Hunger Games – komplet

Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-6If-125259.jpg 4.61574

Hunger Games

The Hunger Games (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Mezistranami
21. listopadu

Celá trilogie je svým děsivým způsobem krásná. Při čtení s hrdiny soucítíte, ale zároveň v nich vidíte ty stinné strany lidské osobnosti, které touží po moci, slávě a krvi. Nejhorší na tom ale je, že když přihlédneme k dnešní situaci, do pár desítek let se tomuto dílu nebude říkat sci-fi.

Lie
20. listopadu

Jsem asu jedna z mála lidí, kterým se líbí více film než kniha. Z části je to jistě tím, že tento žánr nemám zrovna v oblibě a lépe ho skousnu na ibrazovce, než na stránkách knihy kde mám pořád tendence hledat skryté poselství a myšlenky, které tam moc nejsou. Z druhé části to je kvůli postavám. Hlavní hrdinka mě štvala od začátku do konce, přišla mi neskutečně sebestředná a tuhle vlastnost nemůžu vystát. Ostatní na tom nebyli o moc lépe, navíc jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsou to takové loutky, aby tam někdo byl, a ne plnohodnotné postavy. Každopádně to není špatná kniha, zajímavý nápad se jí nedá upřít.

Alex.rrr
13. listopadu

Nečekala jsem, že mě kniha/y zaujmou, ale byla jsem nadšená. Nejsem příznivec filmu, kde jsem 1. díl viděla nejprve zfilmovaný a myslela si, že je to blbost. Kniha je samozřejmě obsáhlejší a hrozně moc se mi líbila. Jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky a zhltla jsem ji jedním dechem. Nechybělo zde napětí ani akčnost. Do postav se nejde nevžít. Konec je tedy takový trochu méně happyendingový, ale to také není na škodu. Malilinké mínus za to, že mám na konci ráda trochu té omáčky co a jak bylo dál a ne rychle useknuté konce, což zde trochu bylo.

černá puma
05. listopadu

Přečetla jsem všechny díly,i přes to,že jde o život vyprávění má své kouzlo...

Baruse11
03. listopadu

Pro mě asi jedna z nejlepších sérií. Trošku jsem se obávala, že pro mě bude největší problém to, že jsem jako první viděla filmové zpracování, které mě celkově nadchlo. Knihy jsou ještě několikrát lepší. Úžasně poutavý děj. :)

Tirisa
03. listopadu

Kniha mě opravdu chytla. I když nemám vyhraněný nebo oblíbený žánr, k dystopickým knihám se uchyluji nejčastěji a tuto sérii jsem přečetla jedním dechem. Při jejím čtení jsem většinu času cítila úzkost, ale to jen dokazuje, jak moc mě spisovatelka dokázala vtáhnout do děje.

emma24

Mám jí doma půjčenou od zetě asi rok a jsem s přestávkami tak v polovině. Není to úplně můj šálek kávy, chtěla jsem jí hlavně kvůli filmovému zpracování, ale ten jsem stejně viděla dříve. Tak snad se bude hodit alespoň do výzvy.

LusSyNDA

Kniha, od které se nedá odtrhnout! I když je toho vydání tlusté, vazba knihy se dobře držela v rukou ani nebyla těžká :-) příběh je přenádherný, četla jsem uz jednou a teď po několika letech si příběh znovu oživila.

orangerose

Suprova knizka - 3 dily hunger games v Jendne, bozii knizka.

SemEl

Originální nápad, ze kterého vznikla skvělá série! Je to skvěle napsané, čtivé a k zamyšlení, co by nás v budoucnosti mohlo potkat. První díl trochu předvídatelný, s každým dalším série ale nabírala obrátky. Třetí díl hodnotím jako nejlepší a nejvíc mě překvapil. Téma milostného trojúhelníku bylo trochu klišé, ale to stává i v těch nejlepších knihách. Katniss je občas trochu na pěst, ale kdo by jí to měl za zlé, když si prošla, čím si prošla. Většina postav mi přirostla k srdci a pár smrtí jsem i oplakala. A celou tu dobu jsem byla jednoznačně tým Peeta.

Miahja

I přez velké očekávání mě Hunger Games nenatchly tak jako většinu čtenářů.Bohužel.

vandalindakova

Je to další skvělá série, která si v mém srdci našla místo.

SuperSojka

Čtivě napsané, originální zápletka.

helusa2

Série, která mě chytla a nepustila, dokud jsem ji nepřečetla - a myslet na ni budu také asi ještě dlouho... Velmi dobře napsaná. Silně na mě působilo, jak se příběh několikrát zcela obrátil naruby během jediného odstavce. I v životě se často ty největší kotrmelce stanou v průběhu několika sekund.
V době, kdy přes veškerou informovanost a bleskovou komunikaci nevíme nic o mocenských tajných plánech a záměrech, mi závěr přišel více než aktuální...

kamzíček

Celou sérii jsem dostala k Vánocům a četla jsem jí ještě ten večer asi do jedný hodiny. Hrozně jsem si jí zamilovala. ;)

Romžiry

Moc pěkné čtivo. Všechny díly jsem zdolala za týden. Zajímavý námět, napětí, láska. Doporučuji.

katka94

Chytlavé, skvěle vymyšlený, nový svět. Všechny tři knihy jsem zvládla za 2 dny :D

surynas

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

MartinaP1984

Upozornění: nezačínejte číst, pokud nemáte dost času. Budete to číst jako já po nocích a celý den v práci se budete těšit na to, až dorazíte domů, abyste se zase začetli. Nejde to totiž odložit, dokud nedočtete. Ještě jednu kapitolu, dobře, tak ještě jednu, tak už opravdu poslední... za čtyři hodiny vstáváte do práce, ale stále čtete a čtete. To se mi naposledy stalo u Harryho Pottera. Ještěže mají Hunger Games jen tři díly :-)

Ladyok

Nejlepší trilogie knih na světě

kikinie

Pro mě je celá série Hunger Games srdcovka. Od knížky jsem se nemohla odlepit a rozhodně to byla moje nejrychleji přečtená knížka. Já bych Hunger Games doporučila, protože podle mě za přečtení rozhodně stojí.

denisa7400

Celá trilogie mě pohltila.

ZlýJabko

Jednohubka s docela nesympatickou psychopatkou v hlavní roli, která dává větší prostor popisu svých šatiček a lavírování mezi dvěma klukama, než analýze situace. Okay.
Dá se to číst, dystopický scifiny mám rád, ale veledílo to není. O příběhu se nedá moc mluvit, když se jede z pohledu protagonistky, jejíž optika je buď zatraceně zamlžená nebo si prostě nevidí na špičku nosu.
Mimochodem, kterýho génia zase napadlo dávat na obálky stupidní český podtituly? Věšet!
P.S.: Až se současní pětihvězdaři za pár let (a doufejme i pár set knížek)
později kouknou na svoje hodnocení, budou se divit.

Knihožroutová

Ale jo, dávám čtyři hvězdy. Po prvním díle jsem měla doma spoustu připomínek, jak je to laciné, postavy ploché, psychologie postav žádná, ale vzhledem k tomu, že jsem to zhltla rychlostí blesku, neměla bych si stěžovat. Prostě a jednoduše čtivé. Velice.

Dacky94

Výborné čtení, knížku jsem měl přečtenou během dvou dní.

Ketesh

Když jsem se k sérii dostala, strhla jsem ji asi během čtyřech dní.

katushah

Úžasně propracovaná triologie. Každý díl přináší plno zvratů a informací, které do sebe zapadají jako puzzle. Milostný trojuhelník je sice trochu kýč, ale v tomto provedení mi vůbec nevadí, spíš naopak. (Fandila jsem samozřejmě Peetovi) Celá ta koncepce moderního zuboženého světa mi přirostla k srdci, protože je to dost reálná vize budoucnosti. Přečetla jsem celou triologii už několikrát a stejně se k ní pořád ráda vracím. Nikdy mně neomrzí.

Kánaká

Dystopie a ještě navíc s mladými hlavními hrdinkami mám moc ráda. V Hunger games je výborně vymyšlený děj, zápletky, občas se povedl i nějaký ten vtip. Co se ale nepovedlo je to, co převyšuje knihu nad filmem a to je vykreslení vnitřního světa hrdinů včetně emocí, myšlenek, motivů atd. Filmové zpracování je povedenější.

vterinka

Série je chytlavě napsaná. Co se týče prvního dílu, ten mě nijak nepřekvapil, protože jsem čekala, jak asi bude probíhat a jak skončí. Druhý díl byl o něco překvapivější, ale nejpřekvapivější byl třetí díl. Tam rozhodně nebyla nouze o pořádné drama a napětí. Série pro mě skončila nad očekávání dobře. Dlouho jsem se sérii vyhýbala, ale nakonec jsem si řekla, že by stála za přečtení a rozhodně toho nelituji! :-)

Fandomas

Námět s obrovským potenciálem pohřbený pod nánosy sentimentu.