Hunger Games – komplet

od:


KoupitKoupit eknihu

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.61724
Série:

Hunger Games

Orig. název:

The Hunger Games (2011)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (300)

Přidat komentář
Bookworm11
13. října

A tuhle krutost udělali dětem...

Emičkazknihy
13. října

Pláč a slzy doprovázeli mou četbu, ale to jsem mohla předpokládat, v knize plné smrti a násilí. V knize plné lásky a naděje, v knize plné něčeho nekonečného, nesmírně vzdáleného ovšem nekonečného. Pokud existuje dokonalý popis lásky a přátelství, naleznete ho zde. Kniha mi ukázala něco nového: pokud chci mohu dosáhnout čehokoliv, musím však dát pozor, jelikož ne vždy to jde bez krve a slz. Kdyby jste se ocitli na místě jako je aréna, byli by jste ochotní vzdát se sám sebe na úkor lásky,života a důstojnosti?

Emereth
11. října

Tahle série se určitě nedá zařadit mezi klasickou young adult, stejně jako konec určitě není klasický happy end. S Katniss to na začátku vypadá, že bude prostě ta tuctová dokonalá odvážná hrdinka ale v druhém díle se dozvídáte že to tak není. A i když je to vlastně dobře, kniha tím ztrácí na přitažlivosti, protože nikdo nechce číst o zlomené holce, která jenom chce, ať už jí všichni dají pokoj. Tohle se hodí do psycho románu, ne do YA. Z knih mám rozpolcené pocity, upřímně, nevím, jak se mohly stát bestsellery, ale přesto musím dát 4*.

dadinkaaa
02. října

Průměr všech dílů. Jednička je jednoznačně nejlepší, dvojka je taky dost dobrá, ale ten poslední díl je jednoznačně nejslabší. Od prvního a druhého dílu jsem měla problém se odtrhnout, u posledního jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, ale už to nemělo takové "grády".

Souky02
22. září

První díl jsem četla víckrát, velmi mě bavil. Bohužel nemohu to samé říct o zbytku knih. Navíc mi trochu vadila Katnissina povaha. No což, hold mi tohle asi úplně nesedlo. Stává se.

bookfan
24. srpna

Na četbu této knihy jsem už "stará puška" a nevěděla bych o její existenci ani o existenci filmu, nebýt dcery mé kolegyně, která trilogii zbožňuje. Pro mě příjemné překvapení, rychle jsem se nechala vtáhnout do děje. Nejvíc se mi líbila asi první část. Co také oceňuji, je morální poselství a varování před totalitou, byť je toto varování v knize dost okaté. V kategorii YA to však dle mého názoru až tak nevadí a knihy jako tyto mohou být předstupněm třeba k Orwellovi. Oceňuji i to, že je kladen důraz na soudržnost mezi sourozenci a v rodině. Upozornění na to, čeho jsou zmanipulovaní lidé schopni a jaké potenciální zlo v nás dříme, také není vůbec na škodu. Ve věku teenage bych byla určitě nadšená a zřejmě i inspirovaná ke čtení dospělejší literatury na obdobné téma. Je to podobné jako s Harry Potterem, kterého si rádo přečte i mnoho dospělých, kteří zvládají i velmi náročnou literaturu. Nicméně však souhlasím s komentáři mužů zde: je to kniha pro holky. Všechny ty popisy kostýmů a účesů, uf. Tento dojem nezvrátí ani akční scény a zbraně. Ale on je to v literatuře obecný fenomén. Ačkoliv ženy píší také výborné knihy, ve valné většině tyto knihy osloví zase ženy - čtenářky. Stačí se podívat zde na databázi, kdo jaké knihy komentuje. Naopak u autorů mužů je dopad obvykle generální bez ohledu na pohlaví a věk. Výborná kniha od spisovatele, ať už je to třeba Malý princ, Anna Karenina, Mistr a Markétka nebo Na západní frontě klid, dostane do kolen jak muže, tak i ženy. Pro mě jako ženu to není potěšující konstatování, ale tento dojem mám snad odjakživa.

Msourkova
23. července

Je to zajímavé, každé léto už po několik let se mě zmocní nějaký sci-fi/fantasy svět a úplně mě pohltí. Letos to byly právě Hunger Games, kterým jsem se záměrně vyhýbala od dob jejich vzniku. A uznávám, dělala jsem chybu. Příběh mě úplně pohltil a výjimečně nenacházím nic, co by se mi nezdálo, nebo mi vadilo. Vlastně ano, lituju, že nebude pokračování...

Maanna
12. července

I když mám ke knize své výhrady, bavila mě a pozitiva jednoznačně převládají. Autorka je silná ve vymýšlení různých intrik a konspirací Byť se kniha dvakrát vrací do Arény her a obsahuje řadu bitev, nejsou jednotlivé scény jako přes kopírek, což se v jiných knihách často stává. Jsem opravdu ráda, že u nás Hladové hry nemáme, Collins by jistě byla kandidátem na jejich přípravu. Zajímavé je také sledovat, jak je těžké pro jednotlivce nestát se jen figurkou v cizích hrách. Z postav jsou pak pro mě nejsilnější ty kontroverznější - Haymitch, Coinová, Johanna...
Trochu mě irituje Katnissin postoj, že ona s lukem a šípy zachrání svět, což mi i přes její věk přišlo značně naivní. Také její proměny z trosky v hrdinku a zpět byly trochu moc překotné, ale budiž. Bez milostného trojúhelníku bych se asi obešla a také by mohla být kniha trochu méně feministická - těch ženských silných postav, které velí mužům, bylo možná trochu víc než zdrávo, ale i tak se mi vlastně kniha opravdu líbila.

Rawen616
04. července

Hodnocení mám u jednotlivých dílů. Jako celek to ušlo. Ale kdybych to nečetl, tak asi o nic nepřijdu.

archandelka
01. července

Pecka, nemohla jsem se odtrhnout. Zas a opět výpověď o tom, co všechno dokážou ideologie,když se zvrhnou - dokonce i obětovat životy druhých pro vlastní zábavu.

jasněblond007
14. června

Viděl jsem dříve filmové zpracování a tak mne moc nelákalo si trilogii přečíst, ale přeci jenom jsem se odhodlal a dal se do čtení. Knižní podoba Hunger Games jde více do hloubky při líčení pocitů a dějových návazností a více rozšíří obzor k příběhu.

Skyer
03. června

Už je to déle, co jsem ji četla, ale podle mě je nejlepší 1. díl, zbytek mě už tolik nebavil. Knihu jsem si představovala trochu jinak a zas tak úžasná mi nepřipadala.

misak94
20. dubna

Páni, kniha ve mě zanechala skutečně hluboký dojem. Už teď vím, že se k této sérii v budoucnu velice radá vrátím. Filmy jsou pěkné ale kniha je úžasná. Skutečně silný zážitek ☺

Honsova58
02. dubna

Celá série se mi líbila, ale musím uznat, že filmy se mi líbily více, více jsem se u nich bála a celé hladové hry na mě působily strašidelný dojmem a v knize to tak nebylo, ale kniha se mi i tak moc líbila a v některých částech mi i trochu ukápla slza.

Jass
25. března

Ani nevím, proč jsem se znovu pustila do téhle knihy, ani proč pro ni mám takovou slabost, protože v žádném případě není dokonalá. Možná je to věrohodným vykreslením postav, které mají i záporné vlastnosti, narozdíl od jiných YA knih. Asi se mi taky líbí, jak se pokaždé trochu posune můj názor. Když jsem to četla poprvé, moje sympatie ležely na straně Hurikána, což z dnešního pohledu snad ani nedokážu pochopit, miluju Peetu, za mě je jednou z nejsympatičtějších (i když občas bych taky řekla nejpitomějších...) knižních postav. No, autorka je jednoznačně mistrině v hraní na city, protože celý příběh Prim je pro mě zkrátka naprosto zničující, to bude asi tím, že mám dva mladší sourozence... Nejlepší je ale za mně jednoznačně Finnick, patří totiž mezi téměř vyhynulý druh knižních postav, které zvládnou být vtipné a přitom neztratit hloubku charakteru. SPOILER Proto mě taky rozčiluje, že... vy víte co... protože zkrátka on si skutečně zasloužil něco lepšího.

Jizi
20. března

První díl za tři hvězdy, další dva po dvou a bod navíc za přednes Terezy Bebarové.
Úvodní seznámení s hlavní hrdinkou a ostatními postavami, aréna, postapokalyptiké kulisy, záporák i motiv arény mě bavily. Katniss se sice chová od začátku jako zpovykaná slepice, ale mnohé se dá svést na věk.
S postupem děje mě ale čím dál víc fascinovalo, že zjevně v žánru YA je v pohodě povraždit tisíce lidí, dramaticky ztvárnit střílení do sirotků, jejich upalování, mordování mutanty atd., ale víc než pusu si ani v osmnácti dát nemůžete. Protože vraždění, krev a vyhřezlý střeva jsou v cajku, sex už nikoli.
Druhý díl byl pouhou mezihrou mezi prvním a třetím, děj posunul minimálně a posloužil jako nástroj k uvedení dalších postav - potenciálních obětí - na scénu.
Třetí díl a vyvrcholení pak bylo průhledné jak igeliťák na svačinu.
Katniss nám nijak zvlášť nezmoudřela, ale aspoň si dobře vybrala, jen bych teda chtěla vidět tu plejádu úžasných, absolutně nerealisticky dokonalých týpků, kteří by se o takovou kozu józu tak prali. A pokud takoví skutečně jsou, zjevně dělám celý život něco špatně já...

patricie2870
20. března

Nejlepší kniha, kterou jsem doteď přečetla! Peeta zatím nejlepší knižní hrdina!

hurikan123
17. března

nej kniha plno akce a dobrodružství - kniha mi nedávala spát

Veru960
16. března

Výborná kniha i vydařené filmové zpracování

jaja1989
05. března

Jsem ráda, že kniha je až na pár informací jako film a ne jako Labyrint:))))

Mech_Animal
20. února

První díl stojí za to, ale 2. a 3. díl se mi, i přesto, že jsou poměrně čtivé, už tolik nelíbily. Proč? Hlavní hrdinka mi totiž už od počátku nebyla sympatická a postupem času to bylo jen horší, což koresponduje s mým celkovým hodnocením, neboť jsem si z knihy odnesl hlavně hmatatelný profil antipatické postavy, které je se lépe v budoucnu vyhnout.

MT23
25. ledna

Oblíbená..

gingilla
15. ledna

Film som nevidel, a knizky ... nie je to zle, ale cakal som o dost viac.
Nesadlo mi to uplne ani napadom a jednotlive postavy a obrazy mi pripadali dost plytko vykreslene, caste nie celkom uveritelne nahody...

Arisavm
14. ledna

Celá série je skvěle a hlavně pravdivě napsaná o tom, co všechno lidé dokáží. O tom, co lidé dokáží vybudovat, o tom, co dokáží obětovat (ať vážně, či pro srandu), ale hlavně o tom, co dokáží snést pro své blízké. Určitě doporučuji.

radka.csemi
12. ledna

Celá série se naprosto skvěle čte. Po kompletu Silo zatím má nejoblíbenější série s postapokalyptickým tématem.

knihovnička007
02. ledna

Depresivní a hoodně smutné. O tom, co my lidé dokážeme...
Kniha skvěle napsaná. Vtáhne a nepustí.
Určitě doporučuji!

MosKat
28.12.2017

Nejdříve jsem si myslela, že mě to nebude bavit. Opak je pravdou. Musela jsem to prostě dočíst.

ronnie_vrh
25.12.2017

Ke knihám jsem se dostala až po shlédnutí filmů. Tudíž jsem si myslela, že mě už nic nepřekvapí. Naopak. Všechno jsem prožívala znovu, s knížkou jsem usínala a byla jsem z ní naprosto nadšená. Sice jsem někdy nesouhlasila s chováním postav. Katnis byla moc chladná a nijaká, Peta moc obyčejný a jemný, Hurikán moc dokonalý, Prim moc miloučká. Všeho bylo moc, ale když se na to podívám jako celek, je to série, která si navždy získala mé srdce. Všechny díly mám několikrát přečtené a pokaždé mě dokáže rozesmát i rozplakat. Kdykoliv knihu vezmu do ruky, cítím se, jako když jsem ji četla poprvé.
Četla jsem a viděla jsem hodně podobných titulů, na Hunger Games ale jen tak nějaká kniha nemá.

Lie
20.11.2017

Jsem asu jedna z mála lidí, kterým se líbí více film než kniha. Z části je to jistě tím, že tento žánr nemám zrovna v oblibě a lépe ho skousnu na ibrazovce, než na stránkách knihy kde mám pořád tendence hledat skryté poselství a myšlenky, které tam moc nejsou. Z druhé části to je kvůli postavám. Hlavní hrdinka mě štvala od začátku do konce, přišla mi neskutečně sebestředná a tuhle vlastnost nemůžu vystát. Ostatní na tom nebyli o moc lépe, navíc jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsou to takové loutky, aby tam někdo byl, a ne plnohodnotné postavy. Každopádně to není špatná kniha, zajímavý nápad se jí nedá upřít.

Alex.rrr
13.11.2017

Nečekala jsem, že mě kniha/y zaujmou, ale byla jsem nadšená. Nejsem příznivec filmu, kde jsem 1. díl viděla nejprve zfilmovaný a myslela si, že je to blbost. Kniha je samozřejmě obsáhlejší a hrozně moc se mi líbila. Jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky a zhltla jsem ji jedním dechem. Nechybělo zde napětí ani akčnost. Do postav se nejde nevžít. Konec je tedy takový trochu méně happyendingový, ale to také není na škodu. Malilinké mínus za to, že mám na konci ráda trochu té omáčky co a jak bylo dál a ne rychle useknuté konce, což zde trochu bylo.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Kniha v žebříčku

100. nejlépe hodnocená kniha

Štítky

zfilmováno americká literatura láska postkatastrofická pro dospívající mládež (young adult) reality show boj o přežití smrt emoce revoluce

Autor a jeho další knihy

Suzanne Collins

Suzanne Collins
americká, 1962

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených38x
v Přečtených2687x
v Čtenářské výzvě166x
v Doporučených361x
v Knihotéce699x
v Chystám se číst296x
v Chci si koupit110x
v dalších seznamech13x