Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23668
Série:

Hunger Games (3.)

Originální název:

The Hunger Games: Mockingjay (2010)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (446)

Přidat komentář
PandaGirl
21. července

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

Laf
13. července

Tento díl to byla jízda mezi tolika zvraty v ději, že nešlo jinak, než hltat stránku za stránkou. A závěr prostě nejlepší. Celou sérii můžu jen doporučit :)

kaca.ka
11. července

Když nad tím tak přemýšlím, tak z posledního dílu nejsem moc utržená... Je to trochu chaotické, všech podnětů je zbytečně moc,... Za Sílu vzdoru jsou to ode mě tak 3*.

Ale když budu soudit celou sérii, tak za mě wow! Už dlouho se mi nestalo, aby se mi postavy tak moc dostaly pod kůži! Jasně, Katniss je trochu blbka, ale tak nějak prežitelně, Peeta je veskrze hodnej kluk, který mám obvykle chuť fackovat, ale jeho mám hodně ráda. A můj úplně nejoblíbenější je Haymitch, škoda, že ve 3 dostal míň prostoru. Co mě ale úplně štve, je epilog, podle mě tam neměl být. Za sérii 4,5*, takže v součtu tady dávám (možná nefér) 4*.

MíšaS.
04. července

Co to jako bylo ????? Tenhle díl neměl hlavu ani patu. Blbost na entou. Nechápu, proč je to takový fenomén.

Sixtinka144
29. června

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

sd1992
25. června

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale i tak byl super. Děj nabitý akcí a napětím a tak to má být.. :-)

Gabux
17. června

Mě bavil poslední díl nejvíce. Byl jiný, byl překvapivý a hlavně byl mnohem živější a zajímavější.

Burák
04. června

Závěrečný díl mi přišel hodně jiný než předchozí dvě knížky. Čtení jsem si užívala, kniha si držela svou atmosféru, děj nebyl příliš předvídatelný.Ale Síla vzdoru mi přišla z celé trilogie jako nejslabší. Asi to bude tím, že se příběh už neodehrával v uzavřené aréně, bylo zde zmíněno hodně postav a sled událostí byl na mě asi až příliš rychlý. Všechno se dělo tak rychle, že se mi to nějak nedostalo pod kůži. To v mých očích knížce dost ublížilo.

Znovu jsem ale ocenila, že většina postav nebyla nijak zvlášť sympatická a neměla přehnaně líbivý charakter a byla pro mě tak víc přesvědčivá. Byla jsem ráda, že se celá dějová linka uzavřela a po přečtení nezůstaly nezodpovězené otázky.

Jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla a rozumím tomu, proč je tak populární, ale za mě tomu ještě k dokonalosti dost chybělo.

Žožik
03. června

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

Tesinka_Laufey
19. května

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

Andynka
16. května

Pecka! Posledni díl jsem si opravdu vychutnavala. Moc hezky napsany. Hltala jsem každé slovo! :-)

HDosoudilová
04. května

Na to, jak mě první díl neskutečně bavil, tak poslední tedy nijak extra. Už u druhého dílu jsem váhala, zda si trojku mám přečíst. Ale jelikož nemám ráda nedočtené serie, šla jsem do toho. Teď jsem ráda, že už mám celou serii přečtenou a vím, o čem to je. Znovu už bych do toho ovšem nešla. Katniss mi neskutečně lezla na nervy a děj mi přišel takový roztahaný. A konec? Ten mě dostal, ne v pozitivním slova smyslu.

misak94
24. dubna

Skvělé završení celé série, občas trochu chaotické myšlenky hlavní hrdinky ale po všem, čím si prošla by mě překvapilo kdyby jí to nepoznamenalo. Prostě super

katka639
22. dubna

Podle mého názoru skvělé zakončení série. Osobně se mi tento díl líbil ze všech nejvíc. Ode mne zasloužených 5*

Snehulajn
16. dubna

Krásně napsané a hezky ukončené, i když to zkončí smutně

Tomiholula
16. dubna

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.

Rawen616
09. dubna

Jako celek musim říct, že to vyloženě špatná trilogie není. Ale její neznalostí o nic zásadního taky nepřijdete. Třetí díl byl dost možná i ten nejlepší, protože je daleko víc depresivní a krvavý než díly předchozí. Až mě to chvílemi u tohohle žánru překvapilo. Má dokonce i pár příjemných nápadů bořících klišé, kterých jsem se obával. Např. odboj proti útlaku Kapitolu rozhodně nejsou klaďasové ale spíš fanatici, které moc netrápí kolik nevinné krve se prolije za "dobrou věc".
Podobě potěšila i závěrečná poprava padoucha, která proběhla jinak než by se očekávalo. Hlavní hrdinka je však stále nesympatická a zde ke konci ještě i celkem labilní. První díl ujde, druhý díl je bohužel odsouzen k tomu být lepidlem mezi jedničkou a trojkou a trojka je asi nejlepší, byť nikoliv bezchybná.

XTX
26. března

1. díl 5 hvězd
2. díl 4 hvězdy
3. díl 5 hvězd

Lele7
10. března

Přiznávám, že tahle knížka mě rozplakala. Je opravdu zajímavá a poutavá.

krausmary
16. února

Celá série Hunger Games se mi prostě vryla pod kůži, všechny tři díly byly napínavé od začátku do konce, děj měl spád a ani chvilku jsem se nenudila. Krásně mi doplnily ty malé mezery, které ve filmech chyběly. Já osobně jsem se ze začátku trochu prala s ich formou, ale to je spíš můj problém. Co se týče třetího dílu, líbil se mi asi ze všech nejméně, mrzelo mě, že smrt většiny lidí, byla odflákla, hlavně ta Finnickova :( Ke konci se mi zdálo, že to autorka chce mít rychle za sebou, přišlo mi to takové hořkosladké, Peeta se zázračně uzdraví a o pár let později už jsou jedna velká šťastná rodina. Co se stalo s Hurikánem a Haymitchem? Co se stalo s Katnissinou matkou? Jak teď žijí kapitolané? Konec by si zasloužil lepší zakončení...

hystericwidow
11. února

Vysoké celkové hodnocení vůbec neodpovídá realitě. Jestli se Collins něco podařilo, tak potom velké finále zdárně doku*vit. Pardon. "Velké finále". O formě psaní ani tak nemluvím. Collins píše úměrně standardu young adult a možná tento standard i převyšuje. Asi mi vždy jenom vadila ich-forma, ale to je detail. Co mi na třetích Hunger Games tolik vadí je zkrátka zpackaný příběh plný nesmyslností, zbytečného vraždění (ano, je to jakože drsná dystopie, ale přece i zabíjení svých postav může být prezentováno s určitou úrovní), nedotažeností a úplně nejhoršího ukončení. Ohledně děje mi během čtení vrtaly hlavou kupříkladu tyto myšlenky: !SPOILER! Ani skupina zkušených lidí nemohla několik měsíců vymyslet vhodnou strategii na dobytí Orlího hnízda. Hornický buran na to ale samozřejmě přijde v minutě! Coin usilovala Katniss o život. Proč jí tedy po vítězství nad Kapitolem zase jako nejlepší kamarádka povolí zabít Snowa? Peetovo "zázračné uzdravení" mi také přišlo dost nerealistické. A jak, sakra, mohla autorka nechat osudy většiny důležitých postav na konci vyšumět jen tak do ztracena? Co se kupříkladu stalo s mou oblíbenou Johannou? A co Hurikán!? Jako já chápu, že si na konci musela Katniss vybrat a všichni jsme si tak nějak podvědomě přáli, aby to byl Peeta, ale rozloučit se s Hurikánem jenom takhle, jakože skoro nijak!? A taková láska to prý měla být... !KONEC SPOILERU! Zklamání zkrátka veliké. A momentálních 84%? ANI NÁHODOU!

hanina7
03. února

Myslela jsem si, ze poslední kniha se mi libit nebude, protoze jsem viděla filmy a prislo mi to dost zmatené. Kniha ale překvapila a mozna vic nez to. Narozdíl od filmu to dava dohromady smysl a je nejzajímavější ze vsech tři knížek.

knihařka2
24. ledna

Kniha se hezky četla stejně jako předchozí díly ale z celé série se mi líbila nejméně. Čekala jsem nějaký velký závěr ale zdálo se mi jako by autorka nevěděla jak dál a tak prostě knihu rychle ukončila. Nechat něco vybouchnout určitě není řešení. Chtělo by to víc stránek a rozepsat boj Katniss proti Snowovi.
Řešení milostného trojúhelníku mě taky moc nenadchlo. Nejprv to vypadalo jako skutečně složitý problém a najednou šup sem hop tam a máme vítěze.

kraah
18. ledna

Nejlepší díl série. Místy naivní, místy hodně zjednodušený, místy pubertální, ale s fantastickým popisem psychického stavu hlavní hrdinky.

Vesmich
11. ledna

Třetí díl Hadových her, přestože obálka knihy byla zdaleka nejradostnější, je zdaleka nejdepresivnější, apokalyptický a postapokalyptický, místy je to až na hranici snesitelnosti. Zejména má-li člověk rozvinutou emočně vizuální představivost. Filmy jsem neviděla a ani se nechystám, vyprávění je barvité a pestré, takže si všechno snadno představím i bez cizí (filmové) pomoci. Líčení duševních strastí má takové grády, že by to až v jednom spustilo schizofrenii - všechen ten zmar nahoře, dole, uvnitř, venku, nikde žádná jiskra naděje a když, tak natolik nepatrná, že to k uklidnění moc nepřispívá. Peeta mi lezl na nervy tak strašně, že jsem si musela opakovat, že nejsem cílovou čtenářskou skupinou a věčné polibky sem a polibky tam, byly také místy dost otravné. Celkově ze všech tří dílů mi tento přišel čtenářsky nejnáročnější, což neznamená, že by problém byl v rovině porozumění.

ronniejohns
27.12.2017

Třetí díl Hunger Games se od předchozích dvou hodně liší. Jedná se sice o poslední část, které si většinou hodně užívám, zde mě poslední díl moc nebavil.

_Peprmintka_
13.12.2017

Třetí díl nabírá lehce post-apokalyptickou atmosféru, autorka si mě po tom zklamání z druhého dílu docela udobřila. Místy jsem měla problém se začíst a famózní zakončení do nebes vychvalované série bych si představovala trochu jinak, ale jo, tenhle díl mě nadchl skoro stejně, jako první.

Abych zhodnotila celou sérii - rozhodně to nepovažuju za ztrátu času a peníze vyhozené oknem. Bavila jsem se nad očekávání a nebýt té přemrštěné romance, která nemá ani hlavu ani patu, považovala bych tu za jakousi nadvěkovou trilogii, která neurazí ani dospělého.

Jo a mimochodem. Snězte mě, ale...
KEEP CALM AND LOVE PRESIDENT SNOW!

P-man
24.11.2017

Ať si každý říká co chce, Hunger Games patří mezi špičky fantasy a sci-fi, přes skvěle vykreslené postavy až po vražedně realistický dystopický svět. Opravdu se klaním před autorkou, jak něco takového dokázala stvořit.
Nejde vybrat jeden nejlepší díl, protože všechny jsou opravdu skvostné a všechny mají něco do sebe. Opravdu velice doporučuji k přečtení.

-SPOILERY-
Smrt Finnicka byla očekávatelná. Oblíbené postavy jako on prostě nikdy nepřežijí, ale u Prim to možná autorka opravdu trochu přehnala. Byla to zbytečná smrt, opravdu zbytečná. Postrádám její význam.
Někteří kritizují fakt, že nakonec Katniss skončila s Peetou. Naopak mně to přijde jako velice logické, když přihlédnete na myšlenkové pochody Katniss a její city k Hurikánovi. Nějak si nevybavuji jediný okamžik, kdy by řekla, že by ho skutečně milovala. Líbala ho, jen když se obávala o jeho bezpečí. Prostě konečný vztah mezi Katniss, Peetou a Hurikánem byl taktéž očekávatelný. "Nakonec zůstane s tím, bez kterého by nepřežila." Kdyby Peeta zemřel, Katniss by se dříve nebo později zabila. Pokud by zemřel Hurikán, možná by se utápěla v depresích, ale stejně se z nich dostala díky Peetovi.
Chudák Cetkie! Ach bože, mě je tak líto chudinky Cetkie. Hlavně že zachránili Flavia, Octavii a Veniu, ale Cetkie...

Vážně bych si přál, aby Suzanne dopsala nějakou doplňkovou knihu. Panem si o ní vyloženě žádá!

vodopad152
02.11.2017

Kniha mě ze začátku nebavila, potom se to na chvilku zase rozjelo, ale upřímně jsem měla skoro celou knihu chuť ji vyhodit z okna. Ale za posledních 40 stránek to stálo. Autorka má moc pěkné hluboké myšlenky nad kterými jsem se musela zamyslet. Knize dávám 3 hvězdičky jen díky naprosto nejlepšímu konci.

Abia
01.11.2017

Nemůžu říct, že by mě poslední díl vyloženě zklamal, četla jsem stále a chtěla vědět, jak to dopadne. Jenže toho násilí tam na mě už bylo moc a přišlo mi to zbytečné. Až jsem ke konci, když jsem si četla o Prim, přemýšlela o tom, co je autorka za člověka a čím asi žila, když to psala. Díky tomu myslím, že už znovu tuhle sérii číst nebudu.