Úsměv prosím... příchází zlo!

Úsměv prosím... příchází zlo! https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2075/usmev-prosim-prichazi-zlo-2075.jpg 4 179 21

Husí kůže série

Napínavý příběh čtyř kamarádů, kteří ve sklepě opuštěného domu najdou starý fotoaparát. Ukáže se, že dům není tak úplně opuštěný a fotoaparát není tak úplně obyčejný. Fotografie ukazují něco úplně jiného, než co Greg vyfotil. Fotografie totiž ukazují události nešťastné až děsivé! Podivný přístroj přináší do Gregova nej ...... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Say Cheese and Die! , 2004

tetanurae
tetanurae
24.08.2021 4 z 5

Tahle brožurka mě provázela mými dětskými léty, ale zcela klukovským přístupem se k ní vracím i nyní.
Čtyři teenageři, Rakvarův dům, děsivý doktor a kouzelný fotoaparát ️
Když se čtveřice kamarádů, navzdory obávám, vloupá do opuštěného domu, nestačí se divit, kolik haraburdí skýtají jeho prostory. Zpravidla nepoužitelné věci, ovšem v jedné z polic se skrývá tajemné zařízení- fotoaparát, který vyzařuje zvláštní moc.
Když jej kamarádi poprvé použijí, nemohou uvěřit, že fotka nezobrazuje aktuální scénu. Výjev se však náplní až posléze ‼️
Má tento fotoaparát schopnost přivolat ZLO

Robert Stine rozvíjí hru s dětskými životy, a rozhodně to nejsou jen mladí čtenáři, kdo se zatajeným dechem čeká na každou další scénu.
Příběh ubíhá rychle, dynamicky kolísá děj, což má za následek, že se nechcete odtrhnout. Řekl bych, že R. L. Stine opět jednoznačně dokazuje, že umí zaujmout čtenáře napříč generacemi.
Celkové hodnocení 80% -hluback-

blackoutzuzi
blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Nápaditý příběh, který mě moc bavil a vyděsil :)

kokiska197
kokiska197
14.04.2020 5 z 5

Nejen pro děti, ale i pro teenagery fantastická četba...

eraserhead
eraserhead
19.07.2019 4 z 5

Fíha, až je mi líto, že mi není jedenáct. Výborně napsaný dětský příběh, který má skvělou atmosféru.

Liliana2006
Liliana2006
12.07.2018 5 z 5

Tak doslova Tady bych si klidně k této knize dovolila napsat i esei. Tahle kniha je jednou z nejlepších knih které tento legendární autor napsal. Opravdu mě zaujal námět i grafické zpracování této knihy. Nechybělo tam ani kapku toho děsivého pocitu který prožíváte když knihu držíte v rukou. Bylo toho mnohem víc i obsah knihy Bylo náramně krásný četla se sama a za jeden večer to máte přečtené. Takže určitě Doporučuji určitě Neváhejte a tuhle knihu si přečtěte půjčte z knihovny nebo kupte ;)

hippiesak
hippiesak
14.06.2018 3 z 5

Je to kniha pro 12leté (je to napsané na obalu) a tak to prostě je :) Já jsem knihu sjel za 2 hodinky, jako fanda R.L.Stine :) Za mě 3 hvězdičky, špatný to nebylo a pokud by mi nebylo 36, ale těch 12, tak si myslím, že by moje 12leté já dalo plných 5 hvězd :)

Aneleh
Aneleh
07.04.2018 5 z 5

Někdy máme chuť se příjemně bát a tehdy jsou minihorory od Stineho to pravé. I když příběhy prožívají vlastně děti v pubertálním věku, pobavíme se u nich i my starší. Jsou psány stejně jako kdysi edice Stopy hrůzy, tedy tak, že se hrůzostrašně nádherně bojíte i bavíte, takže skvělá relaxace a odpočinek od náročnější četby. Potěšilo mě, že autor vydává další příběhy, takže pokud je bude mít i knihovna, určitě si je půjčím.

kaja_scw
kaja_scw
06.03.2018 4 z 5

Kniha mě velmi zaujmula,a také přesvědčila že mohou být i krátké kvalitní horory.

Tesinka_Laufey
Tesinka_Laufey
21.02.2018 4 z 5

Četla jsem ji před léty a teď znovu...Dřív mi to připadalo jako naprosto úžasný a nervy drásající příběh, ale teď mě strašně rozčilovalo to neustálé ukončování kapitol v zásadních momentech. I přesto je to dobrý odrazový můstek ke čtení dalších hororů.

buldozer5
buldozer5
22.11.2017 5 z 5

Jedna z mála sérií, kterou dokážu číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí...

zralok.av
zralok.av
20.01.2016 3 z 5

Od tohoto autora jsem již jednu knížku četla (Krev příšery), přišla jsem k ní v knihovně, kde mě zaujal její název, když jsem si pak prohlížela další knížky vydané v této sérii, tak jsem si vždy chtěla půjčit : Úsměv prosím... příchází zlo! . Po přečtení, ale musím říci, že se mi více líbila asi Krev příšery, jelikož mi přišla napínavější a děsivější. Možná to ale bylo tím, že od doby co jsem hltala její stránky, uběhlo již 9 let a v té době mi svět přišel pompéznější a vše pro mě mělo jiné hodnoty.
Doporučuji jako oddechové čtení : ) .

Cryptkeeper
Cryptkeeper
12.09.2015 5 z 5

V dnešním selfie světě by asi populace pěkně prořídla,každopádně super knížka;)
Další parádní díl do sbírky.

kateeljackson
kateeljackson
02.05.2015

Knihu jsem četla jako malá ale rozhodně doporučuji.

Tinoušek
Tinoušek
28.11.2014 5 z 5

Originální nápad, skvělé zpracování. Knížka, kterou sice přečtete za hodinku v buse, ale opravdu je dobrá a myslet na ni budete ještě dlouho poté, co jste dočetli poslední stránku... :D

SabinaV.
SabinaV.
16.12.2013 5 z 5

Mě by určitě nenapadlo,že by mohl mít foťák hlavní roli v nějaké knize.A tento nápad obdivuju.

mercedes1j8
mercedes1j8
10.08.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila, bála jsem se potom fotit :D

Ell Amaterasu
Ell Amaterasu
28.04.2013 4 z 5

Úplně první knížka ze série Husí kůže, kterou jsem četla. Líbila se mi, a tak jsem si přečetla i další.

Veronika Kachl
Veronika Kachl
28.03.2013

hus

TessDragon
TessDragon
12.09.2012 5 z 5

Série Husí kůže.Tuto sérii jsem jako mladší milovala.Má v sobě dostatečnou špetku humoru,dobrodružství a hlavně strachu.Vřele doporučuji.

Horxus
Horxus
02.06.2012 5 z 5

Hororový příběh na jednu noc. A jako ostatní Husí kůže mě nadchl! Ovšem pokud je vám více jak 13 let tak od toho zase nic moc nečekejte.

horory

Robert Lawrence Stine
americká, 1943
2005  82%Hororland
1992  66%Nůž
2005  82%Maska
2017  71%Ostrov strachu
2005  79%Půlnoční přízrak

Kniha Úsměv prosím... příchází zlo! je v