Husí táta - Sedm divokých hus a objevování fascinujícího světa

Michael Quetting má v rámci výzkumu na předním evropském ornitologickém institutu naučit husy létat za svým ultralehkým letadlem. Nejprve je však třeba nechat je vylíhnout. Když se nakonec vyklube sedm housat, novopečenému husímu tátovi rychle dojde, že má co do činění s bandou dětí, v níž má každé house naprosto individuální vlastnosti. Michael Quetting nás prostřednictvím láskyplného vyprávění nechává vstoupit do jejich společného dobrodružství. Vypráví, jak husy vyrůstají a jak společně objevují zemi, vodu i vzdušný prostor. Ke konci projektu je však čeká loučení: Husy vylétnou na svobodu a Michael Quetting už není tím, kým byl na začátku. Knihu provázejí půvabné fotografie, které zážitek ještě umocňují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387561/husi-tata-sedm-divokych-hus-a-objev-gRP-387561.jpg 44
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Kazda

Plötzlich Gänsevater: Sieben Graugänse und die Entdeckung einer faszinierenden Welt (2017)

Kniha Husí táta - Sedm divokých hus a objevování fascinujícího světa

soukroma

Vynikající: autentické, roztomilé, dojemné. Jako každé soužití člověka se zvířaty. Obohacující, srdce přetékající, nervy beroucí, slzy deroucí. Prověří naše člověčenství i příslušnost k přírodě.

GepardLady

Kdo s husami (nebo jinými divokými zvířaty) nežil, ten tuhle knížku nepochopí. Resp. nepochopí ji ten, kdo uznává jen "mazlíčky" typu pes a kočka a nanejvýš nějakého papouška či hlodavce a ostatní zvířata má jen jako příležitostnou pochoutku nebo tvory, kteří žijí v divočině a člověk s nimi nemá nic společného. Kdo stejně jako já nebo autor téhle knihy vyzkoušel, jaké je to sblížit se s těmi jinými/cizími zvířaty, pochopí. Na téhle knížce je krásně popsáno, že zvířata jsou oduševnělí tvorové a každý z nich má svůj jedinečný charakter. A když člověk chce, dokáže s nimi navázat hezký vztah.
Ke komentáři níže bych jen podotkla, že mluvit na vajíčka a mláďata je stejně naivní, jako když někdo mluví k břichu těhotné ženy. Kdyby čtenář četl pozorně, pochopil by vysvětlení o vnímání vyvíjejících se plodů a účelu mluvení a pouštění dalších zvuků z přehrávače. A tak odborné, aby to bylo nepochopitelné, to opravdu není. Myslím, že třeba 10leté dítě to pochopí hravě :-)
Za sebe doporučuji, protože jsem zažila něco podobného. I proto jsem knížku četla s porozuměním, se smíchem a chvílemi i se slzami v očích. A kdo to nepochopí, ten je asi jako "ti ostatní", o kterých autor píše na konci knihy a s nimiž po návratu do civilizace vnitřně tak bojoval.

Mahuleno
13.12.2018

Koupil jsem tuto knihu pro svého vnuka a chtěl jsem si ji přečíst, protože podle popisu jsem si nebyl jist, zda to je to pravé.
Jenom stručný komentář - jsem trochu na rozpacích. Chvílemi mi přišla trochu naivní (jak se autor cítí být tátou při líhnutí housat a povídá si s nimi) a chvílemi zase trochu příliš „odborná“. Takže nevím, možná ještě s darováním počkám...

Autor knihy

Michael Quetting