuji svým dětem k přečtení. Bohužel jsou naše děti obklopeni takovým množství zpravodajství z celého světa, že literaturu tohoto typu nevyhledávají. Přesto je čas strávený nad jedním konkrétním příběhem pro vnímání podstaty přínosnější než možná některé rádoby objektivnější informace.

martinami
26.05.2017

Jsem naprosto v šoku. Děkuji za vydání této knihy a je to jeden s nejsilnějších příběhů, který jsem kdy zatím měla možnost číst. Buďme rádi za to, co máme. Neodkážu si představit, že bych něco takového přežila a našla sílu bojovat. Neuvěřitelné

Vee111
18.05.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle v rámci jednoho dne, v průběhu jejího čtení jsem byla ráda, že jsem se nenarodila v KLDR, kde trpí lidé hladomorem, i když chodí do práce :-( Kniha byla napsána hezky, bohužel se nejedná o ojedinělý příběh. Je dobře, že se začíná psát i o zvěrstvech v jiných než muslimských zemích. Kdo má rád tento žánr, určitě ho knížka nezklame.

Elis.n
07.05.2017 4 z 5

Toto vyprávění o ženě, která snášela utrpění doma v KLDR, ale i v Číně se mi nehodnotí lehce. Nemůžu snad ani uvěřit, že vše,co bylo v knize převyprávěno, mohla prožít jedna osoba. Já si nedokážu představit, že bych vydržela jen setinu toho, co sama autorka vytrpěla. Jsou to zvěrstva, bezpráví a nechutné zlo, které ale nejsou pouze fantazií, ale bohužel realitou a to je na tom nejvíc děsivé.
Nicméně je nutné, aby se o tom psalo. Je nutné abychom se zajímali a snažili se tuto skutečnost šířit dál.