Hunger Games – komplet

Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-6If-125259.jpg 4.61672

Hunger Games

The Hunger Games (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

jasněblond007

Viděl jsem dříve filmové zpracování a tak mne moc nelákalo si trilogii přečíst, ale přeci jenom jsem se odhodlal a dal se do čtení. Knižní podoba Hunger Games jde více do hloubky při líčení pocitů a dějových návazností a více rozšíří obzor k příběhu.

Skyer

Už je to déle, co jsem ji četla, ale podle mě je nejlepší 1. díl, zbytek mě už tolik nebavil. Knihu jsem si představovala trochu jinak a zas tak úžasná mi nepřipadala.

misak94

Páni, kniha ve mě zanechala skutečně hluboký dojem. Už teď vím, že se k této sérii v budoucnu velice radá vrátím. Filmy jsou pěkné ale kniha je úžasná. Skutečně silný zážitek ☺

Honsova58

Celá série se mi líbila, ale musím uznat, že filmy se mi líbily více, více jsem se u nich bála a celé hladové hry na mě působily strašidelný dojmem a v knize to tak nebylo, ale kniha se mi i tak moc líbila a v některých částech mi i trochu ukápla slza.

Jass

Ani nevím, proč jsem se znovu pustila do téhle knihy, ani proč pro ni mám takovou slabost, protože v žádném případě není dokonalá. Možná je to věrohodným vykreslením postav, které mají i záporné vlastnosti, narozdíl od jiných YA knih. Asi se mi taky líbí, jak se pokaždé trochu posune můj názor. Když jsem to četla poprvé, moje sympatie ležely na straně Hurikána, což z dnešního pohledu snad ani nedokážu pochopit, miluju Peetu, za mě je jednou z nejsympatičtějších (i když občas bych taky řekla nejpitomějších...) knižních postav. No, autorka je jednoznačně mistrině v hraní na city, protože celý příběh Prim je pro mě zkrátka naprosto zničující, to bude asi tím, že mám dva mladší sourozence... Nejlepší je ale za mně jednoznačně Finnick, patří totiž mezi téměř vyhynulý druh knižních postav, které zvládnou být vtipné a přitom neztratit hloubku charakteru. SPOILER Proto mě taky rozčiluje, že... vy víte co... protože zkrátka on si skutečně zasloužil něco lepšího.

Jizi

První díl za tři hvězdy, další dva po dvou a bod navíc za přednes Terezy Bebarové.
Úvodní seznámení s hlavní hrdinkou a ostatními postavami, aréna, postapokalyptiké kulisy, záporák i motiv arény mě bavily. Katniss se sice chová od začátku jako zpovykaná slepice, ale mnohé se dá svést na věk.
S postupem děje mě ale čím dál víc fascinovalo, že zjevně v žánru YA je v pohodě povraždit tisíce lidí, dramaticky ztvárnit střílení do sirotků, jejich upalování, mordování mutanty atd., ale víc než pusu si ani v osmnácti dát nemůžete. Protože vraždění, krev a vyhřezlý střeva jsou v cajku, sex už nikoli.
Druhý díl byl pouhou mezihrou mezi prvním a třetím, děj posunul minimálně a posloužil jako nástroj k uvedení dalších postav - potenciálních obětí - na scénu.
Třetí díl a vyvrcholení pak bylo průhledné jak igeliťák na svačinu.
Katniss nám nijak zvlášť nezmoudřela, ale aspoň si dobře vybrala, jen bych teda chtěla vidět tu plejádu úžasných, absolutně nerealisticky dokonalých týpků, kteří by se o takovou kozu józu tak prali. A pokud takoví skutečně jsou, zjevně dělám celý život něco špatně já...

patricie2870

Nejlepší kniha, kterou jsem doteď přečetla! Peeta zatím nejlepší knižní hrdina!

hurikan123

nej kniha plno akce a dobrodružství - kniha mi nedávala spát

Veru960

Výborná kniha i vydařené filmové zpracování

jaja1989

Jsem ráda, že kniha je až na pár informací jako film a ne jako Labyrint:))))

Mech_Animal

První díl stojí za to, ale 2. a 3. díl se mi, i přesto, že jsou poměrně čtivé, už tolik nelíbily. Proč? Hlavní hrdinka mi totiž už od počátku nebyla sympatická a postupem času to bylo jen horší, což koresponduje s mým celkovým hodnocením, neboť jsem si z knihy odnesl hlavně hmatatelný profil antipatické postavy, které je se lépe v budoucnu vyhnout.

MT23

Oblíbená..

gingilla

Film som nevidel, a knizky ... nie je to zle, ale cakal som o dost viac.
Nesadlo mi to uplne ani napadom a jednotlive postavy a obrazy mi pripadali dost plytko vykreslene, caste nie celkom uveritelne nahody...

Arisavm

Celá série je skvěle a hlavně pravdivě napsaná o tom, co všechno lidé dokáží. O tom, co lidé dokáží vybudovat, o tom, co dokáží obětovat (ať vážně, či pro srandu), ale hlavně o tom, co dokáží snést pro své blízké. Určitě doporučuji.

radka.csemi

Celá série se naprosto skvěle čte. Po kompletu Silo zatím má nejoblíbenější série s postapokalyptickým tématem.

knihovnička007

Depresivní a hoodně smutné. O tom, co my lidé dokážeme...
Kniha skvěle napsaná. Vtáhne a nepustí.
Určitě doporučuji!

MosKat
28.12.2017

Nejdříve jsem si myslela, že mě to nebude bavit. Opak je pravdou. Musela jsem to prostě dočíst.

ronnie_vrh
25.12.2017

Ke knihám jsem se dostala až po shlédnutí filmů. Tudíž jsem si myslela, že mě už nic nepřekvapí. Naopak. Všechno jsem prožívala znovu, s knížkou jsem usínala a byla jsem z ní naprosto nadšená. Sice jsem někdy nesouhlasila s chováním postav. Katnis byla moc chladná a nijaká, Peta moc obyčejný a jemný, Hurikán moc dokonalý, Prim moc miloučká. Všeho bylo moc, ale když se na to podívám jako celek, je to série, která si navždy získala mé srdce. Všechny díly mám několikrát přečtené a pokaždé mě dokáže rozesmát i rozplakat. Kdykoliv knihu vezmu do ruky, cítím se, jako když jsem ji četla poprvé.
Četla jsem a viděla jsem hodně podobných titulů, na Hunger Games ale jen tak nějaká kniha nemá.

Lie
20.11.2017

Jsem asu jedna z mála lidí, kterým se líbí více film než kniha. Z části je to jistě tím, že tento žánr nemám zrovna v oblibě a lépe ho skousnu na ibrazovce, než na stránkách knihy kde mám pořád tendence hledat skryté poselství a myšlenky, které tam moc nejsou. Z druhé části to je kvůli postavám. Hlavní hrdinka mě štvala od začátku do konce, přišla mi neskutečně sebestředná a tuhle vlastnost nemůžu vystát. Ostatní na tom nebyli o moc lépe, navíc jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsou to takové loutky, aby tam někdo byl, a ne plnohodnotné postavy. Každopádně to není špatná kniha, zajímavý nápad se jí nedá upřít.

Alex.rrr
13.11.2017

Nečekala jsem, že mě kniha/y zaujmou, ale byla jsem nadšená. Nejsem příznivec filmu, kde jsem 1. díl viděla nejprve zfilmovaný a myslela si, že je to blbost. Kniha je samozřejmě obsáhlejší a hrozně moc se mi líbila. Jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky a zhltla jsem ji jedním dechem. Nechybělo zde napětí ani akčnost. Do postav se nejde nevžít. Konec je tedy takový trochu méně happyendingový, ale to také není na škodu. Malilinké mínus za to, že mám na konci ráda trochu té omáčky co a jak bylo dál a ne rychle useknuté konce, což zde trochu bylo.

černá puma
05.11.2017

Přečetla jsem všechny díly,i přes to,že jde o život vyprávění má své kouzlo...

Baruse11
03.11.2017

Pro mě asi jedna z nejlepších sérií. Trošku jsem se obávala, že pro mě bude největší problém to, že jsem jako první viděla filmové zpracování, které mě celkově nadchlo. Knihy jsou ještě několikrát lepší. Úžasně poutavý děj. :)

Tirisa
03.11.2017

Kniha mě opravdu chytla. I když nemám vyhraněný nebo oblíbený žánr, k dystopickým knihám se uchyluji nejčastěji a tuto sérii jsem přečetla jedním dechem. Při jejím čtení jsem většinu času cítila úzkost, ale to jen dokazuje, jak moc mě spisovatelka dokázala vtáhnout do děje.

emma24
14.10.2017

Mám jí doma půjčenou od zetě asi rok a jsem s přestávkami tak v polovině. Není to úplně můj šálek kávy, chtěla jsem jí hlavně kvůli filmovému zpracování, ale ten jsem stejně viděla dříve. Tak snad se bude hodit alespoň do výzvy.

LusSyNDA
11.10.2017

Kniha, od které se nedá odtrhnout! I když je toho vydání tlusté, vazba knihy se dobře držela v rukou ani nebyla těžká :-) příběh je přenádherný, četla jsem uz jednou a teď po několika letech si příběh znovu oživila.

orangerose
08.10.2017

Suprova knizka - 3 dily hunger games v Jendne, bozii knizka.

SemEl
05.10.2017

Originální nápad, ze kterého vznikla skvělá série! Je to skvěle napsané, čtivé a k zamyšlení, co by nás v budoucnosti mohlo potkat. První díl trochu předvídatelný, s každým dalším série ale nabírala obrátky. Třetí díl hodnotím jako nejlepší a nejvíc mě překvapil. Téma milostného trojúhelníku bylo trochu klišé, ale to stává i v těch nejlepších knihách. Katniss je občas trochu na pěst, ale kdo by jí to měl za zlé, když si prošla, čím si prošla. Většina postav mi přirostla k srdci a pár smrtí jsem i oplakala. A celou tu dobu jsem byla jednoznačně tým Peeta.

Miahja
17.09.2017

I přez velké očekávání mě Hunger Games nenatchly tak jako většinu čtenářů.Bohužel.

vandalindakova
02.09.2017

Je to další skvělá série, která si v mém srdci našla místo.

SuperSojka
04.08.2017

Čtivě napsané, originální zápletka.