Husákovy děti / Hřbitov prasátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvojvydání, které obsahuje dva příběhy v jednom brožovaném svazku: z jedné strany je pro čtenáře připravena humoristická retronovela Husákovy děti aneb Mistrovství světe ve lhaní a z druhé „gastronomický horor“ Hřbitov prasátek. Husákovy děti se odehrávají koncem osmdesátých let v pohraničním městě Děčíně a realitu té doby zachycují optikou kluka na hranici puberty. Dvanáctiletý městský kluk Marek vypráví o své rodině, přátelích, škole, učitelkách a hlavně o tom, jak je důležité správně lhát, protože jen tak se můžete stát mistrem světa ve lhaní! Hřbitov prasátek, který byl inspirován knihou Stephena Kinga Řbitov zviřátek, je komediální „gastronomický horor“, v němž všechno není takové, jakým se zdá a naopak. Začínají prázdniny a do obce Labská Stráň přijíždí rodina učitele Josefa Vodrážky, která si zde pronajala na léto chalupu. Josef, jeho žena Jana, a jejich dcera Jarmilka, která trpí nechutenstvím, jsou z chalupy a jejího okolí nadšení. Hned první večer se Josef seznámí s podivínským sousedem Hroudou, který si jednak rád přihne, ale ještě raději mluví o tom, že přijeli do kraje, jak on říká, „tajemnýho, kterej každýho poznamená a změní“. Jestli a jak se rodina Josefa Vodrážky změní, zjistíte uvnitř knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289096/husakovy-deti-hrbitov-prasatek-dDX-289096.jpg 4.753
Žánr
Humor, Novely, Literatura česká
Vydáno, e-bohém
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Husákovy děti / Hřbitov prasátek

Přidat komentář
jprst
31.07.2019

Pro mne jako pamětníka oněch dob dobrá trefa a počteníčko, které doporučuji především svým vrstevníkům.

CleoXandra
03.03.2019

Čtivá kniha, místy i vtipná, napadlo mě srovnání s podobně laděnými knihami Petra Šabacha. Dle mého názoru však jejich kvality nedosahuje.


Chytuš
06.05.2018

Husákovy děti jsou bezpochyby novelkou pro pamětníky :-) Tenkrát bych jí ohodnotila jako "dóóst dobrý", teď se říká "hustýý". Takové osmdesátkové Pelíšky, úplně jsem se při čtení vrátila zpátky do dětství... A na dětství jsem zavzpomínala i při čtení Hřbitova prasátek, i když tady už je to opravdu hodně osobní - jako dceři chovatele (nejenom prasátek) mi popisované obžerství leccos připomělo :-) Bavila jsem se u obou... Ducha obou novel krásně popsali Ajtakrajta a Koškin, k tomu už není co víc dodat...

Plojhar
01.04.2018

Skvělá humoristická knížka, která dostala čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka 2016. Inteligentní humor a originální humor.

miska2609
24.01.2018

Velmi humorne napsane a prectene jednim dechem!

Hulán
28.10.2017

Čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka pro tuhle knížku je zcela zasloužené. Husákovy děti jsou bomba a Hřbitov je sice trochu "klubová" záležitost, ale rozhodně stojí za to.

rasputin
13.06.2017

Husákovy děti jsou první kniha od dob, kdy vyšel Forrest Gump, která mne donutila smát se nahlas. Ale asi je to spíš určené pro ty, kterých se to týká. Dnešní generaci toho tato kniha moc neřekne.
Hřbitov prasátek je taky hodně dobrej. Možná bych to snesl o trochu delší a napínavější, ale na večer dobrý. Zrovna se snažím zhubnout a chuť na kus vepřového byla v půl dvanáctý o to větší.

Ajtakrajta
18.02.2017

Tato dvojkniha krásně ukazuje autorův rozsah. Jak dole napsal Koškin. Lidé více preferují Husákovy děti, ale mě pobavily obě novely, ačkoliv jsou každá z jiného soudku. Husákovy děti jsou takové Poláčkovsko-Šabachovské a ze Hřbitova prasátek na nás mává duch pana Švandrlíka. Ale nechci tím říct, že by p.Deli tyto autory kopíroval. Ve svém stylu je svébytný a originální. Po všech různých "vtipných" deníčcích a vymyšlených příhodách malých dětí, které autoři vydávají za pravé, je tohle ryzí literární sranda. A dobrá sranda. Pro mě kandidát na knihu roku. :-)

1