Husovská dilemata

Katolický teolog se vyrovnává s palčivou otázkou, kterou je pro katolíky i pro náš národ postava Jana Husa a husitství. Kniha je určena všem, které zajímá současný postoj katolíků k Janu Husovi a husitství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249548/husovska-dilemata-249548.jpg 4.46
Duchovní literatura, Náboženství, Historie
Vydáno, Karmelitánské nakladatelství

Kniha Husovská dilemata

tonysojka

Děkuji Databázi za objev této knihy, vlastně je upravená do audiopodoby jako cyklus přednášek rádia Proglas.
Velmi významně obohatila mé znalosti o Husovi, jeho myšlení a době. Pomohla mi trochu pochopit, o co v Husově případě šlo.
Doporučuji vážným zájemcům o historii.

Chesterton
28.12.2020

[četba Proglas]
ANO!
Jako katolík mám tendenci dělat z Husa karikaturu.
Jako člověk co absolvoval socreálné školství s šílenýma soudružkama učitelkama (nespisovná forma oslovení velice sedí !) mám tendenci ho ignorovat.

Václava Ctirada Pospíšila si už dlouho vážím pro jeho způsob uvažování a bádání i pro jeho zaujetí a odvahu rozklíčovat a obhajovat kontroverzi některých postav českých dějin.

Poslouchala jsem audio, kde se autor dotkne třeba i odsunu Němců a jeho kořenů v roce 1848 a mnohých dalších okrajových souvislostí. To mě na jeho textech moc baví.

Vyzdvihne historika Palackého a jeho: "Skoro všechno lze u Husa pochopit, ne vše schválit."

A zakončí své úvahy moudrým:
"Rehabilitace Husa musí proběhnout v srdci soudného katolíka."
4/5

Bible