Hvězdná znamení

Hvězdná znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32466/bmid_hvezdna-znameni-wSN-32466.jpg 4 57 12

Odhalení tajemství spokojenosti a sebepoznání. Další kniha slavné autorky, tentokrát ještě obsáhlejší a zasahující všechny oblasti lidského života. Univerzální návod na šťastný život, jehož aspekty autorka léta zkoumá a popisuje. S typickou vnímavostí a vtipem rozšiřuje Linda Goodmanová nejen horizonty astrologie, aby vám pomohla na cestě ke zdraví a štěstí. Rozpomeňte se na zapomenutou harmonii Vesmíru.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Jota

Linda Goodman's Star Signs , 1988

ArkAngel
18.01.2024 1 z 5

Zatímco u Slunečních znamení jsem si pochvaloval, jak povedená kniha pro začínající astrology to je, tak tady musím zastat zcela opačné stanovisko. Nejdříve ale pozitivně: kniha má místy mnoho skvělých myšlenek a velmi se mi líbil autorčin příběh, kdy se u jejích dveří objevil guru a předal ji další vědění. Bohužel pak kniha najíždí od jednoho ezoterického tématu k druhému a autorka prezentuje, jak jsou to všechno 100% funkční techniky, které řídí pomalu chod světa. Například popis toho, jak jezení jídla určité barvy rozhoduje o tom, zda člověk přibere či zhubne (a nic jako kalorie neexistuje!), je úplně mimo a vlastně i pro člověka nebezpečný. Pak tu máme numerologii, kde zase tvrdí, že jen její přístup je pravdivý a pak stejně rozebírá anglické verze jmen např. Ježíše Krista, jakoby byla angličtina prapůvodní jazyk. Dále tu máme lexigramy a všechno možné... a mě to s každou další kapitolou přišlo jen horší a horší. Ezoteriku beru, ale člověk se v ní nesmí utopit a musí se naučit rozlišovat, co fungovat může a co je už jenom ezoblábol. Tahle kniha sice stojí na funkčních myšlenkách, ale zavalila je takovým množstvím balastu, že si ji dovolím překřtít na: "Hvězdný průvodce světem ezopíčovin."

DYRKA98
30.10.2022 5 z 5

Fantastická kniha!!! Jsem ráda že ji mám v knihovně

Niu
21.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Velké zklamání. Pro mne zatím nejhorší, co jsem četla o esoterice (a to je co říct po Kvantové knize odpovědí) :-( Očekávala jsem mnohem větší provázanost se znameními zvěrokruhu, ale tomuto byla věnována jen jedna jediná kapitola. Většina kapitol neodrážela to, co ve zkratce popisovala. Cítila jsem jen autorčino ego (budiž ji země lehká) a doslova dávala na odiv svůj Beraní potenciál. Snaha napínat čtenáře a odkazovat je na další knihy, které nevydala; snaha vzbudit zájem o to, aby si čtenář rozklíčoval Záhadu (s velkým Zet) - to vše se u mne míjelo účinkem a tak trochu jsem přestávala věřit v její pravdomluvnost, čestnost ... nevím, jaké slovo použít (tak úplně lež mi nesedí). Mám ráda esoterično, astrologii a další a další oblasti nepoznaného, ale rozhodně stravování zde nepatří, stejně jako jakákoli doporučení v dietě člověka, které autorka popisuje až s agrasivní razancí. I když můj názor na knihu je přesně, jak jsem uvedla, nemůžu upřít čtivost. Bohužel velké mínus byly chyby v korektuře textu (jako pardon, ale kdo si dnes dovolí vypustit knihu s takovými chybami?!). Jedna hvězdička zaslouženě patří překladatelce, která opravdu měla nelehký úkol. Ještě bych chtěla zmínit část týkající se numerologie. Autorka v doslovu píše obecně o různých přístupech a různých výkladech, ale zároveň se striktně drží pouze jednoho výkladu, který je pro ni ten nej; stejně tak k tomu přistupuje v kapitole u numerologie. Přitom výkladů existuje mnohem více. Další byla kapitola o lexigramech - pro ty, kteří neovládají angličtinu se všemi jejími specifikami, tak budou zmatení. Pochybuji, zda prvním jazykem byla angličtina, ze které by se tak pěkně tvořily přesmyčky a lexigramy. Spíš by se mi tam hodila řečtina, latina apod. Bohužel se s touto knihou nemůžu ztotožnit a přijmout informace v ní za tzv. "otevírající" mysl.

elena2054
11.01.2020 5 z 5

Lindu a její knížky mám ráda, ona má trochu jinou numerologii než jakou nám vnucuje většina numerologů a rádoby spisovatelů.
Musela mít hodně zajímavý život.
Děkuji Lindo. :)

Gweny
29.08.2019 5 z 5

Kniha, která člověka zasvětí do základů numerologie, věnuje se vysvětlení sebe-léčení pomocí barev (jak zhubnout, nebo naopak nabrat). Dozvídáme se tu o hudbě sfér a o mnoha dalších naukách, mystice, tajemných zákoutích, o kterých by nás možná nikdy nenapadlo ani přemýšlet.
Jednou za čas knihu otevírám a chodím si do ní, jako do nějaké bible, pro rady.

pedroK
12.09.2018 5 z 5

Zase jiný pohled na "esovědy". Pro zajímavost, zamyšlení, coby kdyby. Psáno čtivě, pozitivně a vždy vás vede ke klidu a světlým myšlenkám. Paní Goodman byla skvělá dáma, takovou bych ráda poznala osobně.

Elea
19.08.2017 3 z 5

Zajímavá, čtivá kniha se spoustou námětů k přemýšlení. Vadily mi však odvolávky na budoucí knihy, které autorka již nestihla napsat.

Richisa
11.06.2017 3 z 5

Po přečtení slunečních znamení mě chytila "astrologická vlna" a přečetla jsem i tuto knihu. Ta mi už tak úžasná nepřišla, ale opět byla čtivá a spousta myšlenek v ní byla zajímavá

ayan6909
25.07.2016 5 z 5

Zeptáte-li se mě "znáš lepší knihu?" řeku "ne, tato si to místo obsadila :)"

Anitka.KM
05.05.2016 5 z 5

Knížku mám doma už několik let a jednou za čas se k ní vracím.... je úžasná, moje první z "tohoto soudku", miluju její tajemno mezi řádky, její moudrost a nadčasovost

adelinka
10.01.2014 4 z 5

astrologické rady pre kariéru, dosiahnutie finančnej istoty a nezávislosti, numerológia, magnetické silové body, definície čísiel a mono ďalšieho zaujímavého nájdete v tejto knihe....

Bytost na cestě
19.01.2012 5 z 5

Od Lindy Goodmanové další skvělá kniha :-)

astrologie

Linda Goodman (p)