Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23704

Hunger Games (3.)

The Hunger Games: Mockingjay (2010)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

1T0S_
předevčírem

Finále Hunger Games považujete buď za nejlepší, nebo nejhorší díl série.

V mém případě se jedná o druhou možnost. Katniss je otravnější a nerozhodnější, než kdy předtím. Místo válečného konfliktu a revoluce řeší "love duel" Peeta vs. Hurikán.

Nemůžu říci, že by mě konec nepřekvapil - ten se autorce celkem povedl. Kniha se celkem dobře četla, ovšem občas jsem narazil na nějaké nelogické / nesmyslné pasáže.

4/5 - Nedosahuje kvalit prvních dvou dílů, ale rozhodně stojí za přečtení.

MorriconeTheGod

Tady už se stalo něco, co se stát podle mě nemělo. Ze zábavného a svižného "survival" příběhu se autorka snaží urputně vypotit cosi jiného...na vážné sci-fi to ale zůstává příliš plytké a v tomto díle už místy vyloženě bizarní nebo komické...na "young adult" oddychovku je to zas jaksi moc nuceně politické.

Chajda69

Tak velký potenciál... a tak velké zklamání. Možná z přílišného očekávání a vinit mohu jen sám sebe, nikoli autorku.

Rozumím, že se jedná o knihu primárně určenou dospívajícím, přesto však se z mého pohledu dařilo ve druhé části balancovat na hraně mezi dystopickým a milostným příběhem. Ve třetím už ne. Milostná linka na mě byla až moc častá a objevovala se znovu a znovu, přesto se moc nikam neposouvala. Utápění se v psychických potížích (já vím, bylo jí 17 a prožila něco, co - doufejme - nikdo z nás neprožije za celý život) nebralo konce.

Od první části jsem se na závěr těšil, protože se dalo očekávat, kam bude příběh směřovat. Z jednotlivých krajů se dalo vytěžit mnohem víc, zvlášť potom, jak neutěšeně byla jejich situace popsaná v první části.

Veliká škoda, nic to ovšem nemění na tom, že zhruba čtvrtá pětina knihy byla velmi intenzivní a tu jsem si užil velice. Suma sumárum, série pro mě měla sestupnou tendenci, od intenzivního a perfektně vystavěného a vypointovaného prvního dílu přes trochu slabší druhý díl, který ovšem živil neočekávaný dějový zvrat, až po třetí díl, který pro mě byl zklamáním.

Dovolím si nicméně jednu krátkou citaci, která je úžasně trefná:

"Vy už se připravujete na novou válku, Plutarchu?" ptám se.
"Ach, teď určitě ne. Teď žijeme v tom sladkém období, kdy se všichni shodují na tom, že se nedávné hrůzy nesmějí nikdy opakovat," říká. "Kolektivní vědomí má ale obvykle krátkou paměť."

Ano, to naše sladké období trvá již téměř 80 let. A doufám, že ještě dlouhou dobu trvat bude.

SelenaDemi428

Krásný závěr celé trilogie, který se mi velice líbil. Měl sice pár slabších míst, ocenila bych více o Finnickovi a tak dále, nechci psát spoilery. Je smutné, že tenhle příběh už opouštím, ale jsem si jistá, že zrovna k Hunger Games se ještě někdy vrátím.

Markéta ♡

Četla jsem o posledním dílu, že se lidem nelíbil a byl pro ně velikým zklamáním. Jakože vážně? Za mě byl právě třetí díl ten nejlepší! Vyvrcholení celé triologie!!!
Tolik emocí. Trochu předvídatelný konec, ale to mi vůbec nevadilo!
Brečela jsem, zasmála jsem se, zamyslela jsem se, prostě třetí díl obsahoval vše, co dobrá kniha obsahovat má.
DOPORUČUJI CELOU SÉRII KNIH.
(autorce moc děkuji)

eliska2669

Za mě to byl nejlepší díl Hunger games, všichni na to nadávají, ale mě se to fakt líbilo více než ty předchozí díly - děj nebyl tak rychlý, ale šlo to víc do hloubky a bylo to prostě jiný. To, jak se plížili do toho Kapitolu mě prostě bavilo. A ve filmu to pak totálně po...li.

GinaKicaid

Omlouvám se, ale tak hrozné zakončení skvělé trilogie mi zkazilo chuť číst jakékoli postapo i do budoucna. A celkem se svého přesvědčení držím. Co jsem v prvních dílech omlouvala, jsem si byla nucena "vyžrat" až do konce, a asi poprvé v životě mě popadla chuť rituálně spálit tak posledních sto stran.
No nic... Proti gustu... Ale já už nikdy víc...

Ginosaji

Vzhledem ke kvalitě a napínavému ději v předchozích dvou dílech jsem čekala trochu víc.

Futureloki

Skvělé zakončení trilogie.
V knize skvěle popsané pocity a myšlenky které nelze tak dokonale filmovat.

PandaGirl

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

Laf

Tento díl to byla jízda mezi tolika zvraty v ději, že nešlo jinak, než hltat stránku za stránkou. A závěr prostě nejlepší. Celou sérii můžu jen doporučit :)

kaca.ka

Když nad tím tak přemýšlím, tak z posledního dílu nejsem moc utržená... Je to trochu chaotické, všech podnětů je zbytečně moc,... Za Sílu vzdoru jsou to ode mě tak 3*.

Ale když budu soudit celou sérii, tak za mě wow! Už dlouho se mi nestalo, aby se mi postavy tak moc dostaly pod kůži! Jasně, Katniss je trochu blbka, ale tak nějak prežitelně, Peeta je veskrze hodnej kluk, který mám obvykle chuť fackovat, ale jeho mám hodně ráda. A můj úplně nejoblíbenější je Haymitch, škoda, že ve 3 dostal míň prostoru. Co mě ale úplně štve, je epilog, podle mě tam neměl být. Za sérii 4,5*, takže v součtu tady dávám (možná nefér) 4*.

MíšaS.

Co to jako bylo ????? Tenhle díl neměl hlavu ani patu. Blbost na entou. Nechápu, proč je to takový fenomén.

Sixtinka144

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

sd1992

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale i tak byl super. Děj nabitý akcí a napětím a tak to má být.. :-)

Gabux

Mě bavil poslední díl nejvíce. Byl jiný, byl překvapivý a hlavně byl mnohem živější a zajímavější.

Burák

Závěrečný díl mi přišel hodně jiný než předchozí dvě knížky. Čtení jsem si užívala, kniha si držela svou atmosféru, děj nebyl příliš předvídatelný.Ale Síla vzdoru mi přišla z celé trilogie jako nejslabší. Asi to bude tím, že se příběh už neodehrával v uzavřené aréně, bylo zde zmíněno hodně postav a sled událostí byl na mě asi až příliš rychlý. Všechno se dělo tak rychle, že se mi to nějak nedostalo pod kůži. To v mých očích knížce dost ublížilo.

Znovu jsem ale ocenila, že většina postav nebyla nijak zvlášť sympatická a neměla přehnaně líbivý charakter a byla pro mě tak víc přesvědčivá. Byla jsem ráda, že se celá dějová linka uzavřela a po přečtení nezůstaly nezodpovězené otázky.

Jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla a rozumím tomu, proč je tak populární, ale za mě tomu ještě k dokonalosti dost chybělo.

Žožik

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

Tesinka_Laufey

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

Andynka

Pecka! Posledni díl jsem si opravdu vychutnavala. Moc hezky napsany. Hltala jsem každé slovo! :-)

HDosoudilová

Na to, jak mě první díl neskutečně bavil, tak poslední tedy nijak extra. Už u druhého dílu jsem váhala, zda si trojku mám přečíst. Ale jelikož nemám ráda nedočtené serie, šla jsem do toho. Teď jsem ráda, že už mám celou serii přečtenou a vím, o čem to je. Znovu už bych do toho ovšem nešla. Katniss mi neskutečně lezla na nervy a děj mi přišel takový roztahaný. A konec? Ten mě dostal, ne v pozitivním slova smyslu.

misak94

Skvělé završení celé série, občas trochu chaotické myšlenky hlavní hrdinky ale po všem, čím si prošla by mě překvapilo kdyby jí to nepoznamenalo. Prostě super

katka639

Podle mého názoru skvělé zakončení série. Osobně se mi tento díl líbil ze všech nejvíc. Ode mne zasloužených 5*

Snehulajn

Krásně napsané a hezky ukončené, i když to zkončí smutně

Tomiholula

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.

Rawen616

Jako celek musim říct, že to vyloženě špatná trilogie není. Ale její neznalostí o nic zásadního taky nepřijdete. Třetí díl byl dost možná i ten nejlepší, protože je daleko víc depresivní a krvavý než díly předchozí. Až mě to chvílemi u tohohle žánru překvapilo. Má dokonce i pár příjemných nápadů bořících klišé, kterých jsem se obával. Např. odboj proti útlaku Kapitolu rozhodně nejsou klaďasové ale spíš fanatici, které moc netrápí kolik nevinné krve se prolije za "dobrou věc".
Podobě potěšila i závěrečná poprava padoucha, která proběhla jinak než by se očekávalo. Hlavní hrdinka je však stále nesympatická a zde ke konci ještě i celkem labilní. První díl ujde, druhý díl je bohužel odsouzen k tomu být lepidlem mezi jedničkou a trojkou a trojka je asi nejlepší, byť nikoliv bezchybná.

XTX

1. díl 5 hvězd
2. díl 4 hvězdy
3. díl 5 hvězd

Lele7

Přiznávám, že tahle knížka mě rozplakala. Je opravdu zajímavá a poutavá.

krausmary

Celá série Hunger Games se mi prostě vryla pod kůži, všechny tři díly byly napínavé od začátku do konce, děj měl spád a ani chvilku jsem se nenudila. Krásně mi doplnily ty malé mezery, které ve filmech chyběly. Já osobně jsem se ze začátku trochu prala s ich formou, ale to je spíš můj problém. Co se týče třetího dílu, líbil se mi asi ze všech nejméně, mrzelo mě, že smrt většiny lidí, byla odflákla, hlavně ta Finnickova :( Ke konci se mi zdálo, že to autorka chce mít rychle za sebou, přišlo mi to takové hořkosladké, Peeta se zázračně uzdraví a o pár let později už jsou jedna velká šťastná rodina. Co se stalo s Hurikánem a Haymitchem? Co se stalo s Katnissinou matkou? Jak teď žijí kapitolané? Konec by si zasloužil lepší zakončení...

hystericwidow

Vysoké celkové hodnocení vůbec neodpovídá realitě. Jestli se Collins něco podařilo, tak potom velké finále zdárně doku*vit. Pardon. "Velké finále". O formě psaní ani tak nemluvím. Collins píše úměrně standardu young adult a možná tento standard i převyšuje. Asi mi vždy jenom vadila ich-forma, ale to je detail. Co mi na třetích Hunger Games tolik vadí je zkrátka zpackaný příběh plný nesmyslností, zbytečného vraždění (ano, je to jakože drsná dystopie, ale přece i zabíjení svých postav může být prezentováno s určitou úrovní), nedotažeností a úplně nejhoršího ukončení. Ohledně děje mi během čtení vrtaly hlavou kupříkladu tyto myšlenky: !SPOILER! Ani skupina zkušených lidí nemohla několik měsíců vymyslet vhodnou strategii na dobytí Orlího hnízda. Hornický buran na to ale samozřejmě přijde v minutě! Coin usilovala Katniss o život. Proč jí tedy po vítězství nad Kapitolem zase jako nejlepší kamarádka povolí zabít Snowa? Peetovo "zázračné uzdravení" mi také přišlo dost nerealistické. A jak, sakra, mohla autorka nechat osudy většiny důležitých postav na konci vyšumět jen tak do ztracena? Co se kupříkladu stalo s mou oblíbenou Johannou? A co Hurikán!? Jako já chápu, že si na konci musela Katniss vybrat a všichni jsme si tak nějak podvědomě přáli, aby to byl Peeta, ale rozloučit se s Hurikánem jenom takhle, jakože skoro nijak!? A taková láska to prý měla být... !KONEC SPOILERU! Zklamání zkrátka veliké. A momentálních 84%? ANI NÁHODOU!

reality show antiutopie boj o přežití emoce láska revoluce smrt zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) výcvik

Suzanne Collins

Suzanne Collins