Hvězdný vlk

Hvězdný vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15050/bmid_warhammer-40-000-ragnar-hvezdny-vlk-0k2-15050.jpg 4 158 15

Warhammer 40 000 - Ragnar série

V temné budoucnosti Warhammeru 40 000 je Hvězdná pěchota Adepta Astarta poslední nadějí lidstva. Mladý Ragnar z planety Fenris je povolán do vznešené, ale divoké kapituly Hvězdných vlků. Všemi svými schopnostmi, posílenými posvátným nápojem, musí ovládnout šelmu ve své duši, aby mohl bojovat spolu se svou vlčí smečkou za dobro lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

Space Wolf , 1999

SedllY
19.01.2023 4 z 5

Nečekejte nic převratného, nic extra promyšleného. Srovnal bych to třeba s knihami ze světa Warcraftu, Starcraftu. Prostě fajn akční oddechovka. Já se bavil.

Alixon
16.03.2021 4 z 5

První díl ragnara jsem četl snad před 15lety. Dnes jsem si ho zopakoval a překvapivě mě to bavilo. Je to prostě W40k aneb jak se stát Hvězdným vlkem. Bavilo mě to víc jak Eisenhorn, ale min jak Gauntovy duchové. Uvidíme co další díl. Viděl bych to na 3/5 a kdo je fanda warhammer jako já, tak ještě +1

xmajl
25.11.2020

spise asi pro 7-15 let

Polinius
20.06.2020 2 z 5

Od W. Kinga jsem čekal více. Čtivo pro mladistvé chlapce, které dokáže i kousek odhalené kůže vzrušit.

Sajdeman
12.06.2019 5 z 5

Už dlouho jsem si říkal, že do světa Warhammeru 40 000 nahlédnu a vůbec toho nelituji.
Kniha se mi moc líbila a další díl si rozhodně přečtu.

protokol
02.04.2019 5 z 5

skvelá scifi - fantasi
máto niečo z oboch naozsaj dobrá kniha
odporúčam

Lmslaver
10.01.2019 4 z 5

Klasický start military příběhů – mladý hrdina Ragnar je vržen do výcviku, sice o to víc brutálního, protože tohle je Warhammer 40 000 a hvězdní vlci nejsou žádní maminčiny mazánkové. Po základním výcviku ostřejší zkouška a pak samozřejmě první ostrá akce. Tohle je opravdu jen takové počteníčko do vlaku, v příběhu jsem ani nic sofistikovaného nehledal a co jsem očekával, to jsem dostal.

Unterwald
02.07.2018 3 z 5

Velice příjemný oddychový brak. Vlastně nevím co napsat více kromě toho, že hravý kontrast mezi světem pseudovikingské mytologie a sci-fi mě opravdu až překvapivě bavil.
Navíc knížka funguje i pro mě, světem warhammeru téměř nepolíbeného, což samo mluví o určitých (ač snad pochybných) kvalitách.

hanak_v_exilu
22.01.2017 3 z 5

Warhammer 40 K mám mnohem raději než jeho fantasy sourozence, ale tady mě pasáže z Ragnarova rodného světa bavily víc. Když se v bitvách začala objevovat technika, atmosféra ztratila svoje kouzlo. A protože v knize o nic jiného než o potyčky nejde, na zážitku se to muselo projevit. První díl série je z těch co jsem četl zatím nejslabší a nejméně vyrovnaný.

K.Mirek
21.04.2016 2 z 5

Tohle byla moje brána do světa Warhammeru 40 000. Série Ragnar sama o sobě, neni nic moc, ale objevil jsem díky ní Gauntovy Duchy, EisenHorna, Horovo Kacířství, Ciaphase Kaina, a další skvělý série ze 30 a 40týho milénia.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Naprostá pecka, která vás z dávné minulosti hodí do vzdálené budoucnosti. Hlavní hrdina Ragnar se s tím moc nepáře a zabíjí vulfeny i trolly jakoby se nechumelilo...

trudoš
31.10.2015 3 z 5

Warhammer - svět prosycený temnotou, kde naděje tleje v pangejtu - pro mě vždycky byl, je a bude bezbolestnou odpočinkovou četbou. Rychlý děj a nenáročná koncepce, to jsou hlavní klady těchto knih. Pak je to krev, hlášky, násilí, čest, magie, krev, kosti, střeva, odvaha, krev, síla, mozky, krev, humor, krev. Ne, nejsem masový vrah ani sociopatický vegetarián, prostě si jen občas potřebuji odpočinout od filozofování nad životem, vesmírem a vůbec.
Pravdou je, že zápletka je ve Warhammeru často až na posledním místě a originalitu děje by jeden pohledal (maximálně že se velcí borci mlátí s ještě většími borci). A právě ve Hvězdném vlkovi to William King dotáhl do extrému, takže tu v důsledku nejde o nic jiného než o ten boj. Válčí se od první stránky a jen občas si hlavní postava dává chvilkovou pauzu, čistě jen proto, aby se připravila na další monstrózní bitku. Ano, to co jsem před chvílí vychvaloval, se zrovna tady poměrně vymstilo. Holt, kdo chce kam, pomozme mu tam.

Peleus
17.09.2015 3 z 5

Kniha vyjevila jednu Kingovu slabou stránku, a to, že mu psaní fantasy jde o dost lépe než sci-fi.

Když se jedná o válečníka s ocelovým mečem ve světě magie a pověr, působí děj naprosto přirozeně, tohle je King ve svém živlu, jak ho známe ze série Zabíječů! Pak ovšem dochází na frenetické mávání rotomečem a záplavu usmrcujících paprsků sci-fi hi-tech zbraní, a tak se čtenář jen stěží brání mimovolnému posmutnělému úsměvu, neboť tohle Někdo poněkud nezvládá. Takového Williama Někoho znát nechceme!

P.S. První autorův pokus o průnik do vesmíru Warhammer 40.000, který mohu doporučit pouze kvůli tomu, že jde o první díl knižní série se stoupající kvalitou (četl jsem ovšem pouze do 4. dílu).

Ardein
18.04.2014 5 z 5

Po Hvězdném vlkovi jsem sáhnul, protože jej má na svědomí W. King, který napsal i mou oblíbenou sérii o Gotrekovi & Felixovi. Nějak jsem nevěděl, který jiný autor by mě mohl lépe uvést do krutého světa Warhammeru 40000. Příběh se točí okolo Ragnara, syna náčelníka severského kmene. Je to vynikající válečník a už to, i přes svůj mladý věk, mnohokrát dokázal. První stránky knížky Vás donutí přemýšlet, v čem je vlastně Warhammer 40000 tak jiný, když to zatím vypadá jako fantasy. Všechno se samozřejmě ale zvrtne a knížka se obrátí ke kapitule Vlků a pomalu tak začne odkrývat život vesmírných mariňáků. Na pořádné warhammerovské rodeo si tedy musíme počkat až do druhého dílu, ale první rozhodně nezklamal.

Knížka se četla skoro sama a příjemně mě navnadila na druhý díl. Doporučuji! :)

Torvalds
12.12.2011 5 z 5

Ač Warhammer 40000, tak první díl "Ragnara" se převážně odehrává spíše ve fantasy prostředí (trollové a podobně). Až se ale blíží poslední čtvrtina knihy, tak se začínají rýsovat obrysy naší galaxie 41. milénia. Čtení mě hodně bavilo a knihu jsem velmi rychle přečetl, jen abych se hned dostal k dalšímu dílu, který už na mě čekal.

Warhammer

William King