Hvězdná hodina vrahů

Hvězdná hodina vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120370/bmid_hvezdna-hodina-vrahu-UBm-120370.png 4 176 54

Příběh začíná v únoru 1945, kdy mladý pražský kriminální adjunkt Jan Morava dostane případ sadistického vraha vdov. Jednou z obětí je i vdova po německém generálovi a případem se začne zabývat i pražské gestapo, které jmenuje jako svého dohlížitele Erwina Bubacka, vrchního kriminálního radu narozeného v Praze. Kauza se zároveň stává příležitostí pro zmapování podzemních činností pražské policie, která tvoří jedinou ozbrojenou složku v Protektorátu.... celý text

qydko
02.02.2016 5 z 5

Pavel Kohout je pro mě Pan spisovatel. Kniha je výborně živě napsaná. Příběh se vám odvíjí před očima a ani já, která Prahu příliš neznám, jsem neměla problém si jednotlivé scény představit. Všechny scény jsou popsané naprosto dokonale. Děj je strhující a atmosféra Prahy na konci druhé světové války je vystižena neuvěřitelně.

poiu
02.11.2015 5 z 5

Knihu jsem četla v době, kdy jsem studovala v Praze... O to živější a opravdovější byl pro mě její příběh, protože jsem často procházela místy, na kterých se kniha odehrávala - a představovala si atmoséru protektorátní Prahy ke konci války; pražské četníky, kteří srdcem pořád patřili do první republiky; budovy tajné policie, věznice a popravčí místa, každodenní hlášení popravených, cesty a myšlení sadistického vraha Rydla.... A taky krásný příběh čisté lásky Jana Moravy a jeho Jitky i životy (ne)obyčejných gestapáků......

Hodně silný čtenářský zážitek....

Klarinecka
20.07.2015 4 z 5

Kniha byla vynikající. Bohužel jsem si tuto e-knihu zakoupila zcela legálně za nemalý peníz a grafika totálně na prd, miliarda překlepů a hlavně pravopisných chyb, což mi docela kazilo čtení a celkový dojem z této knihy.

Vivienca
20.04.2015 5 z 5

Strhující, nechutné, nadčasové, syrové.... Tuto knihu si budu pamatovat velmi dlouho!

Rade
01.12.2014 3 z 5

Netradiční a velmi zajímavý pohled na pražské povstání.
Bohužel milostné příběhy hlavních hrdinů s melodramatickým zabarvením zabírají až příliš mnoho místa.

tulakJack
30.09.2014 5 z 5

Zajímavá kniha od které se šlo jen ztěžka odtrhnout. Také velmi dobře zpracovaná co se grafické stránky týče.

Candid
06.05.2014 5 z 5

Po přečtení Hvězdné hodiny vrahů bych nejradši překopala spoustu svého dosavadního hodnocení tady. Nevím jak to přesně popsat, ale Pavel Kohout má neuvěřitelný dar psaní. Neměla jsem pocit, jako bych četla knížku, ale sledovala příběh, který se teď skutečně děje. V jiných případech bych třeba byla rozmrzelá, že něco dopadlo tak a ne jinak, ale tady jsem si říkala, je to prostě tak, stalo se… přesně jako si člověk řekne v normálním životě. Sice zklamaná, ale ne vypravěčem nebo příběhem, ale chováním lidí a tím, co život přináší. Tím, že po světě chodí spousta Ryplovi podobných, z kterých sociopaty a asociály dělají už v dětství jejich zakomplexovaní nebo neméně labilní rodiče. Že se lidi a společnost, stávající se ve svém fanatismu a touze po odplatě tím, čím byli jejich vlastní tyrani, nemění. Tím, že tuhle knížku a jí podobné, si nepřečtou ti, co by to potřebovali ze všeho nejvíc. A nakonec jen zbožné přání, abych se po tom, až se opravdu někdy něco semele, mohla na sebe podívat do zrcadla a říct sama sobě, že jsem se chovala správně.

LBZ
02.02.2014 3 z 5

Pro mě trošku zklamání. Myslím, že pan Kohout je skvělý spisovatel a jeho knihy mám rád. Knížka je z mého pohledu čtivá, ale myslím, že se autor nechal strhnout, a humanismus a toleranci prosazuje příliš okatě.
Můj pohled může být negativně ovlivněn tím, že jsem udělal právě kvůli autorovi výjmku a četl jsem detektivku asi po 25 letech. :-)

vysypanel
14.11.2013 5 z 5

Velmi zajímavé a čtivé. Kdo trochu zná historii tak dostal nový pohled na konec války z různých úhlů pohledu.

Irika
26.01.2013 5 z 5

Napínavé, i když konec mě trochu zklamal, do posledního řádku jsem čekala, že to dopadne jinak. Poutavě napsáno od začátku do konce, doporučuji.

dusty
01.01.2013 5 z 5

Jako obvykle mě Kohout nezklamal spíš naopak. Ta knížka má mnoho rozměrů od poutavé detektivky přes příběh konce války až po přemýslivou knihu o morálce, dobru, zlu a to vše rozhodně ne černobíle.

Zara
22.06.2012 5 z 5

Dobře nakombinovaný děj se zajímavými "antihrdiny" umocněno autorovým lyrickým vypravěčstvím...podle mě zatím nejlepší Kohoutův počin.

rose
10.01.2012 4 z 5

Konec války, začátek svobody, kriminální zápletka a propletené lidské osudy. Trochu složité čtení, a opravdu žádná veselohra. Ale je to krásná knížka.

Godzila.007
23.04.2011 5 z 5

Vynikající kniha, bohatý děj, napínavé od začátku do konce.