Husí táta - Sedm divokých hus a objevování fascinujícího světa

Husí táta - Sedm divokých hus a objevování fascinujícího světa https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387561/bmid_husi-tata-sedm-divokych-hus-a-objev-gRP-387561.jpg 4 18 7

Michael Quetting má v rámci výzkumu na předním evropském ornitologickém institutu naučit husy létat za svým ultralehkým letadlem. Nejprve je však třeba nechat je vylíhnout. Když se nakonec vyklube sedm housat, novopečenému husímu tátovi rychle dojde, že má co do činění s bandou dětí, v níž má každé house naprosto individuální vlastnosti. Michael Quetting nás prostřednictvím láskyplného vyprávění nechává vstoupit do jejich společného dobrodružství. Vypráví, jak husy vyrůstají a jak společně objevují zemi, vodu i vzdušný prostor. Ke konci projektu je však čeká loučení: Husy vylétnou na svobodu a Michael Quetting už není tím, kým byl na začátku. Knihu provázejí půvabné fotografie, které zážitek ještě umocňují.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Kazda

Plötzlich Gänsevater: Sieben Graugänse und die Entdeckung einer faszinierenden Welt , 2017

mikika
18.10.2021 4 z 5

roztomilé vyprávění o partě hus a jednom potrhlém chlápkovi, co je má na starost a sám se tomu dost diví. překladatel se evidentně zamiloval do slova "žel" které se v přírodě už nevyskytuje a dal mu prostor tady. měla jsem chuť dělat si čárky za každý exemplář...

Galadwen
07.04.2021 3 z 5

Milá a příjemná kniha, i když nic vyloženě převratného.

Alena_S
11.02.2020 4 z 5

Těžká životní situace může z člověka udělat mrzouta, nebo chlapa, který má velmi, opravdu velmi rád své husy. "Vysedět" si housata a naučit se s nimi létat pro vědecké účely byl autorův první takový projekt a výborně se s tím popasoval, s humorem, občasnými nesnázemi a razantním snížením hygienických nároků, ale i velkým porozuměním pro zvířecí dušičky. - Není to jen hejno, každá je jiná!
Jen se připravte na pořádně rozněžnělého čerstvého husího tátu. Přesto ale příběh není přeslazený. A bohužel, jako každý ne-přeslazený zvířecí příběh, na konci rve srdce. :-(
(I když ne tolik, jak to vypadá tady z komentářů.)

Niky Coffee
12.09.2019 2 z 5

(SPOILER) Měla jsem větší očekávání od knihy. Autor neumí moc psát. Nudné, dalo by se shrnout do souvětí. Vylihl jsem husy, protože jsem je potřeboval na pokus, lítal s nimi, skoro všechny umřely a pokus skončil. Nelíbily se mi narážky na husy typu, že mu chutnají nebo z nich udělá pokrm. Mně to opravdu nepřijde vtipné. Doufám, že jeho tvrzení, že nemůže od té doby pozřít vajíčka a husí maso mu zůstane a uvědomí si, že osobnost, kterou jim přisuzuje a zároveň krutost toho, jak my to získáváme je u všech zvířat a ne jen u hus.

soukroma
28.05.2019 5 z 5

Vynikající: autentické, roztomilé, dojemné. Jako každé soužití člověka se zvířaty. Obohacující, srdce přetékající, nervy beroucí, slzy deroucí. Prověří naše člověčenství i příslušnost k přírodě.

GepardLady
07.01.2019 5 z 5

Kdo s husami (nebo jinými divokými zvířaty) nežil, ten tuhle knížku nepochopí. Resp. nepochopí ji ten, kdo uznává jen "mazlíčky" typu pes a kočka a nanejvýš nějakého papouška či hlodavce a ostatní zvířata má jen jako příležitostnou pochoutku nebo tvory, kteří žijí v divočině a člověk s nimi nemá nic společného. Kdo stejně jako já nebo autor téhle knihy vyzkoušel, jaké je to sblížit se s těmi jinými/cizími zvířaty, pochopí. Na téhle knížce je krásně popsáno, že zvířata jsou oduševnělí tvorové a každý z nich má svůj jedinečný charakter. A když člověk chce, dokáže s nimi navázat hezký vztah.
Ke komentáři níže bych jen podotkla, že mluvit na vajíčka a mláďata je stejně naivní, jako když někdo mluví k břichu těhotné ženy. Kdyby čtenář četl pozorně, pochopil by vysvětlení o vnímání vyvíjejících se plodů a účelu mluvení a pouštění dalších zvuků z přehrávače. A tak odborné, aby to bylo nepochopitelné, to opravdu není. Myslím, že třeba 10leté dítě to pochopí hravě :-)
Za sebe doporučuji, protože jsem zažila něco podobného. I proto jsem knížku četla s porozuměním, se smíchem a chvílemi i se slzami v očích. A kdo to nepochopí, ten je asi jako "ti ostatní", o kterých autor píše na konci knihy a s nimiž po návratu do civilizace vnitřně tak bojoval.

Mahuleno
13.12.2018 3 z 5

Koupil jsem tuto knihu pro svého vnuka a chtěl jsem si ji přečíst, protože podle popisu jsem si nebyl jist, zda to je to pravé.
Jenom stručný komentář - jsem trochu na rozpacích. Chvílemi mi přišla trochu naivní (jak se autor cítí být tátou při líhnutí housat a povídá si s nimi) a chvílemi zase trochu příliš „odborná“. Takže nevím, možná ještě s darováním počkám...

Autorovy knížky

2018  78%Husí táta - Sedm divokých hus a objevování fascinujícího světa