Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.53661

Hunger Games (2.)

The Hunger Games: Catching Fire (2009)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

vivalamuff

Za mě o něco slabší než první díl. Katniss mi byla silně nesympatická. Její myšlenkové pochody občas nedávaly smysl. Každou chvíli jsem byla zahlcena otázkami typu proč, jak, apod. Celá kniha je ukázkou úvahy co by kdyby - a pak je všechno úplně jinak :-D Milostný trojúhelník hlavních hrdinů je velmi nevěrohodný.
Celou knihu zachránila vlastně aréna. Ta byla promyšlena dokonale. Napětí v ní nechybělo.

Rea1307

Druhý díl se mi rozhodně líbil více než první. Netočí se celý jen kolem arény, což mi přišlo fajn. Více se seznamujeme s postavami a je zde daleko důmyslněji vymyšlena aréna.. Těším se na pokračování.

Adhara

Ani druhý diel trilógie nesklamal. Je podobne pútavý, čítavý ako prvý, dopĺňajúci ho a pritom sa neopakujúci. Svet, v ktorom sa to odohráva, sa mi páči. Možno začiatok bol trošku pomalý, ale to mi nevadilo, aspoň sme sa dozvedeli viac aj o Katnissinom živote pred Hrami, na čo v prvom dieli akosi nebolo miesto. Prekážala mi však Katnissina veľká sebaobetavosť. Jej dychtivosť obetovať sa za chlapca, ktorého podľa vlastného presvedčenia ani nemiluje (hoci všetko nasvedčuje tomu, že skutočnosť je už niekde inde) nie je dosť presvedčivá. Mal byť viac zdôrazňovaný fakt, že sa tak rozhodla aj preto, lebo si myslí, že Sídlo ju ďalšie Hry nenechá prežiť, nielen z vrúcnej nezištnosti a zmyslu pre spravodlivosť – to mi pripadá priveľmi americké. Jej túžba nechať sa zabiť a dokonca predtým “zbaviť utrpenia” aj svojich priateľov ma najviac iritovala ku koncu, keď všetko nasvedčovalo tomu, že je už v bezpečí. A čo sa týka jej predstieraného tehotenstva, spočiatku to bol senzačný nápad, no pochybujem, že v Aréne nikto z divákov nezapochyboval, či je naozaj v druhom stave – veď potom, čo tam prežila, mala potratiť aj trikrát… Inak ale zaujímavý príbeh na voľné chvíle.

Vesmich

Druhý díl Hladových her si udržuje všechno to napětí a spád prvního. Tento je temnější a tvrdší. Dozvěděli jsme se více informací o jednotlivých krajích a genezi her. Obraz, který se před čtenářem otevře, je obraz Evropy před Francouzskou revolucí – zatímco v Kapitolu používají prášky na zvracení, aby mohli jíst celý večer, v krajích se umírá hladem. Vytváření mediální reality je mrazivé a Dívka v plamenech stále uvěřitelná, výbušná, nevěřící, prudká, vyplašená, váhavá i statečná, neschopná milovat nebo cítit cokoliv podobného, protože jediné, co jí naplňuje, je strach. Druhý díl představuje plynulé a plnohodnotné pokračování, ve kterém se děj nenatahuje ani uměle ani hloupě. Pro mladé dospělé (a nejen pro ně) rozhodně velmi doporučená četba.

knihařka2

Malinko horší než první díl ale pořád hezky čtivé a napínavé.

ronniejohns
27.12.2017

Druhý díl jsem četla téměř ihned po prvním. Hodnotím ho velmi kladně. Možná úroveň knihy mírně upadla, ale nijak drasticky. Hodně se podobá prvnímu dílu, hlavně díky tomu, že se opět vracíme do Kapitolu a do Arény. Když už mluvím o Aréně, bála jsem se, jak ji filmově ztvární. Světe div se, přesně tak, jak jsem si při čtení představovala.

_Peprmintka_
13.12.2017

Za mě nejslabší díl série. První třetina knihy jen jakási okecávačka ždímající první díl, vůbec nedržel tempo, sešup dolů jak sviňa. Musím ovšem ocenit tu skvostnou arénu, ta byla vymyšlená dokonale.
Nicméně z milostného trojúhelníku jsem se málem osypala, to vážně ne. Ještě pár YA knížek s milostnými trojúhelníky a začnu těm autorům posílat dopisní bomby.

Bekerče
17.11.2017

Tenhle díl se mi líbil asi z celé série nejvíce! :) Maximálně doporučuji! :)

Petra024
26.10.2017

Prostě užasný.

martinkaLLL
18.10.2017

Prostě super, paráda a přečteno jedním dechem. Hned dám přečíst dál, to si nemohu nechat pro sebe.

Welinie
05.10.2017

Ou je... Jednička pro mě byla poznání lepší, ale to bude asi tím, ze už jsem viděla film. Ale ocenila jsem, ze některé pasáže v knize byly jako bonus ;)

orangerose
28.09.2017

Jeste vic napinavejsi nez 1 dil :)

LadyAlis
21.09.2017

Opět super díl :)

SmallLucia
12.09.2017

Skvělé pokračování prvního dílu. Hunger games je prostě můj šálek kávy.

Isew
19.08.2017

Druhý díl byl stejně strhující jako první. Vůbec mi nevadily myšlenkové pochody Katniss. Naopak. Krásně si o ní lze udělat plastičtější obraz. Oceňuji to, že to není prvoplánová hrdinka, která všechno zvládne a ještě je okouzlující a všichni ji milují. Katniss je upřímná, náladová, umíněná, nerozhodná, otravná. A jaká jiná by měla být? Vždyť je jí 17 let. Styl psaní mi vyhovuje. Nenašla jsem hluchá místa a pořád jsem byla v napětí.

vandalindakova
18.08.2017

Začátek byl takový bez děje, až jsem si říkala, co by se mohlo dít. Hlavou se mi honili nápady na další děj a poté to přišlo. 11 kapitola (myslím :D)! A byla jsem v šoku. Částečně z toho, že mě opravdu napadlo, že se to může stát a částečně z toho, že to bylo tak kruté. Naštěstí měli Čtvrtohry alespoň jinačí průběh, i když se pořád umíralo. Ale to už je bohužel součást hladových her. Za mě určitě doporučuji.

Nikiny
10.08.2017

Tak jako první díl byla úžasná, hned jsem začala číst díl třetí, i když vím, jak to dopadne :(, nemůžu si pomoct a četla bych stále dál (třeba se ten konec změní :-D)!

Schary
21.07.2017

O něco slabší než první díl, z Katniss je hromádka nervů...

vodopad152
18.07.2017

Kniha mě ze začátku hrozně nebavila. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli poslední 100 stránkám, které stály za to.

groula
11.07.2017

Líbilo se mi to o něco víc než první díl. Zacet sem se do toho protože jsem byl zvědavej jak to dopadne a on je ten konec otevrenej.
Furt si myslím že by to šlo napsat mnohem ctiveji, ale pro dospívající dívky je to asi dobrý :-)

dancadragneel
07.07.2017

Knihy jsou prostě zajímavější než filmy a umí Hunger games jeste víc. Zatímco film mi než se objevili v aréně nepřišel nijak zajímavý tak kniha mě dostala ihned na začátku. Klidně bych řekla že je druhý díl lepší než první. Konečně jsem se dozvěděla jak vyhrál Haymitch své hry a též jsem se ještě více dozvěděla o matce Katniss a co vlastně může všechno znamenat reprodrozd. Knihu rozhodně doporučuji... Na film radši nekoukejte!

JosefW
30.06.2017

Po Hrách o život jsem si řekl, že si musím nechat alespoň nějaký čas odstup než se vrhnu na pokračování. Inu, moc dlouho mi to nevydrželo. Kniha se mi celkově líbila o něco více než předchozí díl. Je sice pravdou, že dvě třetiny příběhu čekáte, než se Katniss vrátí do arény, avšak mně to zase tolik nevadilo. Oproti filmovému zpracování jsem se konečně dozvěděl, jak Haymitch vyhrál své hry, avšak na druhou stranu, ve filmu bylo více scén se Snowem. Moc bych chtěl dát pět hvězd, ale je to tak za čtyři a něco. Kniha se mi líbila, ale na plný počet to prostě není.

kyticka152
22.06.2017

Kniha se mi líbila, ač mě malinko zklamala. Doufala jsem, že bude více příběhu z arény, ale i tak jsem si to užila. Doporučuji k přečtení!

Elea
21.06.2017

Druhý díl trilogie většinou bývá nejslabší, pro tuto knihu to však neplatí, líbila se mi stejně, možná i o trochu víc, jako první díl.

Dáma s hrnstjm
20.06.2017

Měla jsem neodbytný pocit, že první polovinu knihy se absolutně nic nestalo. Aréna smrti nasadila laťku příliš vysoko...

vikaa
19.06.2017

Kniha se zase četla skoro sama. Myšlenka poslat do arény vítěze z jednotlivých krajů byla originální a vypuknutí nepokojů se dalo při vládě Kapitolu dříve nebo později očekávat. Otevřený konec mě přímo vybízí k tomu, sehnat si poslední díl trilogie a pořádně se začíst.

surynas
18.06.2017

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

Renata98
08.06.2017

Knížka se četla úplně sama...Hunger games je pro mě celkově srdeční záležitost, ke které se jednou určitě vrátím. Katniss je mi sympatická, obdivuji její statečnost a je mi vzorem. :))

Pitbullka
01.06.2017

Skvele cteni. Na muj vkus se az moc rozebirala politicka situace ale vzhledem k okolnostem to bylo potreba. Skoda, ze samotnym hram byla venovana jen nepatrna cast knihy. Ale druhy dil nezklamal.

martina.culik
29.05.2017

Další díl pokračuje ve stejném tempu jako ten předchozí - během čtení určitě není čas na nudu.