Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.53789

Hunger Games (2.)

The Hunger Games: Catching Fire (2009)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Markéta ♡

Skvělý, napívnavý příběh! Ani druhý díl nezklamal a já už se nemohu dočkat posledního!
Film je samozřejmě taktéž boží, ale co si budeme - kniha je kniha.

Futureloki

Super pokračování na trilogii

Laf

Další díl byl stejně skvělý jako ten první. Na nudu čas nezbýval. Příběh začíná gradovat, takže jsem zvědavá, jak to autorka dotáhne do konce.

kaca.ka

Jsem s druhým dílem rozhodně spokojená! Jasný, je tam trochu nepoměr mezi části před a v aréně, ale rozhodně bych neoželela ani část začátku, spíš bych rozšířila konec, bavil mě, ale byl krátký. A že se Katniss vrtá ve svých vztazích? Vždyť je jí 17, bez ohledu na vážnost situace je to úměrný, a je to young adult!

MíšaS.

Nuda, nuda, nuda. Doufám, že třetí díl bude zase bomba, protože tohle bylo kafe dvoják...

Sixtinka144

Opět- vrátila jsem se ke knize po pěti letech, abych si připomněla strhující příběh ve Vražedné pomstě. Kniha je tenoučká a stránky přímo ubíhají mezi prsty. Kapitoly jsou zvolené podle mého skvěle, nepříliš dlouhé. Autorka má prostě talent na psaní, pět hvězd.

DoDidDone

Takže tak: První půlka knihy se mi nelíbila, byla zdlouhavá a poměrně nudná. Chyběl ten švih, který mě zaujal v prvním díle, a který se tady ukázal až někdy ke konci. Katniss bych rád korunoval jako jednu z nejméně sympatických knižních hrdinek. Její mentalita je mi tak cizí a myšlenkové pochody tak nereálné a střelené, že mi z ní bylo občas do smíchu. Především tím myslím celou tu krizi ve výběru Peeta x Hurikán. Ono je jedno, že se kraje hroutí a ona i celá její rodina mají šanci zemřít, pořád bude myslet na to, kdo z nich jí je milejší a to mě tam neskutečně vadilo a otravovalo. Hlavně to tam bylo jako pěst na oko. Jinak nápad je dobrý (jestli jsem to nenapsal k prvnímu dílu, tak to píšu sem), jen možná trochu špatně promyšlený a zrealizovaný. Určitě bych víc času věnoval aréně a bojích v ní. To je ta dobrá stránka: aréna je daleko lepší než v prvním díle. Zajímavější, drsnější a napínavější. Jen krátká a poměrně zrychlená, přitom by o trochu delší popisy neuškodily. Kdyby – jak už tu omílám pořád dokola – byla Katniss více vyspělá, kdyby všechny protesty byly buď zestručněny, nebo dávaly větší smysl, přidal bych hvězdičku. Konec je otevřený a ihned nutí pro otevření třetího a posledního dílu, což se u mě v nejbližší době ale nestane. Zajímá mě, jak příběh dopadne a s kým tedy Katniss skončí, když to hraje tak výraznou roli, patrně i důležitější než cokoliv jiného. Fanoušek série asi nikdy nebudu, ale čtení nelituju. Zaujme, nemusí se u ní přemýšlet a na YA literaturu, kde hledat pro mě zajímavé knížky je jako hledat jehlu v kupce sena, mě docela baví a doporučil bych ji dál. Doufám ale, že mě třetí díl někdy v budoucnu nezklame a nezkazí mi celkový dojem.

sd1992

O chloupek slabší, než první díl, ale stejně pořád pecka! Když pominu fakt, že mě vytáčí Katniss se svou nerozhodností mezi Hurikánem a Peetou. :-D Jsem fakt zvědavá s kterým bude, pokud to teda všichni přežijí... :-/

Gabux

Bavila mě o trochu méně než první díl, ale stále to má ten elán a příběh neumírá.

Francesca14

Oproti prvnímu dílu se mi ten druhý zdá horší, za prvé proto, že první polovina se mi zdá příliš rozvleklá a za druhé tam Katniss příliš často řeší svůj milostný život a všechny svoje ostatní pocity. Jejich milostný trojúhelník mě teda rozhodně nijak nebral. V první části je sice taky nějaká akce, ale je jí méně a samotné Hunger Games jsou pak poměrně krátké a uspěchané. Chápu, že druhý díl už je spíš o vzpouře a ne o hrách, ale nějak mi přijde, že to sérii ubírá na kráse. Každopádně čtivost i napětí a hezká promyšlenost platí stejně jako u prvního dílu a kniha mě každopádně bavila, hlavně druhá půlka.

Burák

Určitě se mi druhý díl líbil víc než první, hlavně kvůli tomu. že děj nebyl zdaleka tak předvídavý. Jinak platí to samé co jsem psala v recenzi na Arénu smrti - je to čtivé, je to svižné a je to chvílemi dost kruté.
Delší úvod mi nevadil, naopak se mi líbilo jakou to vystavělo atmosféru a poodhalilo to, jak celá ta společnost (ne)funguje.
Hned jsem se pustila do závěrečného dílu, tak jsem na to zvědavá.

Žožik

Stejně jako první díl jsem ani tenhle nemohla odložit. I když ta první třetina by mohla být lepší. Hodně se mi ale líbily popsané pocity Katniss. A ten konec? Už se nemůžu dočkat na další díl.

Andynka

Trošku slabší než první díl, ale i tak pecka. Škoda jen, že to mělo tak dlouhý začátek , než se začalo něco dít.

misak94

Tenhle díl byl vážně moc pěkný. Nedokážu říct, jestli byl lepší než předchozí ale to mu neubralo na kvalitě. Opět strhující dej a skvěle podání, které nutí pokračovat i když už člověk nemůže.

HDosoudilová

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Jak mě jednička bavila, tady mi děj příšel zbytečně zdlouhavý. První polovina akorát více méně opakuje první díl a nic moc se tam neděje. Až druhá polovina to trochu zachránila, ale kdyby nebylo otevřeného konce, třetí díl bych už vzdala. A můj pohled na Katniss i na Peetu se úplně obrátil. Takže jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Tesinka_Laufey

První třetina knihy byla jedno velké utrpení. Neustálé fňukání nad neschopností se rozhodnout jestli Peeta nebo Hurikán bylo víc než otravné. Stále jsem neobjevila žádnou postavu, která by se mi zalíbila. Doufám, že poslední díl bude lepší.

katka639

Stejně jako první díl mne tento naprosto pohltil. Přečetla jsem ho vesměs za několik večerů a nemohla jsem se odtrhnout. Jako milovnice fantasy knih jsem spokojena. Peeta a Katniss jsou moje nejoblíbenější dvojice. Rozhodně doporučuji a dávám knize 5*.

Rawen616

O něco větší bída než jednička. Trochu to zachraňuje jen docela originální aréna hry ke konci a depresivní závěr. Hlavní postava(i postavy) jsou silně nesympatické a doslova se utápí ve své vztahové rozpolcenosti, sebeobviňování, pocitech, věčném fňukání a úvahách kdy a pro koho se obětovat atd. Slyšeno jako audiokniha. Risknu i tu trojku, když už jsem se do toho odvážil.

Lele7

Opravdu hezká kniha :)

blonďatá.luc

Opět jsem knihu nemohla odložit a proto jí náleží 5*. Bohužel mě ale opět první třetina knihy moc nebavila, kdežto poslední třetinou jsem byla nadšená. První díl se mi asi líbil o něco více (bylo to zaměřené hlavně na arénu, která byla pořádně napínavá), ale toto bylo rozhodně povedené navázání. Jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne.

vivalamuff

Za mě o něco slabší než první díl. Katniss mi byla silně nesympatická. Její myšlenkové pochody občas nedávaly smysl. Každou chvíli jsem byla zahlcena otázkami typu proč, jak, apod. Celá kniha je ukázkou úvahy co by kdyby - a pak je všechno úplně jinak :-D Milostný trojúhelník hlavních hrdinů je velmi nevěrohodný.
Celou knihu zachránila vlastně aréna. Ta byla promyšlena dokonale. Napětí v ní nechybělo.

Rea1307

Druhý díl se mi rozhodně líbil více než první. Netočí se celý jen kolem arény, což mi přišlo fajn. Více se seznamujeme s postavami a je zde daleko důmyslněji vymyšlena aréna.. Těším se na pokračování.

Adhara

Ani druhý diel trilógie nesklamal. Je podobne pútavý, čítavý ako prvý, dopĺňajúci ho a pritom sa neopakujúci. Svet, v ktorom sa to odohráva, sa mi páči. Možno začiatok bol trošku pomalý, ale to mi nevadilo, aspoň sme sa dozvedeli viac aj o Katnissinom živote pred Hrami, na čo v prvom dieli akosi nebolo miesto. Prekážala mi však Katnissina veľká sebaobetavosť. Jej dychtivosť obetovať sa za chlapca, ktorého podľa vlastného presvedčenia ani nemiluje (hoci všetko nasvedčuje tomu, že skutočnosť je už niekde inde) nie je dosť presvedčivá. Mal byť viac zdôrazňovaný fakt, že sa tak rozhodla aj preto, lebo si myslí, že Sídlo ju ďalšie Hry nenechá prežiť, nielen z vrúcnej nezištnosti a zmyslu pre spravodlivosť – to mi pripadá priveľmi americké. Jej túžba nechať sa zabiť a dokonca predtým “zbaviť utrpenia” aj svojich priateľov ma najviac iritovala ku koncu, keď všetko nasvedčovalo tomu, že je už v bezpečí. A čo sa týka jej predstieraného tehotenstva, spočiatku to bol senzačný nápad, no pochybujem, že v Aréne nikto z divákov nezapochyboval, či je naozaj v druhom stave – veď potom, čo tam prežila, mala potratiť aj trikrát… Inak ale zaujímavý príbeh na voľné chvíle.

Vesmich

Druhý díl Hladových her si udržuje všechno to napětí a spád prvního. Tento je temnější a tvrdší. Dozvěděli jsme se více informací o jednotlivých krajích a genezi her. Obraz, který se před čtenářem otevře, je obraz Evropy před Francouzskou revolucí – zatímco v Kapitolu používají prášky na zvracení, aby mohli jíst celý večer, v krajích se umírá hladem. Vytváření mediální reality je mrazivé a Dívka v plamenech stále uvěřitelná, výbušná, nevěřící, prudká, vyplašená, váhavá i statečná, neschopná milovat nebo cítit cokoliv podobného, protože jediné, co jí naplňuje, je strach. Druhý díl představuje plynulé a plnohodnotné pokračování, ve kterém se děj nenatahuje ani uměle ani hloupě. Pro mladé dospělé (a nejen pro ně) rozhodně velmi doporučená četba.

knihařka2

Malinko horší než první díl ale pořád hezky čtivé a napínavé.

ronniejohns
27.12.2017

Druhý díl jsem četla téměř ihned po prvním. Hodnotím ho velmi kladně. Možná úroveň knihy mírně upadla, ale nijak drasticky. Hodně se podobá prvnímu dílu, hlavně díky tomu, že se opět vracíme do Kapitolu a do Arény. Když už mluvím o Aréně, bála jsem se, jak ji filmově ztvární. Světe div se, přesně tak, jak jsem si při čtení představovala.

_Peprmintka_
13.12.2017

Za mě nejslabší díl série. První třetina knihy jen jakási okecávačka ždímající první díl, vůbec nedržel tempo, sešup dolů jak sviňa. Musím ovšem ocenit tu skvostnou arénu, ta byla vymyšlená dokonale.
Nicméně z milostného trojúhelníku jsem se málem osypala, to vážně ne. Ještě pár YA knížek s milostnými trojúhelníky a začnu těm autorům posílat dopisní bomby.

Bekerče
17.11.2017

Tenhle díl se mi líbil asi z celé série nejvíce! :) Maximálně doporučuji! :)

Petra024
26.10.2017

Druhé pokračování je lepší než první díl trilogie. Příběh o tom jak se Katniss musí vrátit  zpět do her se svým společníkem Peetou je neuvěřitelný. Když Katniss zničí arénu a ztratí svého Peetu uvědomí si že válka teprve začíná. Všem DOPORUČUJI!!!!

martinkaLLL
18.10.2017

Prostě super, paráda a přečteno jedním dechem. Hned dám přečíst dál, to si nemohu nechat pro sebe.