Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23612

Hunger Games (3.)

The Hunger Games: Mockingjay (2010)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Tesinka_Laufey
předevčírem

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

Andynka

Pecka! Posledni díl jsem si opravdu vychutnavala. Moc hezky napsany. Hltala jsem každé slovo! :-)

HDosoudilová

Na to, jak mě první díl neskutečně bavil, tak poslední tedy nijak extra. Už u druhého dílu jsem váhala, zda si trojku mám přečíst. Ale jelikož nemám ráda nedočtené serie, šla jsem do toho. Teď jsem ráda, že už mám celou serii přečtenou a vím, o čem to je. Znovu už bych do toho ovšem nešla. Katniss mi neskutečně lezla na nervy a děj mi přišel takový roztahaný. A konec? Ten mě dostal, ne v pozitivním slova smyslu.

misak94

Skvělé završení celé série, občas trochu chaotické myšlenky hlavní hrdinky ale po všem, čím si prošla by mě překvapilo kdyby jí to nepoznamenalo. Prostě super

katka639

Podle mého názoru skvělé zakončení série. Osobně se mi tento díl líbil ze všech nejvíc. Ode mne zasloužených 5*

Snehulajn

Krásně napsané a hezky ukončené, i když to zkončí smutně

Tomiholula

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.

Rawen616

Jako celek musim říct, že to vyloženě špatná trilogie není. Ale její neznalostí o nic zásadního taky nepřijdete. Třetí díl byl dost možná i ten nejlepší, protože je daleko víc depresivní a krvavý než díly předchozí. Až mě to chvílemi u tohohle žánru překvapilo. Má dokonce i pár příjemných nápadů bořících klišé, kterých jsem se obával. Např. odboj proti útlaku Kapitolu rozhodně nejsou klaďasové ale spíš fanatici, které moc netrápí kolik nevinné krve se prolije za "dobrou věc".
Podobě potěšila i závěrečná poprava padoucha, která proběhla jinak než by se očekávalo. Hlavní hrdinka je však stále nesympatická a zde ke konci ještě i celkem labilní. První díl ujde, druhý díl je bohužel odsouzen k tomu být lepidlem mezi jedničkou a trojkou a trojka je asi nejlepší, byť nikoliv bezchybná.

XTX

1. díl 5 hvězd
2. díl 4 hvězdy
3. díl 5 hvězd

Lele7

Přiznávám, že tahle knížka mě rozplakala. Je opravdu zajímavá a poutavá.

krausmary

Celá série Hunger Games se mi prostě vryla pod kůži, všechny tři díly byly napínavé od začátku do konce, děj měl spád a ani chvilku jsem se nenudila. Krásně mi doplnily ty malé mezery, které ve filmech chyběly. Já osobně jsem se ze začátku trochu prala s ich formou, ale to je spíš můj problém. Co se týče třetího dílu, líbil se mi asi ze všech nejméně, mrzelo mě, že smrt většiny lidí, byla odflákla, hlavně ta Finnickova :( Ke konci se mi zdálo, že to autorka chce mít rychle za sebou, přišlo mi to takové hořkosladké, Peeta se zázračně uzdraví a o pár let později už jsou jedna velká šťastná rodina. Co se stalo s Hurikánem a Haymitchem? Co se stalo s Katnissinou matkou? Jak teď žijí kapitolané? Konec by si zasloužil lepší zakončení...

hystericwidow

Vysoké celkové hodnocení vůbec neodpovídá realitě. Jestli se Collins něco podařilo, tak potom velké finále zdárně doku*vit. Pardon. "Velké finále". O formě psaní ani tak nemluvím. Collins píše úměrně standardu young adult a možná tento standard i převyšuje. Asi mi vždy jenom vadila ich-forma, ale to je detail. Co mi na třetích Hunger Games tolik vadí je zkrátka zpackaný příběh plný nesmyslností, zbytečného vraždění (ano, je to jakože drsná dystopie, ale přece i zabíjení svých postav může být prezentováno s určitou úrovní), nedotažeností a úplně nejhoršího ukončení. Ohledně děje mi během čtení vrtaly hlavou kupříkladu tyto myšlenky: !SPOILER! Ani skupina zkušených lidí nemohla několik měsíců vymyslet vhodnou strategii na dobytí Orlího hnízda. Hornický buran na to ale samozřejmě přijde v minutě! Coin usilovala Katniss o život. Proč jí tedy po vítězství nad Kapitolem zase jako nejlepší kamarádka povolí zabít Snowa? Peetovo "zázračné uzdravení" mi také přišlo dost nerealistické. A jak, sakra, mohla autorka nechat osudy většiny důležitých postav na konci vyšumět jen tak do ztracena? Co se kupříkladu stalo s mou oblíbenou Johannou? A co Hurikán!? Jako já chápu, že si na konci musela Katniss vybrat a všichni jsme si tak nějak podvědomě přáli, aby to byl Peeta, ale rozloučit se s Hurikánem jenom takhle, jakože skoro nijak!? A taková láska to prý měla být... !KONEC SPOILERU! Zklamání zkrátka veliké. A momentálních 84%? ANI NÁHODOU!

hanina7

Myslela jsem si, ze poslední kniha se mi libit nebude, protoze jsem viděla filmy a prislo mi to dost zmatené. Kniha ale překvapila a mozna vic nez to. Narozdíl od filmu to dava dohromady smysl a je nejzajímavější ze vsech tři knížek.

knihařka2

Kniha se hezky četla stejně jako předchozí díly ale z celé série se mi líbila nejméně. Čekala jsem nějaký velký závěr ale zdálo se mi jako by autorka nevěděla jak dál a tak prostě knihu rychle ukončila. Nechat něco vybouchnout určitě není řešení. Chtělo by to víc stránek a rozepsat boj Katniss proti Snowovi.
Řešení milostného trojúhelníku mě taky moc nenadchlo. Nejprv to vypadalo jako skutečně složitý problém a najednou šup sem hop tam a máme vítěze.

kraah

Nejlepší díl série. Místy naivní, místy hodně zjednodušený, místy pubertální, ale s fantastickým popisem psychického stavu hlavní hrdinky.

Vesmich

Třetí díl Hadových her, přestože obálka knihy byla zdaleka nejradostnější, je zdaleka nejdepresivnější, apokalyptický a postapokalyptický, místy je to až na hranici snesitelnosti. Zejména má-li člověk rozvinutou emočně vizuální představivost. Filmy jsem neviděla a ani se nechystám, vyprávění je barvité a pestré, takže si všechno snadno představím i bez cizí (filmové) pomoci. Líčení duševních strastí má takové grády, že by to až v jednom spustilo schizofrenii - všechen ten zmar nahoře, dole, uvnitř, venku, nikde žádná jiskra naděje a když, tak natolik nepatrná, že to k uklidnění moc nepřispívá. Peeta mi lezl na nervy tak strašně, že jsem si musela opakovat, že nejsem cílovou čtenářskou skupinou a věčné polibky sem a polibky tam, byly také místy dost otravné. Celkově ze všech tří dílů mi tento přišel čtenářsky nejnáročnější, což neznamená, že by problém byl v rovině porozumění.

ronniejohns
27.12.2017

Třetí díl Hunger Games se od předchozích dvou hodně liší. Jedná se sice o poslední část, které si většinou hodně užívám, zde mě poslední díl moc nebavil.

_Peprmintka_
13.12.2017

Třetí díl nabírá lehce post-apokalyptickou atmosféru, autorka si mě po tom zklamání z druhého dílu docela udobřila. Místy jsem měla problém se začíst a famózní zakončení do nebes vychvalované série bych si představovala trochu jinak, ale jo, tenhle díl mě nadchl skoro stejně, jako první.

Abych zhodnotila celou sérii - rozhodně to nepovažuju za ztrátu času a peníze vyhozené oknem. Bavila jsem se nad očekávání a nebýt té přemrštěné romance, která nemá ani hlavu ani patu, považovala bych tu za jakousi nadvěkovou trilogii, která neurazí ani dospělého.

Jo a mimochodem. Snězte mě, ale...
KEEP CALM AND LOVE PRESIDENT SNOW!

P-man
24.11.2017

Ať si každý říká co chce, Hunger Games patří mezi špičky fantasy a sci-fi, přes skvěle vykreslené postavy až po vražedně realistický dystopický svět. Opravdu se klaním před autorkou, jak něco takového dokázala stvořit.
Nejde vybrat jeden nejlepší díl, protože všechny jsou opravdu skvostné a všechny mají něco do sebe. Opravdu velice doporučuji k přečtení.

-SPOILERY-
Smrt Finnicka byla očekávatelná. Oblíbené postavy jako on prostě nikdy nepřežijí, ale u Prim to možná autorka opravdu trochu přehnala. Byla to zbytečná smrt, opravdu zbytečná. Postrádám její význam.
Někteří kritizují fakt, že nakonec Katniss skončila s Peetou. Naopak mně to přijde jako velice logické, když přihlédnete na myšlenkové pochody Katniss a její city k Hurikánovi. Nějak si nevybavuji jediný okamžik, kdy by řekla, že by ho skutečně milovala. Líbala ho, jen když se obávala o jeho bezpečí. Prostě konečný vztah mezi Katniss, Peetou a Hurikánem byl taktéž očekávatelný. "Nakonec zůstane s tím, bez kterého by nepřežila." Kdyby Peeta zemřel, Katniss by se dříve nebo později zabila. Pokud by zemřel Hurikán, možná by se utápěla v depresích, ale stejně se z nich dostala díky Peetovi.
Chudák Cetkie! Ach bože, mě je tak líto chudinky Cetkie. Hlavně že zachránili Flavia, Octavii a Veniu, ale Cetkie...

Vážně bych si přál, aby Suzanne dopsala nějakou doplňkovou knihu. Panem si o ní vyloženě žádá!

vodopad152
02.11.2017

Kniha mě ze začátku nebavila, potom se to na chvilku zase rozjelo, ale upřímně jsem měla skoro celou knihu chuť ji vyhodit z okna. Ale za posledních 40 stránek to stálo. Autorka má moc pěkné hluboké myšlenky nad kterými jsem se musela zamyslet. Knize dávám 3 hvězdičky jen díky naprosto nejlepšímu konci.

Abia
01.11.2017

Nemůžu říct, že by mě poslední díl vyloženě zklamal, četla jsem stále a chtěla vědět, jak to dopadne. Jenže toho násilí tam na mě už bylo moc a přišlo mi to zbytečné. Až jsem ke konci, když jsem si četla o Prim, přemýšlela o tom, co je autorka za člověka a čím asi žila, když to psala. Díky tomu myslím, že už znovu tuhle sérii číst nebudu.

Petra024
26.10.2017

Úžasný, škoda že to skončilo. Nejlepší díl ze všech.

martinkaLLL
18.10.2017

Nádhera, až mi je líto, že už je konec. Nejraději bych to vše zapomněla a šla si to přečíst znova.

orangerose
08.10.2017

Cela serie byla pekne akcni a bavila mne :)

Rika007
05.10.2017

Celé serie byla super. Určitě jsem ji nečetla naposled.

LadyAlis
21.09.2017

Až na ten konec super závěr série :)

dancadragneel
20.09.2017

Poslední díl rozhodně doporučuji... naproti filmovému zklamání tato kniha obsahuje všechny odpovědi na tolik otázek, které tahle série má. Je pravda, že na díly s arénou tento díl rozhodně nemá, ale zase se tu řeší více psychika hlavní postavy a celá situace Panemu. Rozhodně skvělé zakončení a pokud jste někdo měl to štěstí nevidět film, nedoporučuji vám se na něj dívat, je strašný...

SmallLucia
12.09.2017

Mě to prostě baví, ať už se v mém okolí setkávám s odporem.

vandalindakova
02.09.2017

(Může obsahovat spoilery)
Poslední díl mě bavil o něco méně. 3/4 knihy se pouze natáčejí protiodbojové proklamy a řeší se situace v krajích. Až po příjezdu do kapitolu se děj zase začíná rozjíždět. Z Katniss se nakonec stává dost labilní člověk, což se ani není čemu divit, potom všem, čím si musela projít. Spíš mě překvapilo, že se z toho dokázala vzpamatovat. Je mi líto Prim, ale jsem ráda s kým Katniss nakonec skončila.
Ale na díly s Arénou to prostě nemá. Přesto celou sérii hodnotím velmi kladně.

Nikiny
29.08.2017

Skvělé zakončení, musím říct, že i když jsem nejprve viděla film, konec knihy jsem obrečela. Je mi líto, že tato série skončila (jako u každé dočtené série). Teď se znovu podívám na film a bude mi to líto dvakrát tolik :(. Obdivuji, že autorka nenechala vše skončit dobře... jak to kolikrát bývá... toto je alespoň realistický konec knižní série...