Boží bojovníci

Druhý diel historicko-fantastickej série Husitská trilógia od najúspešnejšieho poľského autora súčasnosti Andrzeja Sapkowského Roku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Husitskí velitelia musia vzkriesiť dávnu sieť špehov, aby sa dokázali pripraviť na nadchádzajúci boj o Sliezsko. Vojna však čoraz rýchlejšie pohlcuje srdce Európy. Hrôzy vojny udupávajú Reinmarove sny aj svetonázor. Pustil sa totiž do nebezpečnej hry, na ktorej konci chce dosiahnuť svoju odvetu. Lenže osud má s ním iné plány a Reinmar sa bude musieť rozhodnúť medzi vecou, za ktorú bojuje, a láskou, ktorá ho ženie vpred....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425510/bozi-bojovnici-fWL-425510.jpg 4.4457

Husitská trilogie / Husitská trilógia 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Lindeni

Boży bojownicy, 2004

Kniha Boží bojovníci

n.ezn.amy

pro mě výborné pokračování trilogie o Reynevanovi z Bělavy a jeho putování v pohnutých časech husitských bouří, kdy je stále pronásledován biskupem Konrádem a Janem Minsterbeským. Moc baví lehké přidání magie do reálií té doby. Sapkowski je mistr vypravěč

Igor1311

opäť vynikajúci úvod, ktorý si urovn držal veelmi dlho. No stále mám taký pocit, že serii chýba akýsi šmrnc, ktorý by ju ešte vylepšil. Od prvej časti sa však výrazne líši v opise cirkvi, ktorá ako taká je zatlačená do uzdaia a do popredia sa tlačia už husitské spanilé jazdy. Pri čítani sa mi vyjavuje nostalgia na Sienkiewiczových Križiakov, ktorí sú nepriamo spomínaní aj tu /bitka pri Grunwalde/.

Hesonit

Gradující příběh o krutosti a krvelačnosti na obou znepřátelených stranách v kvalitním historickém románu z husitské doby, opět odlehčeném špetkou magie a fantasy.

Šnek86
06.12.2019

V tomto díle Reynevan padá z jednoho zajetí do druhého, aby z něj v zápětí zase utekl a tak dokola.Ze začátku méně akce, kterou posléze vystřídá spousta bojů.Je vidět, že Reynevan už pomalu dostává rozum a o trochu více přemýšlí i o budoucnosti.Uvidím co přichystá poslední díl.

zpevSusannah
11.10.2019

Reynevan a jeho zběsilá jízda životem pokračuje... Je to stále on, ale přesto tak nějak dospělejší a vyrýsovanější životem. Inu rok 1427 z člověkem udělá mnohé.
Druhý díl je stejně povedený jako ten první. Latinská slovíčka se ztenčila, jména všech možných biskupů, rytířů, králů, husitů, sirotků zase naopak přibyla. Aby se v tom čert vyznal :-D.
Jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Co ještě pan Sapkowski přimíchal do pohárů života pro Samsona, Šarleje a samozřejmě Reinmara a jeho milovanou Juttu? To se záhy pozná - Lux Perpetua přichází.

p3tris
20.08.2019

Husité podnikají spanilé jízdy na sever, ke kterým se Reinmar se svými přáteli přidává. Přijímá podobojí a přebírá po svém zesnulém bratrovi husitský diverzní oddíl. Neméně důležitým důvodem k návratu do Slezska je nalezení mága Rupilia, který by mohl pomoci jeho příteli astrálovi Samsonovi. Tím hlavním pro Reinmara se stává samozřejmě opětovné setkání s Kateřinou z Biberštejna, což se mu nakonec podaří, ale jinak, než by si přál. Nicméně ho čeká období štěstí, které však netrvá moc dlouho. Jan Minsterberský, biskup Konrád ani inkvizice na něj nezapomněla. Sapkowski znovu mistrně kombinuje fikci s realitou, kdy se potkávají vymyšlené postavy s těmi historickými. Jeho znalost daného tématu je znát z nadšeného popisu každého erbu nebo kousku zbroje. Stejně jako v minulém díle je kniha protkána různojazyčnými citáty, které však nevytrhávají z děje a naopak ho zpestřují. Sapkowski zkrátka umí psát květnatě a přitom čtivě. Pro někoho může být velkým kladem i to, že se kniha odehrává na území Čech a blízkého okolí, takže si můžeme snadno představit bitvu Chrastavy nebo Staré Jesenice.

GeRaltzRiVie01
21.07.2019

Jsem fanouškem zaklínače, takže jsem se pustil i do téhle série. Příběh mě zaujal a bavil, taktéž se mi líbilo zasazení děje do českých dějin, ale jsou zde příliš dlouhé a nudné pasáže. Stejně tak na čtení je série obtížná (zbytečně popsané všemožné detaily). Škoda, 3. knihu číst nebudu

avalonek
28.11.2018

Joooooo.Konečně se tam přestalo zdlouhavě kecat a začalo se něco dít..To co mi chybělo v prvním díle mi druhý bohatě vynahradil..Sice chvilku trvalo,než se to rozjelo,ale nakonec se to pořádně rozjelo..Reinmar dospěl a pochlapil se,škoda,že tam tolik není Šarlej a Samson mě velmi zajímá,co se z něho vyvrbí.A teď bude boj a ženu,takže hrrrr na další díl..