Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.53730
Série:

Hunger Games (2.)

Originální název:

The Hunger Games: Catching Fire (2009)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (382)

Přidat komentář
Andynka
07. května

Trošku slabší než první díl, ale i tak pecka. Škoda jen, že to mělo tak dlouhý začátek , než se začalo něco dít.

misak94
24. dubna

Tenhle díl byl vážně moc pěkný. Nedokážu říct, jestli byl lepší než předchozí ale to mu neubralo na kvalitě. Opět strhující dej a skvěle podání, které nutí pokračovat i když už člověk nemůže.

HDosoudilová
23. dubna

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Jak mě jednička bavila, tady mi děj příšel zbytečně zdlouhavý. První polovina akorát více méně opakuje první díl a nic moc se tam neděje. Až druhá polovina to trochu zachránila, ale kdyby nebylo otevřeného konce, třetí díl bych už vzdala. A můj pohled na Katniss i na Peetu se úplně obrátil. Takže jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Tesinka_Laufey
22. dubna

První třetina knihy byla jedno velké utrpení. Neustálé fňukání nad neschopností se rozhodnout jestli Peeta nebo Hurikán bylo víc než otravné. Stále jsem neobjevila žádnou postavu, která by se mi zalíbila. Doufám, že poslední díl bude lepší.

katka639
08. dubna

Stejně jako první díl mne tento naprosto pohltil. Přečetla jsem ho vesměs za několik večerů a nemohla jsem se odtrhnout. Jako milovnice fantasy knih jsem spokojena. Peeta a Katniss jsou moje nejoblíbenější dvojice. Rozhodně doporučuji a dávám knize 5*.

Rawen616
03. dubna

O něco větší bída než jednička. Trochu to zachraňuje jen docela originální aréna hry ke konci a depresivní závěr. Hlavní postava(i postavy) jsou silně nesympatické a doslova se utápí ve své vztahové rozpolcenosti, sebeobviňování, pocitech, věčném fňukání a úvahách kdy a pro koho se obětovat atd. Slyšeno jako audiokniha. Risknu i tu trojku, když už jsem se do toho odvážil.

Lele7
10. března

Opravdu hezká kniha :)

blonďatá.luc
04. března

Opět jsem knihu nemohla odložit a proto jí náleží 5*. Bohužel mě ale opět první třetina knihy moc nebavila, kdežto poslední třetinou jsem byla nadšená. První díl se mi asi líbil o něco více (bylo to zaměřené hlavně na arénu, která byla pořádně napínavá), ale toto bylo rozhodně povedené navázání. Jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne.

vivalamuff
05. února

Za mě o něco slabší než první díl. Katniss mi byla silně nesympatická. Její myšlenkové pochody občas nedávaly smysl. Každou chvíli jsem byla zahlcena otázkami typu proč, jak, apod. Celá kniha je ukázkou úvahy co by kdyby - a pak je všechno úplně jinak :-D Milostný trojúhelník hlavních hrdinů je velmi nevěrohodný.
Celou knihu zachránila vlastně aréna. Ta byla promyšlena dokonale. Napětí v ní nechybělo.

Rea1307
08. ledna

Druhý díl se mi rozhodně líbil více než první. Netočí se celý jen kolem arény, což mi přišlo fajn. Více se seznamujeme s postavami a je zde daleko důmyslněji vymyšlena aréna.. Těším se na pokračování.

Adhara
08. ledna

Ani druhý diel trilógie nesklamal. Je podobne pútavý, čítavý ako prvý, dopĺňajúci ho a pritom sa neopakujúci. Svet, v ktorom sa to odohráva, sa mi páči. Možno začiatok bol trošku pomalý, ale to mi nevadilo, aspoň sme sa dozvedeli viac aj o Katnissinom živote pred Hrami, na čo v prvom dieli akosi nebolo miesto. Prekážala mi však Katnissina veľká sebaobetavosť. Jej dychtivosť obetovať sa za chlapca, ktorého podľa vlastného presvedčenia ani nemiluje (hoci všetko nasvedčuje tomu, že skutočnosť je už niekde inde) nie je dosť presvedčivá. Mal byť viac zdôrazňovaný fakt, že sa tak rozhodla aj preto, lebo si myslí, že Sídlo ju ďalšie Hry nenechá prežiť, nielen z vrúcnej nezištnosti a zmyslu pre spravodlivosť – to mi pripadá priveľmi americké. Jej túžba nechať sa zabiť a dokonca predtým “zbaviť utrpenia” aj svojich priateľov ma najviac iritovala ku koncu, keď všetko nasvedčovalo tomu, že je už v bezpečí. A čo sa týka jej predstieraného tehotenstva, spočiatku to bol senzačný nápad, no pochybujem, že v Aréne nikto z divákov nezapochyboval, či je naozaj v druhom stave – veď potom, čo tam prežila, mala potratiť aj trikrát… Inak ale zaujímavý príbeh na voľné chvíle.

Vesmich
07. ledna

Druhý díl Hladových her si udržuje všechno to napětí a spád prvního. Tento je temnější a tvrdší. Dozvěděli jsme se více informací o jednotlivých krajích a genezi her. Obraz, který se před čtenářem otevře, je obraz Evropy před Francouzskou revolucí – zatímco v Kapitolu používají prášky na zvracení, aby mohli jíst celý večer, v krajích se umírá hladem. Vytváření mediální reality je mrazivé a Dívka v plamenech stále uvěřitelná, výbušná, nevěřící, prudká, vyplašená, váhavá i statečná, neschopná milovat nebo cítit cokoliv podobného, protože jediné, co jí naplňuje, je strach. Druhý díl představuje plynulé a plnohodnotné pokračování, ve kterém se děj nenatahuje ani uměle ani hloupě. Pro mladé dospělé (a nejen pro ně) rozhodně velmi doporučená četba.

knihařka2
04. ledna

Malinko horší než první díl ale pořád hezky čtivé a napínavé.

ronniejohns
27.12.2017

Druhý díl jsem četla téměř ihned po prvním. Hodnotím ho velmi kladně. Možná úroveň knihy mírně upadla, ale nijak drasticky. Hodně se podobá prvnímu dílu, hlavně díky tomu, že se opět vracíme do Kapitolu a do Arény. Když už mluvím o Aréně, bála jsem se, jak ji filmově ztvární. Světe div se, přesně tak, jak jsem si při čtení představovala.

_Peprmintka_
13.12.2017

Za mě nejslabší díl série. První třetina knihy jen jakási okecávačka ždímající první díl, vůbec nedržel tempo, sešup dolů jak sviňa. Musím ovšem ocenit tu skvostnou arénu, ta byla vymyšlená dokonale.
Nicméně z milostného trojúhelníku jsem se málem osypala, to vážně ne. Ještě pár YA knížek s milostnými trojúhelníky a začnu těm autorům posílat dopisní bomby.

Bekerče
17.11.2017

Tenhle díl se mi líbil asi z celé série nejvíce! :) Maximálně doporučuji! :)

Petra024
26.10.2017

Prostě užasný.

martinkaLLL
18.10.2017

Prostě super, paráda a přečteno jedním dechem. Hned dám přečíst dál, to si nemohu nechat pro sebe.

Welinie
05.10.2017

Ou je... Jednička pro mě byla poznání lepší, ale to bude asi tím, ze už jsem viděla film. Ale ocenila jsem, ze některé pasáže v knize byly jako bonus ;)

orangerose
28.09.2017

Jeste vic napinavejsi nez 1 dil :)

LadyAlis
21.09.2017

Opět super díl :)

SmallLucia
12.09.2017

Skvělé pokračování prvního dílu. Hunger games je prostě můj šálek kávy.

Isew
19.08.2017

Druhý díl byl stejně strhující jako první. Vůbec mi nevadily myšlenkové pochody Katniss. Naopak. Krásně si o ní lze udělat plastičtější obraz. Oceňuji to, že to není prvoplánová hrdinka, která všechno zvládne a ještě je okouzlující a všichni ji milují. Katniss je upřímná, náladová, umíněná, nerozhodná, otravná. A jaká jiná by měla být? Vždyť je jí 17 let. Styl psaní mi vyhovuje. Nenašla jsem hluchá místa a pořád jsem byla v napětí.

vandalindakova
18.08.2017

Začátek byl takový bez děje, až jsem si říkala, co by se mohlo dít. Hlavou se mi honili nápady na další děj a poté to přišlo. 11 kapitola (myslím :D)! A byla jsem v šoku. Částečně z toho, že mě opravdu napadlo, že se to může stát a částečně z toho, že to bylo tak kruté. Naštěstí měli Čtvrtohry alespoň jinačí průběh, i když se pořád umíralo. Ale to už je bohužel součást hladových her. Za mě určitě doporučuji.

Nikiny
10.08.2017

Tak jako první díl byla úžasná, hned jsem začala číst díl třetí, i když vím, jak to dopadne :(, nemůžu si pomoct a četla bych stále dál (třeba se ten konec změní :-D)!

Schary
21.07.2017

O něco slabší než první díl, z Katniss je hromádka nervů...

vodopad152
18.07.2017

Kniha mě ze začátku hrozně nebavila. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli poslední 100 stránkám, které stály za to.

groula
11.07.2017

Líbilo se mi to o něco víc než první díl. Zacet sem se do toho protože jsem byl zvědavej jak to dopadne a on je ten konec otevrenej.
Furt si myslím že by to šlo napsat mnohem ctiveji, ale pro dospívající dívky je to asi dobrý :-)

dancadragneel
07.07.2017

Knihy jsou prostě zajímavější než filmy a umí Hunger games jeste víc. Zatímco film mi než se objevili v aréně nepřišel nijak zajímavý tak kniha mě dostala ihned na začátku. Klidně bych řekla že je druhý díl lepší než první. Konečně jsem se dozvěděla jak vyhrál Haymitch své hry a též jsem se ještě více dozvěděla o matce Katniss a co vlastně může všechno znamenat reprodrozd. Knihu rozhodně doporučuji... Na film radši nekoukejte!

JosefW
30.06.2017

Po Hrách o život jsem si řekl, že si musím nechat alespoň nějaký čas odstup než se vrhnu na pokračování. Inu, moc dlouho mi to nevydrželo. Kniha se mi celkově líbila o něco více než předchozí díl. Je sice pravdou, že dvě třetiny příběhu čekáte, než se Katniss vrátí do arény, avšak mně to zase tolik nevadilo. Oproti filmovému zpracování jsem se konečně dozvěděl, jak Haymitch vyhrál své hry, avšak na druhou stranu, ve filmu bylo více scén se Snowem. Moc bych chtěl dát pět hvězd, ale je to tak za čtyři a něco. Kniha se mi líbila, ale na plný počet to prostě není.