Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5297 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

zpevSusannah
26.10.2014 5 z 5

Sakriš, nikdy by mě nenapadlo, že skoro ve třiceti letech budu hltat každé slovo o neuvěřitelně silné a odhodlané slečně Katniss, o vražedném Kapitolu, představující veškeré manipulátory a despoty naší historie a o čisté duši jménem Peeta...
Ať už jste teenegaři a nebo dospěláci, čapněte po knížce, nebudete litovat :-) Taaakže třetí díle, kde tě mám?
Nechť se reprodrozd rozletí a zapěje Routinu píseň!

warca
24.10.2014 4 z 5

Tenhle díl byl možná trochu slabší než první, ale už se nemůžu dočkat, jak to skončí !!!

ivca2013
19.10.2014 5 z 5

Úžasné zápletky a nečekaně se vyvíjející se děj. Doporučuji!

zuzana4291
17.10.2014 5 z 5

První díl mě úplně nadchnul...a ze zkušenosti vím, že další díly bývají slabší...ale tento díl mě překvapil...stejně strhující a spousta neočekávaných událostí

takže nyní se těším na třetí díl...ale vřele všem doporučuji

JolanaC
16.10.2014 4 z 5

Ačkoliv jsem byla k prvnímu dílu dost kritická, přesto si myslím, že nasadil poměrně vysokou laťku. Kvalita tohoto dílu je trochu nižší. Děj v aréně mi nepřipadal tak napínavý jako v prvním díle, první polovina knihy je trochu slabší.
Spíš mi připadalo, že se nás autorka snaží navnadit a připravit na třetí díl. Celou knihou mě provádělo napjaté očekávání, věděla jsem, že revoluce bude až ve třetím, ale přesto tohle byl ten díl, kdy jsem si pořád říkala: Už se to blíží, už se to blíží...

Peti13
16.10.2014 3 z 5

Tady na komentářích je vidět, že se to holkám fakt líbí...Ještě aby ne, když je to psaný pro 14letý holčičky...

Adam Bartoš
11.10.2014 5 z 5

Nebudem si nalhávat. Dvojka je lepši než jednička. Jak arénou, tak i koncem, který skončil zajímavě. Už se těším až si přečtu poslední díl.

Peace
05.10.2014 4 z 5

"V určitém okamžiku člověk musí přestat utíkat a postavit se tomu, kdo vás chce zabít, čelem. Nejtěžší je nalézt k tomuto obratu odvahu."

Po prvním dílu jsem měla od pokračování velká očekávání, která se nevyplácí. Ano, kniha je čtivá, děj skvěle plyne a Katniss je hrdinkou s velkým H. To je nezpochybnitelné a autorka mě opět přesvědčila, že YA se dá psát s noblesou a vkusem. Bohužel už mě ale kniha nedokázala tak ohromit, jako díl předchozí, ale je to opravdu hlavně tím, že jsem od jedničky nic nečekala, kdežto dvojku brala do rukou nedočkavě, až hladově :o))
Takže, směle do další knihy ;o)

YvLeZa
02.10.2014 5 z 5

Excelentní pokračování Arény smrti, kde Katniss musí prožít své hrozné vzpomínky z Hladových her znovu. Nic jiného dodat nemohu, prostě 5*.

Lirika
22.09.2014 5 z 5

Tento díl mě opravdu dostal. Podle mě byl stejně dobrý jako první díl.

adelaska
16.09.2014 4 z 5

Jak začít .. Myslela jsem si, že první díl je prostě lepší, ještě v polovině Vražedné pomsty jsem byla přesvědčená, že Vražedná pomsta bude mít nižší hodnocení než Aréna smrti, ALE ten konec mě tak DOSTAL. Já vám říkám, že tohle jsem fakt nečekala. Stejně dobré jako první díl. Hurá na Sílu vzdoru.

_eliss_
06.09.2014 5 z 5

Vetšinou jsou první díly víceknižních ság lepší, než druhé díly, ale tady tomu tak není. Vražedná pomsta byla fakt něco!!

dexeded
31.08.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl :) konečně se to začíná rozjíždět správným směrem.

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Celá kniha přečtená za dva dny a nemám co dodat :) Boží.
Kdyby se mě někdo zeptal na nejoblíbenější knižní postavu - Finnick !! Hnedka jsem si ho zamilovala.

Pro mě ještě lepší než Aréna Smrti. A můžu říct, že i nejlepší díl. Obě dvě části - ať už ta, kde se Katniss snaží uklidnit obyvatele krajů, nebo ta s arénou - se mi neskutečně líbily. Ve dvojce mi přijde aréna lepší, více promyšlenější a více smrtící.
Konec mě rozsekal, opravdu jsem to nečekala a dost mě to dostalo.
A film? Musím říct, že mě se film dost hodně líbil. Ale stejně, kniha je lepší.

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Fantastická kniha, fantastická série.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Fantastické pokračování! Nečekala bych, že na ně Snow udělá takovou boudu, vlastně na všechny minulé přeživší vítěze! Nejhorší bylo, že se s tím nedalo nic dělat, nešlo odmítnout ani vzdorovat!! Přemýšlím jen, jestli jsem dřív četla knihu nebo zkouknula film - proto nemohu potvrdit, zda jsem měla dojmy z knihy nějak zkreslené. Každopádně je to skvělá záležitost! Doporučuji! :)

elliefant
14.08.2014 5 z 5

Harry Potter pro dospělejší děti. Musím uznat, že mě série Hunger Games zcela pohltila. Styl psaní je velmi čtivý, napínavý (o cliffhangery na konci kapitol není nouze), ale nejedná se o klasický příběh dvou zamilovaných - konec byl pro mě velmi emotivní (ok, přiznám se, posledních 15 stran jsem probrečela)...a možná to mě na hrách bavilo nejvíc - to, že nebyly úplně pohádkově idylické, včetně konce. Všem fanouškům fantasy doporučuji.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

Knížka navazuje na první příběh, rozvíjí ho, jsou zde nové postavy. Rozhodně překvapující závěr druhé knížky.

jovey
04.08.2014 4 z 5

Kniha dynamicky navazuje na díl první, zničení kraje mne šokovala, nečekala jsem, že Kapitol zajde až tak daleko. Vykopal si tím vlastní hrob. Místy mi knížka připadala lepší než díl první, všem vřele doporučuji.

PriMula
25.07.2014 5 z 5

Další bomba. Akorát jsem měla potíže si představit jednotlivé části knihy. Například-SPOILER-prostředek arény i roh hojnosti. Proto jsem se musela podívat na obrázek z filmu, což mě trošku otrávilo. Jinak stejně jedna z nejlepších knížek co jsem četla.