Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5297 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

kačuleee29
28.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem se upřímně trošku bála, jestli bude kniha tak dobrá jako ta předešlá, ale opravdu mile překvapila. Užila jsem si ji dokonce o něco víc než tu první :D. Autorka si, navzdory tomu, že poslala Katniss a Peetu zpátky do arény, dobře poradila s překážkami a… no co dodat, prostě úžasné :)
Jsem hrozně zvědavá na závěrečný díl!

Anushka1
24.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Po výhře v Hladových hrách si Katniss a její rodina žijí klidný život bez toho, aby museli myslet na to, co budou ten den jíst. Tento blahobyt však v sobě skrývá i temnou stránku. Společně s Peetou se stávají loutkami Kapitolu a prezident Snow Katniss pečlivě sleduje. V dalších krajích se totiž jejich obyvatelé začínají bouřit. Katniss se stává symbolem povstání a Snow musí vymyslet, jak se jí zbavit, aby to nikomu nepřišlo podezřelé. A k tomu se mu dokonale hodí nové hry, které jsou tentokrát 75. jubilejní Čtvrtohry.

Příběh opět plynul velmi rychle, čtení určitě není nijak komplikované. Osudy Katniss a lidí kolem ní už nejsou jen o hrách, ale dostávají trochu větší rozměr. Ačkoliv mě někdy v polovině postihla nějaká čtecí krize, hodnotím knihu 5 hvězdami. A opět musím zhodnotit i film, který je velmi věrný knižní předloze. A pak že to nejde :D

Hanncha
06.05.2022 4 z 5

Jedna z mála sérií, kdy se i v dalších dílech drží stejná laťka.

BlueTer
03.05.2022 5 z 5

Tohle je prostě moje srdcovka! Můžu vidět film, číst knížku, ale stejně se toho nikdy nenabažím. Skvěle napsáno, postavy jsou úžasné a i když už nejsem teenager, tak to stejně žeru. Můžu jen doporučit!

DomYell
30.04.2022 2 z 5

Po velkem neocekavani po precteni prvniho dilu jsem otevrel dil druhy.... ne neprekvapil...stale stejna tur-ovina...

Nechapu komentare, ve kterych se objevuji slova: kvalita, napeti, nezapomenutelny, uzasny, skvely atd...

Ani jednim timhle slovem bych to nehodnotil... ale za to bych pouzil slova:
Otresny, nudny, jednoduchy, detsky

midone
14.04.2022 5 z 5

Musím skutečně pochválit autorku za to, že pětihvězdičková kvalita od prvního dílu nespadla.

a304
07.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Stojí za přečtení, někteří autoři se vryjí do paměti...

smardice
06.04.2022 5 z 5

Asi se vracím do dětských let, ale i tento druhý díl se mi líbil. Jak někdo napsal níže - Skvělé pokračování prvního dílu.

ZuzanaZ83
06.04.2022 4 z 5

Druhý díl a pořád mě to baví. Příběh má super spád, pořád se něco děje. A popravdě mě i pořád něco rozčiluje jak nevím, co kdo jak myslí, co bude dál. ;-)

šneki
17.03.2022 4 z 5

Rozjezd pomalejší, ale když došlo na samotnř hry tak už se četlo dobře. Lepší než první díl to ale asi nebylo.

toni-az
17.03.2022 2 z 5

Tak toto bylo takřka utrpení. Oproti minulému dílu zde byly ještě umocněny protivné aspekty knihy, tedy věčné fňukání, nerozhodnost (chci/nechci Peetu, chci/nechci Hurikána, chci/nechci cokoli...), řešení líčení a oblečení apod. Děj se v podstatě nikam neposouval, byl to jen ještě vyvařenější první díl, ale tam aspoň byl moment něčeho nového.

Předpokládám, že kdybych byl holka a bylo mi tak 13, tak by se mi to líbilo, ale jako dospělý jedinec mužského pohlaví musím říct jen Fuj.

Vixiene
12.03.2022 5 z 5

Hunger Games jsou prostě božííí. Po delší pauze (skoro 2 roky) od prvního dílu jsem se konečně vrhla na druhý díl, částečně jsem ho četla, částečně poslouchala jako audioknihu. Slupla jsem to jako malinu :-D Do série jsem se vrhla z toho důvodu, abych si osvěžila příběh a užila si Baladu o ptácích a hadech, na kterou si brousím pomalu, ale jistě zuby. Suzanne Collinsová vypráví celý příběh s takovou strhující lehkostí, že si připadáte, jakoby Katniss s Peetou stáli přímo vedle vás a vy prožívali radosti i strasti přímo s nimi. Po posledním dílu sáhnu určitě velice brzy, protože nadšení po dočtení tohoto dílu ze mě ještě nevyprchalo. Jasných pět hvězd a doporučuji všemi deseti všem, kdo se k Hunger Games třeba ještě nedostali :)

Haloon
24.02.2022 4 z 5

Tak tohle bylo něco docela jiného než první díl. Do hry se nám dostává skvostně vyobrazená politika a příběh má hned další rozměr. To je za mě přesně to, co potřeboval.
Najednou daleko víc věřím světu okolo, začínám mu rozumět a děj je napínavější.

_Žanet_
10.02.2022 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování. Celá tahle série mě baví i přesto, že už jsem viděla několikrát filmy, které jsou dost podobné knihám. Kvůli tomu jsem se čtení vyhýbala, ale teď vůbec nelituji toho, že jsem se do toho dala, protože mi knihy krásně objasňují některé věci, které ve filmech třeba nebyly detailně vysvětlené. Navíc je zajímavé pročítat, co se honí hlavou hlavní hrdince, které je stále teprve 17, ale už se musí chovat jako dospělá a uvažovat and věcmi, nad kterými by v jejím věku nikdo uvažovat neměl. Už se těším, až si přečtu poslední díl a uzavřu tak celou sérii, kterou si nejspíš někdy přečtu s radostí znovu

Predator3313
05.02.2022 5 z 5

Super pokračování ve stylu prvního dílu.
Má to trochu pomalejší rozjezd, nicméně v tomto díle není až tak důležitý boj v aréně, ale spíš pohled na celkovou situaci v Panemu. Jak už to u druhých dílů bývá, spíš je to příprava na 3. díl.

Lacie
04.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl má poněkud dlouhý rozjezd a naopak krátké finále, za to ubírám jednu hvězdu.
Katniss se po návratu z Arény snaží znovu najít místo ve světě, ale není to jednoduché. Kapitol jí ze spárů jen tak nepustí. Vítěz Her se musí nadále ukazovat a být pod drobnohledem kamer, což jí nijak neusnadňuje řešení milostných patálií, ani běžný život doma, kde navíc začíná přituhovat. V Krajích sílí nespokojenost a Kapitol se odhodlá k nebývalému kroku – výroční 75. Hry budou mít účastníky vybrané z dřívějších vítězů. Katniss a Peeta jdou znovu do Arény a kolem nich se spřádá síť, o které nic neví, i když jsou jejím středobodem.

BetyN.
21.01.2022 4 z 5

Druhý díl Hunger Games se mi líbil, přestože potenciál mohl být využitý ještě lépe a první díl byl lepší. Autorka opět ukázala své úžasné vypravěčské schopnosti, vtáhla čtenáře do příběhu od první stránky a ocenila jsem, jak nenásilnou formou připomněla děj předchozího dílu. První polovina se mi zdála slabší, pak se však rozjela akce a napětí. Závěrečného dílu se upřímně trochu obávám, podle dvojky soudím, že celá série pravděpodobně stojí na prvním dílu a pak už autorka trochu vařila z vody. Nechci předbíhat, v každém případě mám chuť hned sáhnout po třetím dílu, abych věděla, jak to dopadne. Hunger Games za přečtení bezpochyby stojí, doporučila bych je všem čtenářům YA literatury.

IvetaZ
17.01.2022 4 z 5

Pokračování her je pořád dobré, napínavé, ostatní hráči byli šílený osobnosti, což skvěle zapadalo do sebe, ale ten přechod do romantické linky začal být otravný...

Evar88
28.12.2021 5 z 5

Po přečtení druhého dílu Hunger games mám pocit, že první byl jen slabý odvar. Děj dostává nečekaný spád už od první stránky. Na Katniss nečeká šťastný a spokojený život, ale opět musí bojovat o život. Každé její rozhodnutí nese důsledky pro mnoho dalších obyvatel Panemu. Hlavní postavy procházejí psychologickým vývojem, objevují se noví hrdinové i nepřátelé. Nejraději mám postavu Peety a jsem ráda, že Katniss konečně pochopila, v čem spočívá jeho síla. Sama hlavní hrdinka stále zůstává trochu naivní, ale doufám, že v posledním díle dospěje i v tomhle ohledu. Určitě se mám na co těšit.

Ninjer
13.11.2021 4 z 5

Katniss zvítězila v loňských Hladových hrách a sice má teď v totalitním světě o něco jednodušší život, ale stále je obklopená chudobou a nespravedlností. Lidé jsou čím dál nespokojenější a mnozí by rádi mladou lovkyni viděli jako vůdkyni odporu. Jenže to rozhodně nebude tak jednoduché.

Pokračování Hunger Games Vražedná pomsta je rozděleno na tři části. První je zaměřena na těžký život v krajích, kde si na rozdíl od smetánky v Kapitolu, moc srandy neužijou, naopak už v tak tvrdém režimu začíná přituhovat. Tahle část je místy poměrně drsná, dojde i na veřejné lynčování či popravy. V prostřední části se Katniss a další připravují na další ročník Hladových her, který má být tentokrát něco extra, a poslední je přímo o hrách.

Každá část je trochu jiná a každá mě jinak bavila. Začátek má opravdu dost napjatou atmosféru. Čekáme, jaká přesně bude úloha Katniss, která sama je rozpolcená mezi útěkem s rodinou a pokusu o nějaký vzdor. Je to "young adult" román, takže kromě boje o přežití ještě musí řešit nějaký tem milostný trojúhelníček, ale ten je poměrně originální (musí na kamery předstírat vztah) a docela mile nevinný (chudáci její ctitelé se nedostanou přes první metu).

Druhá část, v níž se Katniss vrací do Kapitolu je také velmi dobrá. Vrátí se nějaké staré vedlejší postavy z bohatého hlavního města, u nichž je zajímavé sledovat, jak jsou odtržení od reality, což jim ale často hlavní hrdinka nevyčítá a naopak pro ně má pochopení. Také se seznamujeme s novými postavami, z nichž některé vypadají zajímavě a slibují zajímavý střet v aréně.

Bohužel samotné Hry mě moc nebavily. Je to slušná řezničina, o tom žádná, ale prostě všichni chrání Katniss a všichni milují Katniss a najednou je konec. Postavy, co vypadaly zajímavě, nakonec zajímavé moc nejsou, protože se dají v podstatě rozdělit na "zcela hodné, statečné a sebeobětující se" a "zlé". Bohužel tedy zhruba třetina knihy za moc nestojí.

Vražedná pomsta je temnějším fantasy určené pro mladší čtenáře. Je toho v ní mnoho zajímavého, ale na konci se to trochu rozpadne do nezajímavého uslzeného zabíjení.

Sedm odznáčků "Milujeme Katniss" z deseti.