Vražedná pomsta
ekniha

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... Překv... celý text

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.

Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/212286/vrazedna-pomsta-212286.jpg 4.53461
Série:

Hunger Games (2.)

Originální název:

The Hunger Games: Catching Fire (2009)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Formáty eknihy:EPUB
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (362)

Přidat komentář
Isew
předevčírem

Druhý díl byl stejně strhující jako první. Vůbec mi nevadily myšlenkové pochody Katniss. Naopak. Krásně si o ní lze udělat plastičtější obraz. Oceňuji to, že to není prvoplánová hrdinka, která všechno zvládne a ještě je okouzlující a všichni ji milují. Katniss je upřímná, náladová, umíněná, nerozhodná, otravná. A jaká jiná by měla být? Vždyť je jí 17 let. Styl psaní mi vyhovuje. Nenašla jsem hluchá místa a pořád jsem byla v napětí.

vandalindakova
18. srpna

Začátek byl takový bez děje, až jsem si říkala, co by se mohlo dít. Hlavou se mi honili nápady na další děj a poté to přišlo. 11 kapitola (myslím :D)! A byla jsem v šoku. Částečně z toho, že mě opravdu napadlo, že se to může stát a částečně z toho, že to bylo tak kruté. Naštěstí měli Čtvrtohry alespoň jinačí průběh, i když se pořád umíralo. Ale to už je bohužel součást hladových her. Za mě určitě doporučuji.

Nikiny
10. srpna

Tak jako první díl byla úžasná, hned jsem začala číst díl třetí, i když vím, jak to dopadne :(, nemůžu si pomoct a četla bych stále dál (třeba se ten konec změní :-D)!

Schary
21. července

O něco slabší než první díl, z Katniss je hromádka nervů...

vodopad152
18. července

Kniha mě ze začátku hrozně nebavila. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli poslední 100 stránkám, které stály za to.

groula
11. července

Líbilo se mi to o něco víc než první díl. Zacet sem se do toho protože jsem byl zvědavej jak to dopadne a on je ten konec otevrenej.
Furt si myslím že by to šlo napsat mnohem ctiveji, ale pro dospívající dívky je to asi dobrý :-)

dancadragneel
07. července

Knihy jsou prostě zajímavější než filmy a umí Hunger games jeste víc. Zatímco film mi než se objevili v aréně nepřišel nijak zajímavý tak kniha mě dostala ihned na začátku. Klidně bych řekla že je druhý díl lepší než první. Konečně jsem se dozvěděla jak vyhrál Haymitch své hry a též jsem se ještě více dozvěděla o matce Katniss a co vlastně může všechno znamenat reprodrozd. Knihu rozhodně doporučuji... Na film radši nekoukejte!

JosefW
30. června

Po Hrách o život jsem si řekl, že si musím nechat alespoň nějaký čas odstup než se vrhnu na pokračování. Inu, moc dlouho mi to nevydrželo. Kniha se mi celkově líbila o něco více než předchozí díl. Je sice pravdou, že dvě třetiny příběhu čekáte, než se Katniss vrátí do arény, avšak mně to zase tolik nevadilo. Oproti filmovému zpracování jsem se konečně dozvěděl, jak Haymitch vyhrál své hry, avšak na druhou stranu, ve filmu bylo více scén se Snowem. Moc bych chtěl dát pět hvězd, ale je to tak za čtyři a něco. Kniha se mi líbila, ale na plný počet to prostě není.

kyticka152
22. června

Kniha se mi líbila, ač mě malinko zklamala. Doufala jsem, že bude více příběhu z arény, ale i tak jsem si to užila. Doporučuji k přečtení!

Elea
21. června

Druhý díl trilogie většinou bývá nejslabší, pro tuto knihu to však neplatí, líbila se mi stejně, možná i o trochu víc, jako první díl.

Dáma s hrnstjm
20. června

Měla jsem neodbytný pocit, že první polovinu knihy se absolutně nic nestalo. Aréna smrti nasadila laťku příliš vysoko...

vikaa
19. června

Kniha se zase četla skoro sama. Myšlenka poslat do arény vítěze z jednotlivých krajů byla originální a vypuknutí nepokojů se dalo při vládě Kapitolu dříve nebo později očekávat. Otevřený konec mě přímo vybízí k tomu, sehnat si poslední díl trilogie a pořádně se začíst.

surynas
18. června

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

Renata98
08. června

Knížka se četla úplně sama...Hunger games je pro mě celkově srdeční záležitost, ke které se jednou určitě vrátím. Katniss je mi sympatická, obdivuji její statečnost a je mi vzorem. :))

Pitbullka
01. června

Skvele cteni. Na muj vkus se az moc rozebirala politicka situace ale vzhledem k okolnostem to bylo potreba. Skoda, ze samotnym hram byla venovana jen nepatrna cast knihy. Ale druhy dil nezklamal.

martina.culik
29. května

Další díl pokračuje ve stejném tempu jako ten předchozí - během čtení určitě není čas na nudu.

anavi2009
13. května

Tak tenhle díl odsýpal snad ještě víc než ten první.. To jsem nečekala a knihu jsem slupla jak malinu za dva dny. Ještě že už mám doma i třetí díl, abych se do něj hned mohla pustit.. :)

Mamosvain
11. května

Děj se opravdu opět odvíjí hned od začátku, takže se nudit rozhodně nebudete... Nové postavy si vás také rychle získají... Autorka se opravdu zlepšila v psaní, i když podle mě v něm byla dost dobrá už od první stránky prvního dílu, takže nechápu některé recenzenty... No ale tak jdem dál. Děj je opravdu zajímavý a to, jak v průběhu knihy vám věci začnou zapadat do sebe, vás ještě víc navnadí na další slova, věty, stránky a kapitoly. A samozřejmě nemůže chybět ani smrt alespoň jedné vaší oblíbené postavy (pravděpodobně budou i dvě) a tak se do knihy vznese i trochu politování a smutku.
[97%]

Ketesh
19. dubna

Byla jsem mile překvapená, když jsem zjistila, že si i druhý díl v sérii udržel svoji kvalitu, nečekala jsem to. Děj dále pokračuje a já jsem zvědavá na další díl, na který se jdu vrhnout okamžitě.

VendyBW
12. dubna

První díl jsem nečetla, ale viděla pouze filmovou podobu. Vrhla jsem se tedy na knihu a ještě lepší jak film. Čtivé, skvěle popsané, napínavé. Až jsem si říkala, jak se tolik děje do knížky může vejít. A jdu s napětím na 3.díl.

Kayla
05. dubna

Konečně jsem tenhle díl úspěšně dočetla. Nemám ráda knihy, které čtu víc jak týden. Tento díl jsem četla přesně tři měsíce, což je docela dlouhá doba. Bohužel musím říct, že série HG mě tolik neuchvátila tak jak ostatní. Mám holt raději Divergenci (ta podle mého názoru se četla velmi dobře a děj utíkal), zatímco tady je sice příběh velmi originální, ale tak těžce napsaný, že mě to demotivuje číst dál.
Hlavní hrdinka mi prostě nesedí. Je taková chladná. Jedinou postavu, kterou mám upřímně ráda, je Peeta.
Celkově to hodnotím jako menší zklamání. Nejsem si jistá, zda se pustím do třetího dílu.
Mé hodnocení asi také hodně ovlivnil fakt, že jsem prvně viděla filmy, pak až knihy.

lassse
30. března

Druhý díl už o něco slabší než předchozí a to hlavně, že se tam dvě třetiny prakticky nic neděje. Ale to možná bude tím, že nejsem Young Adult. Uvidíme co přinese třetí díl...

fvalek
29. března

Vražedná pomsta porušila základní a tolik striktní zákon Hunger games a to ten, že do arény se jde jednou a vítěz je oslavován až do konce života. To je sice trošku velký zásah, ale přesně to vystihuje započínající rebelii, ve které se následně odehrává i zbytek děje. Řada nových postav je mnohem lepší než v 1. díle (Finnic, Johanna), děj se posouvá, ale nepodléhá ani stereotypu, ani nudě. Vlastně bych řekl, že jde tím nejlepším směrem kam mohl. Super díl, aréna je prostě srdcovka i na podruhé a tak dál :D

Leaena
16. března

Super čtení. Další ročník Hladových her a opět do arény. Vystupňované napětí, které nabývalo na intenzitě. Autorka vás uklidní, žádnou arénu nečekáte. Následně zažijete šok a během čtení se z něj neproberete. Bylo zajímavé uvědomovat si, jak v podstatě nenápadné gesto může vyprovokat lidi k soudržnosti a boji za svá práva a životy. V závěru si uvědomujete propojenost situací a činů, které nenápadně podněcovaly boj za svobodu a lidství.

Richelle
06. března

Zpátky? To je noční můra i pro mě! Byla jsem ráda, že je Katniss a Peeta jsou v bezpečí. Ale zmýlila jsem se. Autorka mě dostala. Prožívala jsem tu hrůzu spolu s nimi. Postupně jsem si zamilovala Finnicka. A na posledních několika stránkách jsem myslela, že se s každým přibývajícím řádkem rozbrečím.

Kačkaknihomol
03. března

První díl mi připadal lepší, ale tento má propracovanější děj. Katniss mně začíná pomalu, ale jistě štvát takže ji možná v dalším díle uškrtím. :D Konec knihy je víc než napínavý a mám pocit, že autorku zabiju, protože jsem napnutá jako struny. Nadšeně se vrhám po konci této úžasné trilogie.

silvie5281
22. února

Tak .. druhý díl jsem přečetla spíše ze setrvačnosti než z nadšení z knihy. Hodně mi vadily jejívnitřní boje a nerozhodnost vůči Peetovi a Hurikánovi. Měla jsem pocit, že bere toho, kdo je v dané chvíli .. více ohrožen. I když Peetu měla tendenci chránit vždy, zatímco Hurikána jen v případě jeho ohrožení. Autorka v knize pomalu začíná popisovat Hurikánův charakter, znechucený Kapitolskou diktaturou, avšak projevují se morální nedostatky, které ... nebudeme předbíhat. Každopádně kniha je velmi krásně napsaná, ukazuje se, že i přes snahu zničit v lidech vzdor a naději v lepší zítřky, klíčí odhodlaní vybojovat si "lepší svět". Knihu beru jako můstek mezi a prvním dilem-čtenáře nenadchne jako první, ale zároveň dává prostor zakončit trilogii na úrovni.

arket
31. ledna

Skvělé. Dech beroucí závěr. Už se těším na trojku.

Rup
28. ledna

Musím uznat, že autorka psát umí, leč… Leč chybí mi hloubka i šíře. Historie, pozadí celé společnosti i propracovanost jednotlivých postav. Občas se přistihnu, že vím co, ale netuším proč. Jisté věci jsou prostě nedomyšlené. Na jedné straně úžasná technika: sledovací zařízení, silová pole, vznášedla, atd. Na straně druhé, závislost na uhlí! I pohádky mají svou logiku, a zde mi, možná právě kvůli absenci relevantních informací, uniká. Zkrátka taková čtivě napsaná hříčka. A protože čtivě, tak za čtyři, ale k Orwellovi (níže uvedeno) se ani nepřiblížila.

Scheila
08. ledna

Druhý díl byl míň jasnej než ten první. Skončil hodně otevřeně a tak se už moc těším naa závěrečný... děj byl super. Sice jsem malinko čekala že se do arény vrátí kdyz pořád mluvili.o čtvrt horách. Tak mě to ani neprekvapilo, když to tak bylo. Každopádně to i tak bylo napínavé čtení u kterého se nenudim a zajímá me co bude dál... jen me mrzí její přístup k peetovi a hurikanovi. Hlavu plete oboum a sama.neví co chce. Pořád je nerozhodna. Tohle mi trochu vadí.