Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava Jagelonského

Poslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy. Nakonec byl z Čech sejmut cejch kacířství, neboť po desetiletích bojů byl utrakvismus uznán všemi církevními autoritami. Husitská epopej tak dospěla ke svému závěru. Jenže místo aby se domácí poměry uklidnily, začaly doutnat nové politické i sociální konflikty. Postupně umírají starší členové rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich potomci. Ti však o ideálech svých rodičů vědí málo a hledají si svůj svět. Svět středověké víry nahrazuje svobodomyslná renesance. Osudy husitských generací rodu se uzavírají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380554/husitska-epopej-vii-za-casu-vladisl-RNS-380554.jpg 4.286

Husitská epopej (7.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava Jagelonského

Jonna

Celá epopej dočtena, a jsem ráda, že už skončila, protože někdy od 4., 5. knihy se začal děj hrozně rozmělňovat, osoby byly stále méně propracované a stále více se jedna podobala druhé. Mám pocit, že epopej je takhle dlouhá jen proto, aby čtenář více zaplatil a kniha více vydělala. Nebylo to zase až tak špatné čtení, ale celá Husitská epopej mohla být tak o tři knihy kratší.

PavkaHu

Bude mi celá Epopej chybět. Skvělé oddechové čtení.

hanzmb

Tak už se u koláčů nepotkáme. Bohužel mi to trochu připadá násilně ukončené. Další budoucnost není u mnoha důležitých postav ani zkratkou popsána. Docela bych viděl i nějaký ten 8.díl.
Celý život má člověk ze školy v hlavě: Jednota bratrská = Komenský = centrum vzdělanosti přesahující rámec doby. A oni to byli náboženští blouznivci...

Adapa

Velmi dobře napsané, ale už jsem se těšil na dočtení. Četl jsem všech 7 dílů v kuse a ta poslední generace Prokopů už mi nějak nepřirostla k srdci, už jsem si nepamatoval, kdo je kdo, přišlo mi vše opakující.
Nenásilnou formou se Vondruškovi podařilo plno věcí vysvětlit a nahradit tak běžné hodiny dějepisu.
Panu Vondruškovi patří DÍKY za tuto skvělou epopej. Ale jsem rád, že už není osmý díl :D
Ságu rozhodně všem doporučuju.

Pavelpi

Tak už jsem bohužel dočetl celou sérii.Už se víc nedozvím,jak pokračovaly další osudy rodiny Prokopů.Na druhou stranu musím říct,že takhle by se měly učit dějiny ve škole.Pak bychom se asi nedozvídali,že druhá světová válka skončila v roce 1968,jako jsem se to dozvěděl já od jednoho studenta střední školy.

cibulka 8

Nejkrásnější pro mě byl proslov Johanky z Rožmitálu na zemském sněmu v Benešově roku 1473.

mr.Zdenek

Dočteno, konec ,další díl už nebude. Na celé epopeji mě zaujala jedna věc. Co se týká chování lidí, dříve a nyní, ať v dobrém, ale spíše v tom špatném, se toho změnilo velmi málo.
Peníze - až na prvním místě.
Příznivci a odpůrci různých směrů náboženství - dnes multikultura, uprchlíci, islám ...
Ovlivňování lidí kazateli - dnes sdělovací prostředky, které si platíme, i když s nimi třeba nesouhlasíme.
Ale dost pesimismu. Pan Vondruška je u mne PAN SPISOVATEL, kolikrát si říkám, kde na ty nápady chodí. Na Husitskou epopej budu mít pěkné vzpomínky, jak na vlastní čtení, tak i třeba na to,jak jsme hlídali termíny, kdy vyjdou další díly. Závěrem - velký dík za toto dílo.

Jap

Jsem rád, že jsem na konci cesty. Celá epopej byla kvalitní a bavila mě, ale už mi pomalu docházel dech. Jinak škoda, že se takto neučí dějepis.