Husákovy děti / Hřbitov prasátek

Husákovy děti / Hřbitov prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289096/bmid_husakovy-deti-hrbitov-prasatek-dDX-289096.jpg 5 54 12

Dvojvydání, které obsahuje dva příběhy v jednom brožovaném svazku: z jedné strany je pro čtenáře připravena humoristická retronovela Husákovy děti aneb Mistrovství světe ve lhaní a z druhé „gastronomický horor“ Hřbitov prasátek. Husákovy děti se odehrávají koncem osmdesátých let v pohraničním městě Děčíně a realitu té doby zachycují optikou kluka na hranici puberty. Dvanáctiletý městský kluk Marek vypráví o své rodině, přátelích, škole, učitelkách a hlavně o tom, jak je důležité správně lhát, protože jen tak se můžete stát mistrem světa ve lhaní! Hřbitov prasátek, který byl inspirován knihou Stephena Kinga Řbitov zviřátek, je komediální „gastronomický horor“, v němž všechno není takové, jakým se zdá a naopak. Začínají prázdniny a do obce Labská Stráň přijíždí rodina učitele Josefa Vodrážky, která si zde pronajala na léto chalupu. Josef, jeho žena Jana, a jejich dcera Jarmilka, která trpí nechutenstvím, jsou z chalupy a jejího okolí nadšení. Hned první večer se Josef seznámí s podivínským sousedem Hroudou, který si jednak rád přihne, ale ještě raději mluví o tom, že přijeli do kraje, jak on říká, „tajemnýho, kterej každýho poznamená a změní“. Jestli a jak se rodina Josefa Vodrážky změní, zjistíte uvnitř knihy.... celý text

jprst
31.07.2019 5 z 5

Pro mne jako pamětníka oněch dob dobrá trefa a počteníčko, které doporučuji především svým vrstevníkům.

CleoXandra
03.03.2019 3 z 5

Čtivá kniha, místy i vtipná, napadlo mě srovnání s podobně laděnými knihami Petra Šabacha. Dle mého názoru však jejich kvality nedosahuje.

Chytuš
06.05.2018 5 z 5

Husákovy děti jsou bezpochyby novelkou pro pamětníky :-) Tenkrát bych jí ohodnotila jako "dóóst dobrý", teď se říká "hustýý". Takové osmdesátkové Pelíšky, úplně jsem se při čtení vrátila zpátky do dětství... A na dětství jsem zavzpomínala i při čtení Hřbitova prasátek, i když tady už je to opravdu hodně osobní - jako dceři chovatele (nejenom prasátek) mi popisované obžerství leccos připomělo :-) Bavila jsem se u obou... Ducha obou novel krásně popsali Ajtakrajta a Koškin, k tomu už není co víc dodat...

Plojhar
01.04.2018 5 z 5

Skvělá humoristická knížka, která dostala čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka 2016. Inteligentní humor a originální humor.

miska2609
24.01.2018 5 z 5

Velmi humorne napsane a prectene jednim dechem!

Hulán
28.10.2017 5 z 5

Čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka pro tuhle knížku je zcela zasloužené. Husákovy děti jsou bomba a Hřbitov je sice trochu "klubová" záležitost, ale rozhodně stojí za to.

rasputin
13.06.2017 5 z 5

Husákovy děti jsou první kniha od dob, kdy vyšel Forrest Gump, která mne donutila smát se nahlas. Ale asi je to spíš určené pro ty, kterých se to týká. Dnešní generaci toho tato kniha moc neřekne.
Hřbitov prasátek je taky hodně dobrej. Možná bych to snesl o trochu delší a napínavější, ale na večer dobrý. Zrovna se snažím zhubnout a chuť na kus vepřového byla v půl dvanáctý o to větší.

Ajtakrajta
18.02.2017 5 z 5

Tato dvojkniha krásně ukazuje autorův rozsah. Jak dole napsal Koškin. Lidé více preferují Husákovy děti, ale mě pobavily obě novely, ačkoliv jsou každá z jiného soudku. Husákovy děti jsou takové Poláčkovsko-Šabachovské a ze Hřbitova prasátek na nás mává duch pana Švandrlíka. Ale nechci tím říct, že by p.Deli tyto autory kopíroval. Ve svém stylu je svébytný a originální. Po všech různých "vtipných" deníčcích a vymyšlených příhodách malých dětí, které autoři vydávají za pravé, je tohle ryzí literární sranda. A dobrá sranda. Pro mě kandidát na knihu roku. :-)

kmotra iška
17.01.2017

Husákovy děti jsou úžasné. Četla jsem knihu ve vlaku a bylo mi jedno, co řeknou spolucestující, že se směju nahlas. A Hřbitov prasátek, napínavé jak kšandy. :-) Četla jsem jedním dechem a obdivovala autora, ,,

Koškin
07.12.2016 5 z 5

Mnozí preferují Husákovy děti, já považuji Hřbitov prasátek za rovnocenný kus. Vtipné, svižné, nápadité. Z jedné strany Bylo nás 5 v 80. letech, z druhé Stephen King brouzdající po lesích Labské stráně. Velmi příjemné čtení, které má jen malé mušky, jako že nerodáci asi netuší, že Střelák je naše úžasné kulturní a společenské centrum u výpadovky na Hřensko a Německo, jak to má zámek a zámeček Pastýřák, že jsou naproti sobě přes Labe, upatěny starým mostem, a že koupák pod zámkem je stejně jako zámek na pravém břehu, přes Ploučnici, která se vlévá do Labe právě pod skalou, kde se tyčí zámek, a že je u něj kemp. Stačila ke každému pár vysvětlujících slov, ale ty už máte, takže směle do čtení!

Odnikud
28.09.2016 5 z 5

Nejvtipnější kniha kterou jsem v poslední době četl. Vlastně jsou to dvě knížky tištěné zvratmo. Obě stojí za to. U obou jsem se smál nahlas.

Ali Ahmed
22.05.2016 4 z 5

Velmi zvláštní spojení dvou novel, které spolu nemají, kromě autora, nic společného. Kvůli Husákovým dětem se jí rozhodně vyplatí koupit.

Kniha Husákovy děti / Hřbitov prasátek je v